Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dungeonquest 1987 CZ P&P

Mám rozpracovanou přeloženou verzi druhého vydání Dungeonquest z roku 1987. Dopřekládám už jen pravidla. Dost jsem si vyhrál s grafickou úpravou aby jsem potlačil šum, zvýraznil barvy, ale zachoval retro grafiku. Taky pravidla doznala pár změn dle diskuzí ohledně home rules na BGG. 

Jasně, herně to není žádné terno. Ale je to klasika, jako talisman. Klasika která se k nám ani v 90. nedostala (krom pozdější reedice). Třeba to někoho potěší

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

18.1.2024 00:47:35

Jednu dobu jsme to s kamarádem hrávali. Je to taková zařezávačka rychlá - myslím, že jsem dokonce kvůli němu dělal překlad karet a pravidel u té nové verze. 

Dej vědět, až to budeš mít, rád vyzkouším :)

18.1.2024 07:47:45

@Tangram Jo jo, je to maso. Sic jsem osobně nehrál, ale koukal jsem na letsplay od Always board never boring. Od té doby ji hledám. Občas se tu objeví reedice, ale já bych rád tu z osmdesátek. Má to tu kouzelnou dnes už retro grafiku a to já rád. Pustil jsem se do toho když jsem na BGG našel solidní fotky jednotlivých komponent, žetony dokonce nevyloupané! Vše je hotovo krom pravidel, tam jsem někde v půlce. Ne že by to bylo těžké na překlad, ale snažím se i o stejnou stylizaci a zachování grafiky i v pravidlech. Dneska zase na to vlítnu, tak třeba se dostanu zase o kus dál.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

18.1.2024 11:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Super já jen zasnu ze ve volnem case a zcela zdarma jdes dělat tak úžasnou práci. Koukám po něm často prave proto ze chci něco jen na pohodu s tímto tématem. Odrazovali me ceny a taky jsem spíše chtěl retro. Tohle schvaluji všemi deseti!

Jeff

18.1.2024 17:59:47

Už to mám rozpracováno zhruba od září a dodělávám to po kouskách nepravidelně. Teď využívám neschopenku :D co mám jiného dělat? Čumět na film/seriál? Hele na zahradu nemůžu, zahrát taky nikdo nepřijde když jsem nemocnej tak tohle je taky nějaká činnost při které něco vzniká 

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

18.1.2024 18:05:52

Pravidla hotová, už jen dodělávám souhrn pravidel (reference sheet). Má někdo nějaký nápad jak rozumně rozdělit herní plán? Mám ho v jednom kuse jako velký obrázek. Když si to přepočítávám tak jediný formát na který se to vejde je A0… Jako jo dá se to vytisknout v profi tiskárně a oříznout ale moc praktické to není… Alespoň to nějak rozdělit na A3 Nějaké návrhy?

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

22.1.2024 18:59:38

Tak určitě to jde rozdělit, to asi problém není. Otázka je, jak to chceš rozdělit s ohledem na následný tisk - jestli bez spadávek nebo s nimi. Když tak dej vědět, můžu pomoct.

23.1.2024 07:23:03

Wow, tak tohle strašně rád slyším. Taky jsem velkým fanouškem Always board never boring. Co se týče tisku tak osobně mi jako nejlevnější možnost příjde to rozdělit na velikost SRA3 archu, což je 450x320mm. Nechej minimálně 1cm od každého kraje archu volné místo, protože tam ta tiskárna fakt už tisknout nedokáže.

Jinak jestli to sem nahodíš, tak budu moc rád, protože po téhle hře toužím už opravdu dlouho.

23.1.2024 17:38:22

Možná by pak nebylo špatně uvážit hromadný tisk :-)

Jeff

23.1.2024 18:41:12

@Kaerdrak To víš že to sem hodím, proč bych to jinak dělal? Abych si to syslil v kompu a čuměl na to? :-D

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

23.1.2024 19:42:00

Vše hotovo, postupně nahrávám. Jen herní desku zatím nahraju jako obrázek. Až to nějak vyřeším nahodím PDFko

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.1.2024 22:12:16

Tak už jsou schválené veškeré podklady PnP verze. Kdyby si někdo všiml chybek neváhejte napsat

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

29.1.2024 18:55:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Super práce. Budete dělat i rozšíření Dungeonquest: Catacombs (1988) a Heroes for Dungeonquest (1987) ??
Jinak u pravidel to chtělo dát větší okraje (po udělání kroužkové vazby jsem zjistil, že díry zasahují do textů :-(

1.2.2024 16:25:22

@PeterCZ

Tak si to mech vytisknout profi :-) udelaji to bez toho. Btw chci se zeptat jestli by se nekdo ujmul profi tisku a výroby materiálu? Třeba destičky někde nechat udělat atd.? Když s tím bylo tolik práce.

Jeff

1.2.2024 18:20:53

@PeterCZ  Díky, jsem rád že se líbí. Ano, obě rozšíření už mám rozdělané, hrdiny krom pravidel už mám přeložené a u katakomb mám veškeré komponenty připravené pro překlad.

Osobně nepoužívám kroužkovou vazbu tak mě to nikdy nenapadlo dát větší odsazení. Vždy se snažím využít maximum stránky A4 (tisk prostě něco stojí) proto z 90% dávám okraj 5 mm což je tisknutelné maximum pro běžné domácí tiskárny. Samosebou chápu, jestli máš chuť a čas mohu ti poslat ve formě dokumentu aby sis to upravil dle libosti. Jinak bych to řešil asi jak píše Jeff. Taky si nechávám vše raději tisknout, asi jsem rozmazlený kvalitou profitisku.

@Jeff  Pokud by se sešlo dost lidí možná bych se přidal, ale zase aby to pak nebylo levnější koupit na ebayi :-D

Mimochodem kdyby někdo měl už hotový PnP, může být tak laskav a nahodit sem pár foto? Já se do profi tisku dostanu nejdříve v březnu tak bych to rád alespoň viděl na stole :)

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

1.2.2024 19:07:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Trochu jsem si pohrál a přidal karty základních prstenů z rozšíření #Dungeonquest: Heroes for Dungeonquest  namísto žetonů. Když už jsem byl u toho tak jsem mírně poupravil grafiku jednotlivých žetonů. A trochu jsem zmenšil velikost ostatních souborů bez ztráty kvality. Sice ne o moc ale zatrolenky taky nejsou nafukovací ;-) Už jen čeká schválení

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

12.2.2024 13:43:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Příbehy impéria
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas