Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má to někdo?

Chtěl bych se zeptat zdá má někdo zkušenost s touto karetkou.Viděl jsem video-tutorial hry(http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/agotlcg/tutorial/player.html) a musím říct ,že mne dost zaujala.Nejsem sice angličtinář ,ale představení na videu a základní principy hry vypadají úžasně.
15.3.2009 09:29:20

LCG
NO, já jsem nad tím uvažoval ale pořád se nemůžu rozhodnout protože mám zkušenosti s MtG a tam teda zahučela mraky peněz..
Vůbec nevím, jak funguje formát LCG.Vím,že vycházejí balíčky které jsou stejné ale jak se pak používají to něak nemůžu nikde najít. Ale souhlasím, že to vypadá zajímavě..

15.3.2009 10:11:12

Agot
Vyšel Core set. Ten obsahuje základní balíčky čtyř se šesti velkých rodu, různé žetony, figurky a hrací desku. Potom každý měsíc vychází tzv. chapter pack ve kterem je fixních 40 karet. 10 po jedné kopii a 10 po třech kopiích. Chapter packy se odvolávají na nějakou událost z knížky a přinášejí nové mechaniky.

15.3.2009 10:57:41

agot
Jinak jsem aktivní hráč a v ČR se rojíždí komunita této hry. Informace můžete nalézt na agot.cz. což je taková česká fan stránka této hry. Jinak seznam karet se dá nalézt na tzumainn.com/agot a informace a knižní sáze píseň ledu a ohně se dají nalézt na icefire.d20.cz

15.3.2009 11:00:39

AGOT
No ja jsem si ted privezl jeden kousek pro sebe, pristi tyden ho budu zkouset hrat, tak pak dam vedet.. Taky me desne nalakal ten tutorial na strankach FFG a hlavne QCPX, kterej to chvalil;)

15.3.2009 13:28:36

to Vasekre
Ahoj, děkuji moc jen se tě chci zeptat jak moc to leze do peněz...Díky..Na linky se jistě podívám..

15.3.2009 13:32:35

SSZGSA:
Core Set stojí asi kolem tý tisícovky v ČR. Nevím kde přesně se dá zakoupit, já si to objednávám většinou z Ameriky. Na FFG ho mají asi za 40 dolarů. Jinak chaptery stojí kolem deseti dolarů. U nás se prodávají asi jenom v Praze v Outpostu nějak za 350 kč. Samozřejmě pokud chceš hrát, tak jednotlivý Chaptery by to chtělo koupit tak dvakrát, někdy třikrát podle karet, který se ti budou hodit do balíčku. Ale řekl bych, že to přesto vyjde levněji něž předchozí varianta CCG. Jinak zatím vyšly dva cykly po šesti chapterech. Teď by měl brzo vyjít třetí cyklus King's Landing Expansion. :)

15.3.2009 16:17:04

Lumirius

vasekre:
podle toho co píšeš tak to vypadá taky jako vytahovačka z peněz. Už podle toho že některé chaptery bs měl mít vícekrát.
Jen dotaz musíš mít ty další Chaptery? nebo je možné že hraješ s někým kdo v tom má více peněz, tj. že nemůžeš hrát proti někomu kdo má více Chapterů jak ty?

16.3.2009 13:44:43

Lumirius
Chaptery podle toho co chceš mít za balíček a tak. Samozřejmě se i karty z Chapterů dají vyměnit s jinými hráči. Samozřejmě cena je taky docela velká, přesto to vyjde levněji než varianta CCG.
Prakticky vždycky se najde někdo kdo v tom má víc peněz než ty. :)


Ale už jenom ten Core Set je jako samostatná hra, takže kdo nechce tak si pořídí Core Set a hraje to jako deskovku. Kdo by chtěl hrát turnaje, tak bere Core Set jako základ a chaptery na doplnění těch balíčků.

16.3.2009 13:57:01

Vasekre
No ja to prave planuju mit jako tu deskovku. Je to dobre hratelny i tak? Uziju si i Core Set???:)

16.3.2009 14:22:42

AGoT: to aneken
Z pohledu deskovkáře: core set obsahuje čtyři předpřipravené balíky pro hru. To znamená, že core set není o tom, že si vytváříš balík dle své strategie (klasická CCG/LCG), ale o tom, že se snažíš hrát co nejlépe balík svého rodu. Tedy samostatně se hrát dá, ovšem může se ti stát, že některé rody nebudeš mít moc rád, protože předpřipravené balíky ti nesednou. S kartami z chapter packů se dá obecná strategie tvého rodu natolik modifikovat, že si jednou za čas rád zahraješ za každý rod.

16.3.2009 17:48:37

Core Set
Core Set si podle mě jako deskovku rozhodně užiješ.:) Já už sem to bral i z pohledu dalšího rozvoje, právě třeba na turnajové hraní nebo doplnění těch balíčků v Core setu. Ale rozhodně je to fajn.

16.3.2009 18:01:37

AGoT: ad LCG formát
Chapter packy jsou malá rozšíření, která přináší do hry nové strategické prvky. Pokud tyto prvky nechceš využívat, nemusíš si samozřejmě kupovat ani onen chapter pack. Vůbec přitom nezáleží, kolik kdo má chapter packů, ale jak dobře umí se svými kartami hrát. Samozřejmě máš-li více chapter packů, můžeš si svůj balík postavit s větší variabilitou, pokud tvé karty však nebudou dobře spolupracovat, bude ti to stejně nanic.
Co se týká vícenásobného kupování chapter packů - každou kartu ve svém balíku můžeš mít až ve třech kopiích. Třikrát ovšem budeš mít jen ty karty, na kterých stojí tvoje strategie. V chapter pacích se s tímto počítá - karty, u kterých se dá předpokládat, že je budou chtít hráči vícekrát, jsou v chapter packu ve třech kopiích. Ovšem může se stát, že zrovna ta karta, kterou ty považuješ za důležitou, je tam jen jednou. V takovém případě je extrémním řešením koupit si onen chapter pack třikrát. Většinou ale nehraješ za všechny rody, takže rozumnějším řešením je najít si hráče, který hraje za jiný rod a kartu s ním vyměnit.

16.3.2009 18:05:26

Qcpx a Vasek
Kluci, tak to ste me potesili, to uz se tesim, jak si to zitra otevru:) No a pak se holt uvidi, jestli tomu propadnu:D

16.3.2009 19:32:27

taky jsem nahlodán
právě že uvažuju do čeho se pustit. Nabízí se aji Mutant Chronicles což bude taky trošku lézt do peněz. Jsem bývalý Magicář a deskovky mě právě chytly z důvodu finance vs. efekt. A fakt nechci spadnout do další nějaké podobne situace.
A Anekene jaky je ten Call of Cthulu?

17.3.2009 07:32:59

Mutant Chronicles
Teď budu "trochu" OT, ale o Mutant Chronicles uvažuju taky... Ovšem jak říká Lumirius, tahle hra se může zvrhnout ve finanční "orgie"... :-))

17.3.2009 09:30:47

Cthulhu
Cthulhu nevim, ten jsem zatim nerozbalil, o vikendu ho vezu QCPX, takze bude vedet on;)

17.3.2009 10:46:00

agot
Jinak není problém se domluvit a mohl bych někoho do tajů této hry klidně zasvětit. :)

17.3.2009 10:54:28

Vasek a QCPX
A za ktery rody hrajete vy?:)

17.3.2009 11:52:20

Rody
Já hraju za Targaryeny, Baratheony a Starky. Později bych chtěl zkusit ještě zbylé tři rody, tedy Marelly, Lannistery a Greyjoye.

17.3.2009 13:22:52

Vasek
To ja uz jsem se pomazlil s balenim a vybral jsem si Lannistery... Lisi se hodne taktiky za jednotlivy rody??? A pouzivas na karty protektory? Prijdou mi torsku mekci. S vnitrkem krabice si taky mohli pohrat vic, plast s vylitky na ty pekny figurky by tomu za tu cenu urcite slusel. Na druhou stranu ilustrace karet super a prijde mi, ze sedi i s knihou, i kdyz jsem zatim cetl jen prvni. Ale chytlo me to, objednavam dalsi dily:)

17.3.2009 13:34:05

Aneken
Hra za jednotlivý rody se liší dosti podstatně. Každý rod využívá jinou schopnost k dosažení patnácti powerů. Třeba Stark, to je mašina na cílený zabíjení. V tom jsou nejsilnější. Lannisteři zase takříkajíc kadí zlato :) a mají velký naběr karet. Jinak na této stránce: http://www.hernaoutpost.cz//index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=67 je opravdu detailní rozbor různých mechanik, strategií a podobně u jednotlivých rodů.:)

Rozhodně používat obaly. Ať už ty základní průhledný nebo potom tvrdší. Když bylo AGoT ještě CCG, tak mi přišlo že ty karty byly takový hladší, teď jsou drsnější.

Později až přečteš i ostatní, tak zjistíš že se na stole může udát spousta situací tak, jak byly v knížce. :)

17.3.2009 14:24:35

Vasekre
Asi je zbytecny se ptat, ale ty mas prectou asi celou sagu, co?:) Outpost mam za rohem, to bych tam nekdy mohl prijit mrknout. Akorat se svou zakladni sadou si asi nezahraju:)

17.3.2009 14:31:58

Aneken
Jo mám. Už několikrát, čtení je to opravdu zajímavé. :)
Jinak pokud bys chtěl, tak každý čtvrtek probíhají v Outpostu herní setkání AGoTu. Vždy od šesti hodin.

17.3.2009 14:39:32

Vasekre
A nebudu tam s tim svym zakladnim deckem za blba?:) Zahraje si vubec nekdo se mnou?;) Prave jsem od Talpressu koupil zbytek sagy, maj to neskutecne levny, jsem netusil, ze v dnesni dobe jeste knizka muze stat tak malo:)

17.3.2009 15:11:44

Aneken
Když vezmeš balíčky z toho Core Setu, tak si tam s tebou někdo zahraje nějakou tu ukázkovou hru (třeba já).:) Tento čtvrtek tam ale asi moc lidí na trůny nebude. Protože je nějaká dvoutýdenní pauza. Ale jestli by se ti chtělo a měl bys čas, tak bych mohl příjít do Outpostu třeba zítra. Ale až tak kolem půl sedmé. :)

17.3.2009 15:25:35

Vybíráme z Bazaru

Draftosaurus
Draftosaurus
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas