Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House Stark

Ahoj, zatím jsem se ptal na třech fórech ale nikde jsem nedostal žádnou komplexnější odpověď, pouze jsem dostal pár doporučení a byl jsem odkázán sem. Tedy, nedávno jsem okusil Game of Thrones a hra se mi značně zalíbila, chtěl bych si vybudovat svůj vlastní Stark balík (balíky), ale nemám naprosto ponětí o tom co a jak. Abych pravdu řekl, vím jen zhruba jak se hra hraje, názvy variant Starkovských balíků a něco o světe, což není mnoho. Chtěl jsem se zeptat jestli by mi tu někdo nemohl vysvětlit jednotlivé Stark balíky (v kostce, stačí pár vět) a doporučit, co koupit abych mohl hrát více variant (zatím jsem okusil pouze heavy Tully balík a značně se mi zalíbil, takže pro začátek bych chtěl nabrat hodně Tully karet). Zatím chápu že core a Lords of the Winter je nutnost, ale co dál, abych nepřesáhl dejme tomu 2000 kč limit? Četl jsem pár článků, ale příliš moudrý z toho nejsem. Děkuji předem za odpovědi.
16.1.2012 19:28:07

Starkové
Balíčky rodu Tully jsou sice dobré, ale top to není. Nejlepší je postavit balíček kolem agendy Siege of Winterfell. Buď se zlovlky nebo s Boltony. Další možností je postavit noble balíček v čele s Blackfishem, Eddardem, Robbem a dalšími. Knight balíček s agendou Knihgts of the Realm. Nejlepší je ale ta těžká military mašina kde jsou důležité karty jako Guard at Riverrun a další levné charaktery s vysokou silou (například Boltonské armády) a cílené zabíjení například v podobě Die by the Sword.

16.1.2012 21:45:12

he
Tak agendu Siege of Winterfell jsem hrál právě s Tully balíčkem a moc mi nevyhovovala. Nepřítele jsem skoro vždy drtil, ale měl jsem pomalý náběr bodů. Měl jsem vždy tunu charakterů, dva samotní dokázali umlátit nepřítele v military, ale zbytek jen seděl a koukal, přičemž mohl dělat power challenge nebo aspoň vyhrávat dominanci. Balíčky okolo zlovlků a noble zní zajímavě, co bych měl koupit za boostery? (Boltony nevím, nevím, nemám je příliš rád, z důvodů v knize řečených. Tedy spíše, nenávidím je :D). Military mašina :D? To zní zajímavě :D. Co bych na to potřeboval?

16.1.2012 22:59:48

Sigismund
Ono poradit, které balíčky koupit je těžké, protože v každém je něco. Mě na turnaji nedávno rozmetal balík se zlovlkama pod Maester agendou, protože tam hrál Maester of Last Hearth, který dává tvým creature charakterům +1 do síly. A ten Maester není unikátní, čili ho můlžeš mít několikrát na stole.
Heavy military bych asi uplně pod Tullyovcema nestavěl, protože mi připadnou spíše obranní, ale jak napsal Vašek Starkové mají docela dost Noble charakterů, a 2x plot Power of Blood a můžeš powery jen nabírat. Možná zkusit nějaké "zimní karty", Jayne Westerling je hodně použitelný charakter na hledání Robba.
Zkus si v builderu vyfiltrovat starkovké charaktery a třeba se ti tam sejde více karet z jednoho chapteru najednou a ten si pak pořídit.
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTDeckbuilder.html

17.1.2012 06:27:41

Dotaz
Potřebuji osvětlit dvě karty:

Narrow escape: vracím z discard pilu všechny charaktery, kteří byli zabiti v tomto kole jen sobě nebo všem hráčům?
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/kings-of-the-storm/narrow-escape-kotstorm

Bran Stark - můžu vybrat a ukázat i plot , který už byl zahrán nebo to musí být dosud nezahraný můj plot?
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/core-set/bran-stark-core

21.1.2012 22:40:07

Sinuhet
Narrow Escape vrací všechny kteří byli diskarttování a zabiti v dané fázi do zahrání Narrow escapu. Platí pro všechny hráče. V erratech je napsáno že karty musely být In play, čili se nevztahuje na karty diskartovány třeba na Intriku.

Bran Stark se vztahuje na tebe a otáčíš plot ze zásoby nepoužitých plotů.

22.1.2012 10:15:46

ok
díky

22.1.2012 10:35:06

Sigismund
Zvolna z agot.cz přejdu tady, pokud Ti to nevadí :)

Ptal ses, jestli je třeba držet se na House Stark, nebo jestli je vhodnější zařadit nějaké Kingsguard charaktery. Volba je pouze a jen na tobě. Pokud karty ve tvém balíčku nepotřebují jen Stark charaktery (jako např. Bear Island), tak je to jen na funkci charakterů v tvém decku. Pokud se Ti tam hodí, šup tam s nimi :)

23.1.2012 11:18:20

Vybíráme z Bazaru

Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas