Moštárna - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je ve 2 hráčích?

Bude to zábava? Díky za reference..
6.8.2017 21:00:42 | Upraveno autorem (porovnej)

šel bych do toho...
Ahoj.

Také jsem se toho bál, ale nakonec je to moc pěkné i ve dvou.

Stojí ale za zvážení nějaká drobná úprava pro dva hráče. Na BGG je plno fanouškovských variant, ale my používáme vlastní:

- Každý hráč má dvě zvířátka a hraje střídavě za jedno a za druhé.
(1. hráč za slona, 2. hráč za žirafu, 1. hráč za tučňáka, 2. hráč za želvu, znovu 1. hráč za slona a pořád dokola...)

- Hráč normálně sbírá 5 supermoštů a má společné suroviny pro obě zvířátka (je jedno, které je získalo).

- Nesmíš vstoupit na kartu, na které se nachází tvé druhé zvířátko. Když vstoupíš na kartu se soupeřovým zvířátkem, dáš mu 1 surovinu jako obvykle.

Funguje to moc pěkně a docela dobře to imituje plochu zaplněnou více hráči. Navíc to umožňuje zajímavější taktizování. Přesto jsou ale v balíčku občas zvířátka, která ve dvou pravděpodobně nepoužijete (máme odehrané zhruba 2/3 karet).

6.8.2017 23:19:04

edit
Viz recenze - dá se to dobře v jakémkoliv počtu :-) čím víc, tím víc musíš taktizovat a tím víc rozdáváš karty :D ve dvou, pokud nehraješ podle upravený pravidel, si každý tak trochu hraje na svém písečku.

8.8.2017 12:07:58

ve dvou
Hrál jsem s dcerkou (8 let) ve dvou a naprosto v pohodě.

8.8.2017 12:21:06

Dal jsem výukovku
ve dvou a pohltilo mne to. Ty možnosti, co se stále mění, já hru kupuju domu.

8.8.2017 16:20:32

ve dvou
Já bych bohužel ve dvou zas tak nedoporučoval. Ale nehrál jsem zatím jinak. Zlé to není, ale hrozně schematické. I malé dítě si dovede uvědomit jaká akce je nejlepší, jaká druhá atd. Tedy pak je 80% tahů chození na 3 stejné akce, kde se točíte. Samozřejmě pár vyjímek a nuance v druhu ovoce atd. jsou. Ale větší strategičnost a napětí mi chybí.. Navíc cca půlka akcí nesmyslná a nefunkční pouze pro 2. Zdejší chvála mi přijde přehnaná.

15.11.2017 07:12:29

ve dvou
Hrál jsem to ve dvou s dospělým i děckem a pokaždé nás to bavilo velmi. Že některé karty jsou při hře ve dvou je pravda, ale zásadně to hru neoslabuje.
Plus, umim si představit, že si člověk udělá seznam karet, které pro hru ve dvou vyřadí a je to :)

9.1.2020 10:23:44

Vybíráme z Bazaru

Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas