Escape: Chrámová Kletba

xxxxxxxooo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Escape: Chrámová Kletba - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Queen Games
Autoři: Kristian Roald Amundsen Ostby
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hráli jsme to včera na Planetě ve čtyřech lidech a je to zábavná a interaktivní rychlovka, ve které musíte spolupracovat (však je to taky kooperativka). Herní zážitek je dosti intenzivní, bo je to vměstnáno do 10 minut soundtracku (jako Space Alert, ale nemá to jeho hloubku a je to spíše o rychlometání kostek). Celkové dojmy jsou pozitivní, zkoušeli jsme i první rozšiřovací modul, který hře přidal na zábavnosti, jen nevím, jak dlouho mě to bude bavit. Je to vlastně pořád o tom stejném metání kostek, aby se člověk dostal do vedlejší místnosti, tam něco plnil, pohnul se dále... Uvidíme, co přinesou další expanze, takto mi to přijde zábavné, ale prudce ohratelné;)
29.10.2012 10:34:29

aneken
Já to zatím hrál jen párkrát. Kupoval jsem to už s tím, že to bude jednoduchá hra na závěr nějakého náročného sezení. Zatím jsem pro podobné odreagování používal třeba Falling, který dokázal hlavu vyčistit zcela spolehlivě. Tohle to ale taky umí více než dobře (zejména ve více hráčích). A pokud se to nebude přehánět, tak to určitě chvíli bavit bude. Uvidíme časem.

29.10.2012 10:55:55

DD

Dojmy
Tak ta hra ma prave tu hlavni vec dohratelnost za par minut. A dalsi moduly tu hru urcite posunujou. V zakladu mi ta hra prijde celkem jednoducha ale uz modul prokleni a poklady to solidne posune. A pak mizici a rozpulene mistnosti, ktere prichazi v rozsireni jsou dalsi lahudka. Takze si myslim ze to zatim svoje misto ve sbirce ma jiste :).

29.10.2012 11:40:33

prokletí a poklady
To bylo peklo, třeba když mám 5 černých masek a nesmím mluvit, nebo jsem nesměl mluvit a nahazovali jsme dohromady louče na splnění questu - bomba.

29.10.2012 15:22:11

Dostupnost u nás
Hra mě celkem zaujala a podle videí bude i dost zábavná. Neví se už zhruba kdy by se mohla objevit u nás, případně za kolik peněz? Díky.

29.10.2012 16:15:44

Cz verze
Koukám teď na některé eshopy a hru prodávají pod českým názvem: Escape: Chrámová kletba. Jedná se o oficiální CZ verzi ? Díky

2.10.2013 20:04:31

Cz verze
Ano, jedná se o CZ verzi od Piatniku.

2.10.2013 20:26:04

PM

Pravidla - házení kostkou
Jenom jestli to dobře chápu. Když použiju kostky na nějakou akci, řekněme dva panáčky na přechod do další místnosti tak musím znovu hodit, stačí když hodím jen ty kostky které jsem použil, tzn. ty dva panáčky a ostatní můžu nechat ležet na stole jako odloženou kostku? Jinak řečeno odložit můžu kolik kostek chci? Nic jiného mi nedává smysl, ale v cz pravidlech se v jednom odstavci hovoří o jedné kostce (hráč může některou svou hozenou a nepoužitou kostku odložit a v dalším odstavci už se mluví v množném čísle
Odloženými kostkami).

Jen tak mimochodem zkoušel jsem si tak z legrace zahrát sám a je to šílené. 10 minut se zdá jako spousty času a teprve při házení kostkama člověk zjistí jak je ho vlastně málo a jaký je to stres :) .

19.11.2013 19:36:07

PM
Myslím, že to chápeš správně. Černou masku odložit musíš, ostatní můžeš. A vykonáš-li akci podmíněnou určitými symboly, které si nashromáždil, jsou použity/vyčerpány a hážeš znovu. Dle mého tedy ano: můžeš odkládat na později více než jednu kostku.

19.11.2013 20:08:23

Znovuhratelnos ?
Můžete se prosím podělit, jak je to se znovuhratelností ? Neohraje se to za chvíli, přecejenom cena je vysoká za 10minutovou hru :-) Díky

20.12.2013 15:28:47

BladeBrown
Hrajem to často a pořád je to zábava =)..rozšíření nekupujem protože ty prachy za 5 dílků mi přijde směšný ale osobně to taháme ven jako filler =)..jako každodenní desetiminutovka to může podle mě časem omrzet :/

20.12.2013 16:44:58

Kostky
Pořídili jsme nakonec tuto hru od Piatniku - česká lokalizace. Bohužel s dřevěnými kostkami. Přijde mi, že vzhledem k tomu, že jsou tyto kostky lehčí, mají daleko větší setrvačnost, než původní embosované a dost často se nám zakutálí pod stůl :-(
Escape hodnotím jako výborný filler . Nevýhodou je, že díky časovému presu se občas stane, že nevědomky můžete podvádět (např. zapomenete odčarovat černé kostky). Rádi bychom pořídili rozšíření Illusions, kvůli 6tému hráči, bohužel cena je příliš vysoká za těch pár komponent :-(
Jaké máte vy zkušenosti s touto hrou po několika zahráních ? V jakém počtu hráčů se Vám osvědčila nejlépe ? Hrajete s přesýpacími hodinami nebo se soundtrackem ? Pořídili jste nějaké rozšíření, které doporučíte ? Využíváte nějaké Homerules ? Díky za názory .

11.11.2014 09:01:04

u nás
Tiež máme CZ/SK/HU verziu s drevenými kockami. Hrali sme od dvojice až po päticu, bavilo vždy. Hrajeme zásadne s hudbou a rozhodne s kliatbami, inak to bolo také nezáživné (na naučenie bez kliatieb, ale potom už rozhodne s nimi). House rules sme nemali žiadne, akurát sa vždy nevieme rozhodnúť, či pri dobehnutí do stredovej miestnosti pred zatopením môžeme kocky resetovať, alebo ostávajú čierne masky zakliate :).
--
Dovysvetlenie: keď zaznie 1. gong, tak všetci utekajú späť do stredovej miestnosti. A keď tam dôjdu skôr ako vyprší časomiera, tak nevieme, či môžu stále hádzať kockami, aby si odomkli čierne masky alebo skrátka tam dobehnú a začínajú potom akoby od začiatku hádzať všetkými kockami.

Teraz keď to píšem, tak asi by mala platiť prvá možnosť, že skrátka musia hádzať, kým majú čas a kocky sa neresetujú, tzn. čierne masky ostávajú zakliate, kým ich neodomknú zlatými maskami.

11.11.2014 15:28:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Presípacie hodiny.
Moje presípačky odmerajú čas 2:50 min. Tak že z 10 min mám vlastne 8:40 a to sa fakt stíhať nedá.

23.9.2016 15:10:30

větší výzva :)
.

23.9.2016 18:49:16

Vybíráme z Bazaru

Archa nova + opravené karty a promo mapa
Archa nova + opravené karty a promo mapa
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas