Ancient Terrible Things

xxxxxxxooo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Ancient Terrible Things - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Feuerland Spiele
Pleasant Company Games
Autoři: Simon McGregor
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je...

Moje dojmy jsou pozitivní, jde ale o to, co od toho očekáváte. Je to jednoduchá svižná kostkovka pro pobavení, nic hluboce kombinačního. Imho jednoznačně lepší než Quarriors a cca na stejné úrovni jako Temné znamení (pokud beru ty podobné hry). Nejde jen o tupé házení, je spousta rozhodování v každém tahu (výběr questu potažmo lokace, odměny, jestli hrát kartu nebo počkat na lepší šanci atd...)

Na štěstí v kostkách záleží ale nesplnění questu zase nese nové zdroje, takže se to vyrovnává.

Dobrá je možnost volby délky hry i její obtížnosti, parádní grafika. Skvělé je to, že texty na kartách jsou doplněny ikonkami takže neangličtináři se mnohem lépe orientují.

Celá hra má velmi kvalitní komponenty i karty.

Rozšíření dobře zapadá a přináší jednak nové karty do základu a trochu nových možností. Nekomplikuje výrazně hru ani ji nemodifikuje jiným směrem, pouze rozšiřuje (to je za mě velké plus).

Dvě pravidlové poznámky:
Přetočení modré kostky za žeton je možné pouze po re-rollu, re-rolovat je možné i NULA kostek (FAQ BGG). Limit dvou re-rollů na tah znamená, že nelze za 3 modré žetony zvýšit hodnotu modré kostky o 3 (pokud karta nepřidá možnost dalšího re-rollu).
Hráč vlastnící žeton mapy může na začátku nového kola tento předat jinému hráči a ten pak bude začínat (upřesnění z rozšíření), pokračuje se po směru hodinových ručiček.

Za zvážení stojí udržení získaných karet (a tím pádem bodů) v tajnosti, aby si nikdo na konci hry nemohl být jistý co přesně mu stačí a musel trochu riskovat (Ti co si přesně pamatují kdo jakou kartu bral asi tuhle hru hrát nebudou:).
19.1.2016 07:44:53 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Survivor: CMON Comics – Vol. 1 extras
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas