Game of Thrones, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 65x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Pegasus Spiele
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti ve hre

Ahoj, rad bych pozadal zkusene hrace, jak hraji kartu Rodu Baratheonu - Melisandra z Asaje. Je to tak, ze po vyhrane bitve muze hrac za rod Baratheon vedomne vybrat kartu rodu protihrace a odhodit ji? Nebo se odhazovana karta rodu protihrace vybira nahodne?

Diky za nazor.
9.5.2010 21:39:23

Kubis
Asi už Ti to teď bude jedno, ale Mellisandre je mocná čarodějka, takže samozřejmě se soupeři na karty podíváš a jednu mu odhodíš (tu nejsilnější of course:o), jinak by to ostatně bylo k ničemu... zvlášť, když vážně není snadné s ní nějakou bitvu vyhrát. Teda s tou co je v základní edici.

23.8.2010 11:31:03

vyhrávání bitev
Vyhrát bitvu je snadné, pokud máš ty správné smlouvy a podporu :)

23.8.2010 11:38:12

Diky
jj tak jsme to hrali spravne :). Kazdopadne diky za odpoved

23.8.2010 12:38:04


Mecenáš trolíků

aradraug
Jj, pokud máš někoho vedle sebe a jdete na samotného chudáka, tak se povede to občas přečíslit o moc moc, ale většinou rozhoduje každý bod síly:o)

23.8.2010 13:44:50

changing area of influence

Ahoj.Nedávno jsem si zakoupil Hru o trůny a odehrál spolu s kamarády už pár her, avšak během hraní jsem si všiml určité a řekl bych i dost zásadní nesrovnalosti. Jedná se o chvili kdy do hry přijde karta: Clash of the kings, která mění vaše pozice v nároku na trůn atd. Na to aby jste získali potřebný vliv se používají žetony moci a zde je právě ta nesrovnalost. Dejme tomu, že nikdo z nás nevlastí v danou chvili ani jeden žeton a začíná bidování, a tím pádem se stane, že bid o hodnotě 0 dají všichni, co se stane? Zůstanou pozice jak byli a nebo do hry promluví vlastník trunů(který jím byl před zahraním karty Cotk) a tím pádem si sám určí, kdo co bude vlastnit či dokonce, že si veme všechny tři velké žetony a bude pánem ve všech oblastech vlivu. Přijde mi to trochu nefér a zvláštní. V pravidlech ani v FAQ jsem o této situaci nic nenašel.

1.10.2010 10:31:12

Alne
Myslím, že pravidla jsou v tomhle ohledu jasná - v případě rovnosti rozhoduje vlastník trůnu, takže ano, pokud si nenecháte žádné žetony vlivu na získání trůnu, meče a havrana, je to jako byste to vše dobrovolně předali tomu, kdo právě sedí na trůně.

1.10.2010 11:00:49

Alne
Jsem tehoz nazoru jako Vlad. Ale nedokazu si predstavit, ze by nikdo na zacatku nabizeni na jednotlivy pozice nemel nikdo ani 1 zeton Moci. Leda ze by sly dve karty tesne za sebou, ale i tak...

1.10.2010 23:04:38

Pravidla
Jen pro info, uz par dni delam na aktualizaci pravidel, ktere jsem zde kdysi nahral... Byl to muj prvni preklad a podle toho to taky vypada. Nova verze by mela byt graficky hezci a hlavne cestinarsky spravnejsi :).

2.10.2010 08:55:28

Alne
Je to tak, jak říká Vlad. Žádný FAQ není potřeba, všechno je v pravidlech. A jestli se nepletu, tak je tam i poznámka, že vlastnictví železného trůnu přechází na nového majitele až po vyhodnocení dražby, takže i remízu v takové dražbě (tedy remízu v dražbě o trůn) řeší dosavadní vlastník. Není důvod, proč to tak nedělat i u meče a havrana.

2.10.2010 10:07:03

Clash of Kings
Yep, jak říkáte. Aradraug to pak říká ještě s dodatkem úplně správně:o)
Jen dodám ke Kubisově poznámce - stává se to, když si nikdo v předchozím hlasování nenechá žádnou rezervu, další kolo se hodně bojuje nebo prostě přijde karta, která zakazuje v dalším kole hraní korunek, takže nikdo nemůže získat power tokeny. Bad luck potom:o)

5.10.2010 19:10:29

Solo hra
Jě nějaká šance, že by tato karetka šla hrát solo? Příp. kromě Lotra a Thunderstonu, je ještě nějaká karetka (call of ctullu a pod.), která jde hrát solo?

Jaj sry, to patří do jiné rubriky .......

7.6.2011 10:25:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Sinuhet
To nie, AGOT LCG nemáš ako hrať sólo...

7.6.2011 10:33:01

solo
to je jediný důvod, proč už tuhle karetku nemám doma .... škoda.

7.6.2011 15:59:21

lodě
Mám taky dotaz, jak je to s verbováním lodí do moře, kde už je jiná loď jiného hráče? (mám i rozšíření, kde jsou přístavy, ale bez nich?)

9.8.2012 11:21:15

lodě
Nemůžeš. To je i jeden z důvodů proč přístavy vznikly a hra je bez nich dost nevyvážená.

9.8.2012 12:34:18

Vybíráme z Bazaru

Red Rising Collector's edition
Red Rising Collector's edition
Akt. cena: 25 €
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas