Nemáte chuť testovať hru?

Ahojte, dúfam, že to tu nespamujem. v poslednej dobe sa ako hobby venujem vyrábaniu spoločenských hier. S tým, že ma to dosť chytilo. No mám kúsok problém, že nemám okolo seba dosť hráčov, ktorí by mali čas, keď spravím dáke úpravy si to vyskúšať. No a som kus nedočkavý 😊. Tak mi napadlo, že ak by ste mali chuť, tak by ste mi s tým vedeli pomôcť. Prikladám pravidlá a kartičky k hre (je to všetko v slovenčine prepáčte 😊), na ktorej aktuálne pracujem. Poteší ma, ak mi k nej niečo napíšete, ideálne si ju vytlačíte a zahráte. Poprípade si ju rád zahrám s vami ak napíšete do vlákna, že by ste o to mali záujem. V tomto momente som v Bratislave, no 25.9. – 27.9. sa budem nachádzať v Prahe a potom od 2.10. som v Prahe. Zatiaľ som si predstavoval, že tak raz za týždeň by som poslal dáke updaty, zapracované pripomienky (hra je zatiaľ docela na začiaktu, no aspoň kamarátov bavila, keď sme ju hrali, tak snáď bude aj vás). Nič však nesľubojem.. 2.10. mi začína semester, tak dúfam, že moje nadšenie neopadne. Ak opadne, tak dúfam, že aspoň niekto si to vyskúša a bude ho to baviť 😊.

Téma hry: So skupinkou veľmi tvrdohlavých mimozemšťanov si prejdeme hviezdnou akadémiou a otvoríme brány vesmíru, aby na nás všetci Guliočkovia, Chňapky, Fliačiky a Trubíci mohli byť hrdí. Je to lightové sci-fi, ktoré sa snaží byť absurdné až sympaticky úsmevné (netvrdím, že mu to ide 😊).

Niečo o nej pre predstavu: 

  • Ide o real-time kooperačnú párty hru
  • Využíva kreslenie, pantomímu a rozprávanie
  • Motivuje migrujúceho alfa-hráča (ten kto vie rozprávať to automaticky koordinuje, lebo ostatní to majú moc ťažké 😊)
  • Vyskytujú sa v nej momenty, kedy si povieš, to bol naozaj šikovný ťah, aspoň od 4. príhody vyžaduje kúsok stratégie, kto na koho použije špeciálnu schopnosť... (ja viem, že neviete, čo sú špeciálne schopnosti 😊), aby sa dala splniť tá a tá kartička

Čas na hranie: 1 príhoda (kolo) trvá 6-9 minút + bodovanie, podľa počtu hráčov, no vrelo odporúčam, ak sa do hra pustíte, prejsť si celý tutoriál naraz a ten má 6 príhod = cca 65-85 min, no je to na vás

Počet hráčov: 4 – 7 (obecne v tejto poslednej verzii nie je moc veľa hraná a predchádzajúce nie sú moc hrané pri vyšších počtoch)

Potrebné materiály: kartičky ktoré prikladám treba vytlačiť (viac info v pravidlách), časovač (mobil), creo papier A2 je ideálny (stačí 1 list, rád rozdám ak si so mnou pôjdete niekedy zahrať)(jop, viem, že to môže byť kúsok problematické, no postačí ľubovoľná zmazávateľná ploch, ak máte menšie rozmery, tak sa ich hodí viac, tých plôch), fixky na creo, toaletný papier (na zmazávanie), obaly na karty (záleží od toho ako kvalitne si to vytlačíte, tak ani netreba).

Ku kartičkám a pravidlám sa dostanete tu: https://drive.google.com/drive/folders/1fsDnUgdXQiB8JpAVY3-93q3vnEYqGrzz?usp=sharing

Neprišiel som na to ako ich vložiť priamo.

21.9.2023 14:54:59

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Manila: The Savage Streets, 1945
Manila: The Savage Streets, 1945
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas