Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Deck Build pravidla

Caute vsichni, potreboval bych lehce pomoci s deck buildingem a jeho teorii u tehle pecky prosim. Jde mi o to ze Core Set mam, ale potreboval bych vysvetlit jak to funguje s rozsirenimi..
1. staci ke core setu koupit jedno rozsireni?
2. vsechny rozsireni (tady se jim rika chapter pack jestli se neplatu) maji vzdy stejne slozeni? tedy zadne boostery a la MtG?
3. krom limitace alespon 60ti a vice karet v balicku a 3 stejnych karet v balicku je jeste nejake omezeni pri deckbuildingu?

jakekoli info a zkusenost jako LCG novacek uvitam :-)
Diky mockrat.
22.3.2012 12:26:10

To ABurn
1. Kúp si toľko rozšírení, koľko chceš. Ak to chceš hrať turnajovo, tak len stačí splniť limit kariet a to sa dá aj a iba s Core Setom. Podľa toho aké a koľko chceš kariet, tak tak kupuj ďalšie rozšírenia (týka sa to aj Chapter Packov, aj tzv. Deluxe Rozšírení).
2. Toto je úplne iný formát zberateľskej hry. Teda žiadne balíčky ako v M:TG, žiadne jedinečné karty v tomto zmysle a pod. Balíčky majú stály počet kariet.
3. Žiadne obmedzenia iné nie sú. Akurát v Plot decku musíš mať presne 7 rôznych plotov a na oficiálnych turnajoch musíš mať obalené karty, ale obaliť odporúčam aj bez oficiálnych turnajov.

;-)

22.3.2012 16:54:19

To Santorrinni
Díky moc..musím poupravit otázku č.1. Je potřeba kupovat vícekrát jedno rozšíření? Tak jsem to myslel :-) ale i tak moc dík

22.3.2012 20:43:39

ABurn
Zdravím dalšího hráče. Na turnajích co jsou v Čr jsou povoleny 3 proxy karty. Zbytek bys měl mít originální, ale není problém se před turnajem domluvit a půjčit nějaké karty aby ses do daného limitu vlezl. Bohužel v Coresetu a hlavně prvních 2 řadách chapter packů jsou stěžejní karty jen v jednom vydání. V dnešní době vychází reprinty některých cyklů chapter packů, kde už je každá karta ve 3 vyhotoveních, čímž jsi na tom lépe než hráči co si kupovali některé chaptery 3x kvůli jedné až dvěma kartám.

22.3.2012 20:49:24

to Lumirius
Super díky za info, (proxy=tištěné?) teď jsme dohráli s přítelkou a trošičku mě zarazilo pár věcí, předem se omlouvám za off topic.

1. to že dává např meč jako attachement +2 do strength chápu..ale že je to využitélné i při power či intrique challenge je fakt divný :-D i když chápu že Led byl asi velký argument

2. když má character stealth tak může ohlásit že soupeřův ne-stealth charakter nesmí bránit. To je sice supr ale když takovýhle charakter útočí zárověň s armádou tak už jen těžko bude stealthy když má v patách půl praporu...ale i tak může říct kartě která by armádu zastavila ať nebrání..

3. některé plot karty hlavně u Targaryenů jsou ve hře dvou hráčů nehratelné a škodí tomu kdo je zahraje

nechci aby to vypadalo že se mi ta hra nelíbí, je hodně moc dobře vymyšlená co do mechanismů...jen trošku koliduje s realitou :-D

22.3.2012 23:08:25

ABurn
Krome 3 proxi karet je jeste X list. Neboli tam, kde FFG vydali jen po jedne karte v baleni muzes mit jen tu jednu a doproxovat zbytek jejich kopii. Tim se srovnava podivna distribucni politika FFG. Bez jejich vedomi, ale ucel myslim sveti prostredky dostatecne.

23.3.2012 06:02:04

ABurn
Jo tak tohle je hra nemůžeš to moc srovnávat s realitou. Při hře se děje plno nepředstavitelných věcí :-D

Pokud se ti nelíbí ploty v core setu u Targaryenů, tak si rpostě udělej kopie jiných plotů. Coreset není pevný základ na němž stojí hra, je to spíš taková demoverze pro hru více hráčů. On to byl takový trik od FFG, že vydal coreset a plno lidí včetně mě si myslelo, že je to vlastně další deskovka a jednou za čas si koupíš rozšiřující balíček, aby sis to okořenil. A ejhle ono je to úplně jinak. V rozšiřujících balíčcích dostáváš polovinu karet pro rody, které v core setu vůbec nejsou a musíš si koupit jejich rodové expanze, abys karty využil a navíc v různých chapterech jsou různé poměry karet pro jednotlivé rody. A už v tom lítáš a skupuješ. Dobře to na nás nafintili :-)

Ale abych FFG jenom nehanil, snaží se to teď napravit reprinty a člověk co do toho vstupuje teď á mnohem větší možnosti než my co jsme čekali na každou rodovou expanzi abychom mohli daný rod hrát plnohodnotěji. Ono když se tit otiž líbí jedn jeden rod a nechceš hrát nějak moc (což je škoda) tak jde postavit pěkný balík jen z coresetu a jedné rodové expanze. Dokonce mají v těch expanzích aji decklist na dva tyhle předpřivané balíky a fungují docela dobře.

23.3.2012 06:21:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius , Lino22
Lino22: diky za vysvetleni
Lumirius: myslenka chapterpacku je sice dobra nicmene asi to vazne chce postupne kupovat chronologicky vydane chapter packy aby mel clovek prehled cim muze balicek obohatit...zatim jsem z toho docela zmateny...verim ze i CoreSet bude ve 4ech supr ale asi to vazne bude chtit nejak ten balicek rozsirit...

23.3.2012 08:59:08

ABurn
Cau,
Coreset je sam o sobe k nicemu. Balicky v nem obsazene jsou spis takove demo a v normalni hre ani nejsou legalni (nemaji ani 60 karet). Snad vsichni lidi, co to hravaji, maji aspon 2.

Pokud jde o chapter packy, tak chronologicky je urcite kupovat nebudes. Hned z nekolika duvodu.
1) Nektere cekaji na reprint a nejsou absolutne dostupne kdekoli na svete.
2) I kdyby byly dostupne, tak ne vsechny karty z nich potrebujes, ale budou se ti libit jen nektere, takze stejne budes vzdycky nejdriv kupovat CP s kartama, ktere chces.

Zmateny na zacatku byt klidne muzes, ale nakonec stejne zjistis, ze kazde kolo ma nejakou chronologii, ktera ti vejde do krve, takze pak uz budes v pravidlech pouzivat jen dvojstranu s keywordama a nakonec ani tu.

23.3.2012 09:29:29

Aburn
Nu jak to je. Nejlépe to vystihl asi Michal. Core set je nelegální díky počtu karet a navíc důležité karty v něm jsou jen 1x. Nejlepší ekonomická a hratelná varianta asi je koupit si 2x Coreset s kamarádem. Směnit karty, tak že každý budete hrát 2 /resp. v budoucnu 3 rody/. Tím získáte na určité rody dost zákaldních karet a plotů a potmo je doopravdy nutnost kupovat velká rozšíření k rodům a příp. aj Chapterpacky. Jde totiž o to, že v každém chapteru jsou ty různé karty a ty si to budeš kupovat jen kvůli některé. Docela se potom nabízí možnost kupovat ty chaptery s nějakým kamarádem na půl kdy si budete brát karty svích 3 rodů co budete hrávat a nějaké neutrály. Ono velice ychle totiž zjsitíš, že chceš zkoušet různé věci, že ti něco v decku s tou a tou kartou nešlape, nekombinuje se do efektu atd. A rozhodně tím podpoříš variabilitu hry, která přeci jen stojí na tom, s čím překvapíš protivníka tentokrát.

23.3.2012 09:41:01

Jarwiks, nameless_one
Musim priznat ze takhle jsem o tom nepremyslel kdyz jsem zamyslel kupovat LCG, ale proc ne...turnajove vyhledove stejne hrat nehodlam, a chapter packy sice urcite nejake vyhledove koupim ale jde nam predevsim o hru ve dvou a 4 hracich v kruhu pratel...jak tak koukam, mel jsem asi radsi zvolit LOTRa...

23.3.2012 11:17:26

ABurn
"jde nam predevsim o hru ve dvou a 4 hracich v kruhu pratel...jak tak koukam, mel jsem asi radsi zvolit LOTRa"

Podľa toho čo píšeš, rozhodne :). S výnimkou Core setu, ktorý je lepšie mať 2x a asi 10 kariet naproxovať, je v každom adventure packu každá karta 3x, nehovoriac o nových questoch s každým packom :). Ak Vám kooperatívka nevadí, LotR-a rozhodne odporúčam.
Dokonca sa dá hrať vo štvorici aj s jedným core setom!

Prosím neumínusovať, netvrdím, že AGoT je zlá hra, len mi niektoré veci ohľadom tohto zháňania kariet prídu trošku komplikované a myslím, že si vyžaduje rozhodne väčšiu investíciu ako LotR.

23.3.2012 11:29:39

acedrac
Asi sdilim tvuj nazor..podle prvni hry je AGoT paradni LCG...jen zvazuji jestli natolik paradni ze bych do nej chtel investovat dal...
Vyzkouset se ma vsechno ale musim priznat ze pokud karetku tak z meho pohledu jsem spokojenejsi s koupi kompletni CG jako napr RuneAge...mensi variabilita, to je pravda, ale zase je funkcni od zacatku.

Na druhou stranu..LCG jako nastupce TCG jako MtG je pochopitelna vec...

23.3.2012 11:45:20

Acedrac
V pořádku, pokud mají požadavek 2 - 4 hráči a chcou LCG je LOTR reálnou konkurencí, ba možná i lepší volbou díky kooperativě. U AGOTHu i bez turnajů to stojí přeci jen na tom zkoušet a zkoušet a zkoušet různé decky a rody a kombinace karet s různou mechanikou, což tě pokud chceš šlapající decky donutí kupovat ty chapter packy. Navíc AGOTH je hra, kterou chce vskutku hrávat pravidelně.

23.3.2012 11:50:24

no čisto finančne
Core set LotR-a s prvým cyklom adventure packov Ťa vyjde cca na 2500 Kč, pričom sa už dajú plnohodnotne skladať decky a kombinovať. K dispozícii máš 9 rôznorodých questov.
CORE (750) + 6x AP (1800)= 2550 resp. 2x CORE (1500) + 6x AP (1800)= 3200 - 9 questov
každý ďalší DELUXE EXP. (600) + 6x AP (1800)= 2400 - 9 questov

Jarwiks, skús napísať koľko by vyšiel AGoT na slušné hranie, aby si to vedel prípadne ABurn porovnať.

23.3.2012 12:03:23 | Upraveno autorem (porovnej)

AGOTH
No ono záleží na tom co chceš hrát ale zkusím to takto budete to hrát 2 a budete si to platit dohromady /na půl/ , chcete hrát každý 3 rody /core obsahuje 4 rody, Martell a Grey mají jen deluxe/:

2x Core = 1800 v něm každý sadu plotů a 2 rody po směně
Deluxe rody = 6x 550 = 3300
a řekněme /zde už je to strašně individuální/ sada 12 chapterů /to už dá dohromady doopravdy dost podtémat různých kombinací etc/ = 12x 290 resp. 315 = 3200 nějaký průměr.

Suma = 1800 + 3300 + 3200 = 8300 celkem. Na 1 hráče pokud to budou brát na 1/2 to je teda nějakých 4100. Ale jde už d dost velký cardpool, dá se říci turnajový.

Nějaká min. hranice při které by to šlo variabilně hrát na různá témata a různé rody by byla menší /zas je ot individuální/

Core 2x = 1800
Deluxe 4x 550 = 2200
Chaptery 8x = 2500

EDIT: ŠPATNÝ SOUČET PŘEDTÍM Suma 6500 čili při nákupu na půl = něco kolem 3200. Vždycky by si mohli propůjčovat karty a vůbec propůjčovat rody. 4 rody by měli plnohodnotné a z dalších 2 rodů by v tomto případě šli udělat, jakž takž nějaké fční decky bez velké variability. samozřejmě šlo by to ještě o malinko levněji.

Nicméně VŠE CO JSEM NAPSAL JE VELMI INDIVIDUÁLNÍ! A to 2x podtrženo. :)

Sám jsem začínal jen s jedním deluxe a kamarád s core a deluxe pak jsem pořídil core a druhou deluxe, nějaké chaptery směnil karty a nedávno 3 deluxe. Samozřejmě, že to jde hrát velmi dobře i ve 4 /viz 2v2 verze/ a bude jen na nich zda do toho půjdou na půl nebo sám či ve 4 a pak si budou karty měnit a podobně.

23.3.2012 12:15:58 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Resite tu neresitelne.

LOTR je kooperativni LCG, hraci nepomeruji sve balicky, ale snazi se dohrat hru/quest.

AGOT je variabilni - 1v1, 2v2, melee (4 hraci vsichni proti sobe a tituly). Ke kazdemu rodu staci dokoupit velke rodove rozsireni a da se poskladat funkcni balik. Dokoupeni druheho coresetu se doporucuje, ale neni nutne.

Cili pokud hodlate pocitat penize, tak pocitate neporovnatelne, uz jen diky tomu, ze jsou to jine hry.

Kdyz uz, tak bych to srovnaval treba s Warhammer Invasion, kde se FFG uz poucili z chyb, ktere udelali v zacatcich AGOT LCG.

23.3.2012 12:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal
Ok takže jinak. Budu mít 1x Core a k tomu Bara del. Ale furt z thoo nepujde udělat fční deck. prostě ti budou chybět karty na ten rush /u mě to byli street slevy, velke slevy lokací, další renown chary./ I když jakž takž ti to pojede. Ale nebude variabilita v skládání decku. Protože Asshai resp nějaké winter/summer z toho neuděláš. A v tomto případě to prostě potáhneš přes tlustého Bobíka, slevnovacího Renlyho a No defend Stannise a ty ostatní Bara královské chary nevyužiješ. Nobe tam ty kombinace v tomto cardpoolu nevidím. Obdobně u Martellů, kde už je to lepší ale Dayne nebo Sand snake neuděláš a rušičku ze stolu do ruky taky ne. Jen rušičku /byt dobře fungující/ ikon. Starkové jsou v tomto asi nejlepší z toho co mám bo bud uděláš Vlky nebo Tully a další karty netřeba.

Proto u toho vidím vyšší pořizovací náklady na variabilitu nebot se zaobírám variabilitou deckbuildingu a nikoliv herní.

23.3.2012 12:40:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Jarwiks
joto máš pravdu, ženejlepší v poměru cena=výkon jsou asi Coreset a Starci, ale teď jsem viděl aji Coreset a Targaryeny a jen nějakých pár karet z chapterů a byl to moc pěkný turnajový deck.

23.3.2012 12:44:30

Jarwiks
Ja o voze, ty o koze. Ty si snad myslis, ze v tom lotru udelas nake super extra kombo baliky bez velkeho cardpoolu? Taky ne. Udelas funkcni balik. Tot vse, stejne tak v agot.

23.3.2012 12:45:16

Michal
JJ s tou kozou a vozem souhlasím ;-) Ale přijde mi ta deckbuilding variabilita lepší díky možnosti neřešit 2 goldy navíc za out of house kartu. Bo LOTR podporuje přeci, jen různé kombinace sfér do kupy a v kombinaci množství hráčů, než AGOTh čisté rody resp. treaty a aliance.

23.3.2012 12:53:35

To All
Wow ja vas tu nechtel tak rozhadat :-D chapu ze oboje je urcene ne jine hrani, a uzavrel bych to tim ze tan kdo chce hrat pro zabavu ve stale ctverici tak si vystaci s core setem + par chapterpacku a bude mit relativne pouzitelny neturnajovy balicek.

Turnajovi hraci do toho musi investovat vetsi mnozstvi penez ale o to vetsi srandu budou mit.

Jedine nad cim jsem se chtel pozastavit je, ze mi neni uplne po vuli ze FFG vydali Core Set ktery je defacto nekompletni horu nicmene ho propaguji ze je ok. Ale vzhledem k tomu ze od FFG mame vetsinu her tak tohle je prvni zavahani. A i tohle je pochopitelne, MtG starter packy byly taky prakticky nepouzitelne pro turnaj ale dva hraci hrajici stale proti sobe si s nima uzili dost srandy. A wizardi to taky prezentovali ze je vse OK.

Howgh k offtopicu.

23.3.2012 12:55:15

ABurn
Toto není hádka, my se vzájemně nehádáme, na to máme naše Orphany, Zmije, Blackfishe, Stannise a další na 1 straně Versus Raidery a Draky na druhé. Toto je jen diskuse, která zde už v různých provedeních prákrát byla. Viz to nadávání na styl Core a tahání z FFG je pravda, která zde už taky prákrát zazněla.

Btw. než Chaptery doporučuju Core plus deluxe k rodům. Cena množství karet a jejich vlastní efekt je mnohem lepší pro start než Core plus Chaptery.

23.3.2012 12:58:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Jarwiks
Zapomnels na Clansmeny, ses mrtvej namestku!

23.3.2012 13:19:40

Michal
No to bylo čistě účelové, vždyť takové žaby nic neuhrají :-P Jediné co umí je klečet a klečet a proto jim nikdo nic neudělá... Alep řemýšlím jak na ně.

23.3.2012 13:33:20

Agot
My s Kodlikem jsme do agotu celkem nastoupili - jsme fandové knížek i seriálu, hrajem ho asi půl roku a nyní máme (jedeme stylem na půl - každý 3 rody):
2x core set + 6 deluxe + 2 první řady CP. Peníze radši nepočítám. V systematickém skupování CP chceme pokračovat, teď už nás čekají CP po 60ti kartách.

Z tohohle složíme každý: 2 rody po 2 slušných balíčkách a 1 rod po jednom slušným balíčku.

Co já doporučuji pro dvojici:

2 x core set + 4 deluxe k nim. Každý bude mít 2 rody a to pro začátek stačí a nejen pro začátek. Snad nebude žádný natolik silný, aby jiné rody proti němu neměly šanci (samozřejmě vyjma Lannistrů to jsou hnusáci :-)).

23.3.2012 18:20:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas