Dominion: Temné časy

xxxxxxxxoo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Dominion: Temné časy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad?

Nevíte prosím někdo, zda se v dohledné době počítá s českým vydáním?
Případně jestli lze kombinovat dominion v angličtině s tím v češtině, zda jsou karty stejné kvality a nelze je od sebe rozpoznat.
Díky za případné odpovědi...
2.1.2013 17:04:31

Kdy ?
Psal jsem do Albi email minuly tyden a pry by to skutecne chteli vydat jeste tento rok..

27.11.2016 21:30:17

Vydání
Mně mailem potvrdili vydání 1.12.2016, Adventures nebo Guilds snad (někdy) v budoucnu, prý se to to ve světě moc neprodává ;(

27.11.2016 23:52:24

Vydáno
a k dispozici pod názvem "Dominion: Temné časy"

1.12.2016 08:48:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Poznámky k českému vydání
S přihlédnutím k tomu, jak dlouho se čekalo na české vydání, tak je dost hrozné. V pravidlech v rozpisu karet nejsou karty seřazeny podle abecedy, takže rychle dohledat informaci k nejasné kartě v průběhu hry je téměř nemožné (pořadí odpovídá anglickým názvům karet). Nachází se v nich i několik faktických chyb (špatný počet karet Léno v rozpisu součástí, špatný název karty Velký sál - v pravidlech je napsáno Velká síň). Karty v doporučených sadách deseti karet nejsou seřazeny podle abecedy. Chybí podrobnější členění pravidel, například rychle zjistit množství karet ruin pro setup hry je téměř nemožné, přitom v německých pravidlech, ze kterých dříve Albi vycházelo, je to tak pěkně udělané :-( Rozmístění karet v krabici také není optimální, ačkoliv zde již byla snaha srovnat karty podle abecedy, avšak úplně nevyšla. Poté balíčky po 20 kartách se nenacházejí v oblasti pro ně určené, ale jsou umístěny v úzkých slotech (alespoň podle abecedy, proto to považuji spíše za drobnost). Poslední výtka směřuje k designu krabice, který vůbec nezapadá do designu ostatních doposud vydaných krabic Dominionu :-( Ačkoliv jsem se na české vydání hodně těšil, jsem z něho poměrně zklamán.

16.12.2016 23:50:21

to KacoJa
Díky. A co texty na kartách? Jsou v pořádku? A pravidla jako taková?

17.12.2016 08:54:32

To stana
V překladu karet jsem žádnou chybu nenašel (porovnával jsem s anglickou verzí), zároveň bych ho označil za velmi zdařilý. Překlad pravidel jsem nekontroloval, když pominu chybějící seřazení karet dle jejich českých názvů (jak v doporučených sadách deseti karet, tak v rozpisu jednotlivých karet), tak je vcelku povedený, jenom, jak jsem již psal, bych ho osobně ještě více strukturoval.

17.12.2016 20:00:58

rejp
stále ještě máte karty v tom velkým plastovým nesmyslu?
pokud, říkám, pokud bych měl rozšíření dominionu, tak je nemám v mustru, ale jen v krabici jako u nightfallu. Pak nepotřebuji, aby byly karty naskládány podle abecedy v krabici, kterou stejně vyhodím.

19.12.2016 20:46:43

Vybíráme z Bazaru

Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas