Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaj

Kdo by měl zájem, tak se 27. února bude konat turnaj v Praze v Outpostu a 27. března v Ostravě. :)
3.2.2010 11:33:28

Diky za info
Rad bych se prisel aspon podivat, ale bohuzel musim na vikned pryc... Rad bych se koukl na klani zkusenych hracu. My to mastili jak se dalo, bez vetsi taktiky a s predpripravenyma balikama :).Tak bych rad nabral par zkusenosti - a v breznu do Ostravy je to dost daleko...

18.2.2010 09:42:43

Tak,
tuhle sobotu byl poslední turnaj, kde byly karty z CCG a LCG. Počínaje dalším turnajem v Ostravě by se mělo hrát jen LCG. Tuhle informaci uvadím případně pro ty, kteří nechtěli chodit když se hrálo i s CCG kartama. :)

2.3.2010 23:00:56

Regional
Tuto sobotu se bude konat turnaj v AGoTu v Brně. Budou tam i ceny a proto je startovné 100 kč. Nikomu ale nic nebrání se třeba i jenom podívat.
Informace - http://www.agot.cz/cs/node/240

24.6.2010 12:40:38

Vasek
Jj, skoda ze mam turnaj ve volejbale a je nas presne sest, jinak jsem to jel zkusit s Andreho balikem;)

24.6.2010 12:53:59

aneken
Fůůůůj ... postav si svuj:-D

24.6.2010 13:04:33

Turnaj
Koho by zajímalo jak turnaj probíhal, alespoň z mého pohledu, tak může kouknout sem. Je tam i pár fotek.
http://hernidoupe.blogspot.com/2010/06/game-of-thrones-mini-report.html

27.6.2010 01:32:13

Marvin
Nemam na to bohuzel cas...:(

27.6.2010 15:09:19

6.11.2010
Pokud by měl někdo zájem tak v Outpostu bude první turnaj nové turnajové sezony. Tak můžete přijít zahrát nebo očíhnout.;)

25.10.2010 19:00:55

Turnaj
12.2.2010 se bude v Praze v Outpostu konat turnaj. Kdo by se chtěl podívat nebo zahrát, tak více informací zde:
http://www.agot.cz/cs/node/262

26.1.2011 22:38:35

Zítra
Kdo by měl zájem se podívat nebo zahrát, tak zítra je v Praze v Outpostu turnaj od 10:00. ;)

11.2.2011 19:55:24

Brno
Tento týden byl turnaj v Brně a sešlo se na něm 18 hráčů, což je pěkný počet. Zde je odkaz na reportek: http://www.agot.cz/cs/node/265

Navíc byl turnaj ve Španělsku, kde bylo 72 hráčů. Odkaz je zde: http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2115

30.3.2011 12:56:46

Rakousko
O víkendu proběhl turnaj v Rakousku, kterého se zúčastnili i hráči z ČR a jeden z nich se umístil na krásném třetím místě.

29.8.2011 17:25:38

Rakousko
Jj, podle výsledkové listiny tam Čechů bylo více. Tuším tak 3-4

29.8.2011 19:37:15

Rakousko
výsledková listina? Kdes ji našel? Jsi dobrý hledač.

30.8.2011 07:30:05

Lumirius
Fórum na FFG:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=16&efcid=4&efidt=543252&efpag=0

30.8.2011 09:36:46

Report od Raiuse (3. místo) na Mistrovskí Rakouska v AGoT
S laskavým svolením Raiuse přeposílám jeho report:
Napsal jsem menší report z regional turnaje v Rakousku. Dám jej i sem, kdyby jste si jej chtěli přečíst někteří přítomní, kteří nenavštěvují Fénix.



Turnaj v Rakousku nám skončil a já se rozhodl sepsat menší report. Ke hře jsem se rozhodl hrát Lannister Brotherhood deck s traitovou manipulací, který někteří z vás mohli vidět na našem Regionalu. Udělal jsem jen jednu menší úpravu v podobě zařazení Condemned by the councill.

1. Kolo vs. Gleb
Gleb je Rakušan a zároveň jediný Stark, který se nakonec dostal až do vyřazovacích kol. Setup jsem měl průměrný a gleb hned na začátku vytasil 4 karty. Jedna z nich byl Hungry mob + nějaký Renown noble charakter. V prníchm plotu již vyložil další renown. Já vyložil Lady Stoneheart a Lions gate. Odpravil jsem moba pomocí Dissension a poté a začal Gleb nabírat. V druhé plot fázi jsem se pokusil sundat mu Jednoho Lorda pomocí Red weding. Ale protože jsem neměl Berica, Lady musela být Lady. Gleb remcal, ale vytáhl Power of Blood a Stoneheart šla dolů. On však vyndal další Renown a vypadalo to semnou zle. Snažil jsem se bránit co šlo a zbytek sundat další Lions gate, která mě podpořila. Situace se opakovala i ve třetím plotu, kde Gleb nasbíral nakonec asi do 11ti powerů, ale já věděl, že jsem v pohodě, protože mu nepřišly duplikáty a valar jsem si schoval až na potom. Sundal jsem mu Roba, Eddarda i Blackfishe a došel mi Beric, který byl podpořen Danny a Lady Stoneheart a když jsem dospěl asi k 10ti powerům, Gleb vzdal.
WIN 1:0
2. Kolo vs. Helmut

Na Helmuta jsem si věřil. Hrál Martelly s Hollow Hill agendou. Počítal jsem s výhrou asi ve třetím plotě, pokud to půjde tak, jak má, ale deck mi podřízl krk. Setup bez renownu bez slušných ikon a náběru. Vše se sice brzy spravilo a deck začal fungovat, ale to stejné se dalo říci i o Helmutově Martellech. Poměrně brzy mu došli House Dayne Bannermani a začal nabírat a přes narrow escape si je vracet na ruku. Moc pěkná mechanika. Sice jsem jej brzdil paper shieldy, ale ty jsem si schovával na Game of Scyvasse. Jenže brzy došly a díky Princes plan si je helmut párkrát vrátil na ruku. Tom Sedmistruna jej sice neustále otravoval, ale nakonec jej neunesl a hrál valar. V sedmém plotu hrál plot „Characters cannot be save“ a dodělal mi Berica se třemi kopiemi pomocí ghaston grey lokace, která smrděla na stole až do konce. V té době měl Beric asi 9 poweru a chyběly mi asi 4 do konce. V každém plotu jsem si Berica vyložil , on vyložil Vipera, zajezdil si, skoro nic neprojel, pak jsem jel já, nabral si pomocí renownu, které se už ukazaly spolu s Lions gate i Old nan a mocně jsem každé kolo graboval, nicméně Helmut mi pořád sypal powery dolů. Nakonec jsem v posledním plotu vedl asi 12:11 , jenže pak mi zase vrátil Berica a vyhrál asi 11:8. Pěkná hra, kterou si soupeř zasloužil vyhrát. Vysypal mi za celou hru asi 20-30 poweru, což jsem s úsměvem přijal a šel na další hru.

LOSS 1:1

3. Kolo vs. Benjamin Jakob

Ben je velmi zkušený hráč a jeho deck fungoval na jedničku, nicméně to byli Targaryani s draky a to jsem ocenil jak já, tak můj Horn of Dragons. Hra se vyvíjela v duchu vtipných průpovídek, přišlo mi to parádně. Hned mě podpořil Horn , Dissensiony a ani jsem nepotřeboval Lions gate, abych si dělal draky, protože Benovi hned jeden došel. Ten neustále přebíhal na mou stranu a ač jsem neměl Berica, tak to šlo a vše jsem sypal na Anguye. Jako poslední plot jsem hrál Valar a nabral si na umírajícího Anguye poslední 3 powery. Hezká hra, byl jsem spokojený, ale nevěděl jsem, co mě čeká.

WIN 2:1

4. Kolo vs. Ital, jehož jméno neznám

Byl to první Maester, kterého jsem potkal. Navíc Lanni Shadows deck, takže obrovský problém. Tohle můj deck prostě neumí a taky jsem si to potvrdil. Hned ze začátku jsem se soupeři omluvil a upozornil jej, že mu budu šahat na karty, protože si všechny chainy nepamatuji. Řekl, že je to v pořádku, nicméně jeho karty byly z velké části Italsky :D Přišlo to solidně, ale to i kolegovi naproti. Hned ze začátku mi Beric koukal na stůl z polohy kolmo. Ale nebyl sám. City ploty mi ukázaly, co semnou dokáží. Držel jsem se zuby nehty asi 6 plotů, zbavil se díky Lions gate a dissensions i velkého množství charakterů, nakonec soupeř neměl žádného maestra, ale už bylo pozdě. Z Agendy sundal vše, co potřeboval. Sice jen těsně, ale přece. Dojezdil hru a ukázal mi, že na Shadows lanni mi to moc nejezdí.

LOSS 2:2

5. Kolo vs Rakušan s dlouhými vlasy

Kluci si jméno určitě pamatují, ale já bohužel ne. Bohužel jsem zjistil, že soupeř hraje zase Shadows Lannistery, ale přišlo mi to moc hezky, náběr byl téměř plný, zlata hodně a i když Beric se neukázal po setupu i s dalšími renown kamarády došel thoros. Přišla Danny a Thoros dostal brzy Horn. Navíc jsem soupeři čistil stůl a i když mě trápil a klekal, tak jsem mu pomocí Red weding odpravil jakéhosi Lorda, když jsem si z Thorose udělal Lady. Nadešel poslední plot. Soupeř měl Tyriona s jedním powerem, zapoměl na Horn a nechal dát Tyrionovi Renown a Deadly, díkž čemu jsem hru nakonec vyhrál. Pěkná hra, kterou jsem se dostal do švýcara.

WIN 3:2

Po tom všem se ukázaly ceny. Ukázal jsem na podložku ke hraní s motive agotu a zeptal jsem se Andreho, kde se dá kopit. Ten mě však zklamal. Pokud jej někdo kdo má tu možnost prodat ji prodá nebo věnuje, mohl by dostat od FFG celoživotní ban, takže se dá jen vyhrát na turnaji a nebo se umístit dobře. Vážně jsem ji chtěl. 

6. Do čtvrtfinále se semnou nakonec dostal od nás i Rozy. Andre s Michalem bohužel skončili těsně za branami postupu. Štěstí se ke mně usmálo a chytl jsem jednoho z nejsilnějších soupeřů, jenže to byl zase Ben s Targaryany. Ještě, než jsem si sedl, tak mi řekl, že by proti sobě viděl raději cokoliv jiného, než zrovna mě naproti přes stůl. Nicméně to vzal sportovně a začali jsme. Došel mi naprosto ideální setup. Zlato i náběr. Na ruku mi došly 3 Dissensions a věděl jsem, že vyhraju. Můj předpoklad se vyplnil hned v prvním plotu po draw, kdy mi došel Horn. Jako první plot jsem hrál Song of bael the Bard. A první Dissensions odpravil 2 charaktery. Ben, jakožto veselý člověk už měl asi stejné tušení jako já a jen se smál všemu, co jsem udělal. V druhém plotu, to už bylo léto , vytáhl draka a já si vytáhl Horn. Veselé mumlání zase ulehčilo situaci. Pak se situace vyvíjela dobře, než Ben vytáhl Kraznyse mno Naklosze. Druhý Dissension vyletěl a Ben se zase jen zasmál. Hra se dále nesla ve veselém duchu až do chvíle, kdy Benovi došel zase Kraznys. Já si pořád držel další Dissension, tak jsem si říkal, že to nevadí. On však vytáhl nightmare a smazal si ho :D To mě dostalo. Ale komedie pokračovala dál. Viděl jsem u sebe na ruce Old nan a naprosto jsem zapoměl na 2 paper shieldy, které jsem měl schovány na ruce. Prostě mi to přišlo jako dokonalé řešení . Vyložil jsem old nan a Kraznys byl refugee (Přišlo mi trapné dávat mu Ally nebo Mercenary, nechal jsem ho trochu poznat svět z jiného hlediska :D) Ten plot byl už poslední. Ben mi potřásl pravicí, zasmál se mým paper shieldům a šel jsem dál.

WIN

7. Kolo vs. Wolfgang
Wolfgang, jak jsem měl možnost si všimnout, je skvělý hráč. Jeho deck byl směsicí Martellských svinstev a brotherhoodů bez agendy. Hrál Knights of the Hollow Hill agendu a já cítil finále. Brotherhoodi jsou pro mě podobným soupeřem jako Targaryani. Nicméně všechno dopadlo naprosto mimo mé plány.
Hra se vyvíjela krásně. Limited lokace podpořily cache, nabíral jsem po čtyřech nebo pěti kartách hned od prvního plotu, bez chyb a s pohodou. Ve druhém plotu Wolfgang zahrál vipera, ale bodyguard, kterým ho počastoval jsem zrušil starou chůvou. Měl jsem na ruce 3 paper shieldy a ničil tak jeho plány na zbavení mě mých charakterů. Třetí můj plot byl myslím song of Bael the Bard. Chtěl jsem Wolfganga donutit k tomu, aby otočil druhý Power of blood plot, tak jsem udělal z Berica lady, ale zahrál jsem Barda. Wolfgang druhý power of blood nehrál a tak jsem byl připraven, že jej sejmu později. Jeho 2 influencového maestra jsem přeměnil na refugee a vyložil silný zástup charakterů. Wolfgang něco vyložil a řekl, že končí. Jeho Darkstara jsem změnil na Refugee a oba je discardoval. A pak se stalo něco, co změnilo můj dle mého názoru dost pravděpodobný postup na boj o třetí místo. Wolfgang si po tom všem uvědomil, že udělal chybu a chtěl zahrát Princes plans. Byl jsem si jistý, že to na situaci moc nezmění, tak jsem mu dovolil vrátit situaci zpět a zahrát si je. To bylo v pořádku. Nicméně po tom, co už řekl, že nic nedělá a já mu navíc povolil zahrát zpětně eventu, tak se zeptal okolo stolu, jestli si může vyložit i když už řekl, že s vykládáním skončil a vyložil si charakter, bodyguarda na vipera a myslím jedno Sea. Už si nejsem jistý, ale tenhle krok mě dost vytočil. Místo toho, abych se přes to přenesl jsem útočil postupně na intriku, military a power a byl pořád docela vytočený. Poté, co mi vrátil Wolfgang na ruku Berica a já doútočil snad už všemy mými charaktery jsem si uvědomil, že Wolfgang má na stole onoho vipera, na kterého jsem si celou tu dobu dával pozor. Projel mě, dostal 8 powerů a vyhrál. Prohrál jsem vyhranou hru a hrál o 3.-4. Místo proti Robertovi maestrovi… Co už. Další cenné poučení.

8. Boj o 3. Místo vs. Josef
Josef a jeho Robert mi nahnali trochu strach. Abych byl upřímný, byl jsem na sebe tak naštvaný kvůli té chybě v minulé hře, že mi bylo jedno co se stane, ale chtěl jsem vyhrát jen abych dokázal, že Robert není nezničitelný.
Josef jej hned hodil na stůl s Loyal guardem. Zahrál heralda a našel si duplikát Roberta. Hned na něj nasadil 3 chainy a i když jsem měl berica, nepřišel mi náběr a já měl oprávněně hrůzu z toho, co se bude dít. Přiša mi cache, já si udělal kinga a dolízl 2 karty, na čež jsem asi ve třetím plotu, po tom, co měl Robert všechny Chainy a chyběly mu 4 powery k vítězství dal Bericovi Horn of Dragons. Josef udělal tohle kolo asi 4 chyby. V challangích mě nechal udělat z Roberta draka. Neklekl jej skrz žádného efektu chainu a nechal mě přebrat jej. Byl jsem přesvědčený, že se svými asi 3mi powery +3mi na Robertovi naberu možná na 13 včetně dominance, ale pak nastala další z Josefových chyb. Zaůtočil na intriku, kterou jsem ubránil. Pak na military, kterou jsem chtěl původně bránit, nicméně mě díky malému rozsvícení došlo, že je možné dát to unnopossed a zabít roberta. Tak byl dokonán Josefův osud. V dalších třech plotech už jsem jej dodělal pohodlně a bez sebemenších obtíží a získal skvělé 3. Místo

Turnaj to byl úžasný. Procvičili jsme si Angličtinu a největší radost jsem měl z toho(krom vytoužené podložky), že přítomní hráči můj deck ocenili a chtěli jej ještě vidět hrát. Jako soupeře jsem poprosil Wolfganga a ten s radostí přijal. V odvetných bojích jsem jej dvakrát porazil, což mě nechalo zapomenout na můj předchozí fail. Zahrál jsem si s ním ještě 2 další hry, tak jako každý jsme sbírali protihráče co to šlo, než jsme odjeli domů. V Brně mě přibrali Obi-wan s Dandali, za což jim ještě jednou děkuji a zároveň prosím Andrého, zda by nechtěl napsat report i z našeho poturnajového souboje Targ vs Martell, protože já si už pamatuju jen poslední plot.

Všem spolucestujícím děkuji za příjemné 3 dny a další rok se těším na repete 

31.8.2011 12:37:14

Další report
Další report a fotky naleznete zde: http://agot.cz/cs/node/283

31.8.2011 13:00:21

Paráda
V tom popisu je tolik nádherných výrazů, které jsou pro mě neznámé, že se mi začali třást ruce a chci se naučit hrát Agot. Seriál mě nadchnul, ke hře jen samé kladné ohlasy, jen ji mít s kým hrát .....

31.8.2011 13:01:10

Rozyho report
Moc pěkné, koukám že se potkal s tím Robertem Maesterem, dobrá zhovadilost, nechci to vidět jak začne odemílat 30 karet z decku za kolo, jen co vyjde poslední chapter z maester cyklu.

31.8.2011 14:14:14

Lumirius
Počítám že chvíli poté, co vyjde poslední chapter, se k nám dostane i nový FAQ.

31.8.2011 14:16:16

vasekre
jako je to porazitelné, Raius mě několikrát smáznul, ale neměl jsem to až tak vymazlené jak byly ty finalové decky, připadlo mi to hodně mimo.
Netuším jak by to spravili, zase by byla škoda kdyby na Aprentice Collar dali BAN.

31.8.2011 16:44:20

formaty hrani
jsou nejake formaty hrani? myslim sealed, draft a z construct magicovske rozliseni na standart, extend, atd. a samozrejme muj veleoblibeny highlander (nejlepe 101)

31.8.2011 17:44:06

to Ondru
Ne, jenom constructed

31.8.2011 22:45:28

Formáty
Jiné formáty se dají hrát, ale je potřeba mít karty z CCG éry. Což znamená, že se to moc nehraje. Občas proběhne turnaj s kartama CCG, ale není to moc časté.

31.8.2011 23:10:34

ccg
a jsou nejake zasadni rozdily u ccg karet? teda krom toho, ze se uz tusim ofiko nehraji

1.9.2011 08:24:27

Vybíráme z Bazaru

Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Akt. cena: 340 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas