nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zvířata na palubě

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Eggert-Spiele
Stronghold Games
Autoři: Ralf zur Linde
Wolfgang Sentker
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Loď byla přeplněná k prasknutí - támhle tři pandy, tuhle čtveřice slonů, k tomu krokodýl, velbloud a lišák. Nikde na palubě však nebylo vidno zvířecího páru - buď byli tvorové osamocení a nebo naopak ve velkých skupinách. Někde se možná plaví obrovská bárka naložená párem od každého zvířete, tahle to ale rozhodně není...

Zvířata na palubě je svižná rodinná deskovka pro 2-4 hráče. Ti se v ní zhostí role stavitelů arch, kteří ovšem mají kvůli zákazu přísného Noeho situaci poněkud komplikovanou. Nesmí totiž vyplout s párem zvířat na palubě - tolerují se pouze jednotlivci a nebo skupiny. Navíc musí naložit vždy celou skupinu zvířat, bez ohledu na to, o jaká zvířata jde.


Průběh hry:

Hraje se na kola, přičemž hráč se může v jednom kole dostat k jednomu nebo více tahům. Nejprve se na shromaždiště umístí počet zvířat daný počtem hráčů. Až na jedno jsou zvířata známa, totožnost jednoho je ukrytá. Zpočátku tvoří všechna zvířata na shromaždišti jednu skupinu - tj. pokud si chce hráč některou kartičku zvířete vzít, musí si vzít všechny. Nicméně ve svém tahu mají hráči na výběr ze dvou možností. První možnost je skupinu zvířat rozdělit. Skupina se rozděluje vždy přesně do dvou skupin - počet a složení zvířat v jejich rámci je čistě věcí hráče. Při využití této akce si hráč vezme ze zásoby jeden žeton žrádla - těch může mít maximálně pět. Hráčův tah tím končí, nikoli však jeho účast v daném kole. Jinými slovy - rozdělovat skupinu může v daném kole i vícekrát.

Druhou akci lze ovšem v kole využí pouze jednou - hráč si může vzít jednu celou skupinu (tj. všechna zvířata ve skupině) na svoji archu. Za každé takto získané zvíře ovšem musí odhodit jeden žeton žrádla. Po využití této akce se už dalšího průběhu kola neúčastní. Hráči umísťují žetony zvířat do svojí archy.


Konec hry:

Ve chvíli, kdy je archa některého z hráčů zcela zaplněná, hra končí a počítají se body. Na konci hry pak hráči nejprve ze svých arch vyřadí všechna zvířata, od kterých mají pouze dva kusy. Následně získají za osamělé kusy body podle jejich druhu. Za každého tvora, kterého mají v arše ve skupině čítající tři a více kusy pak hráči dostanou pět bodů. Vyhraje ten, kdo má bodů nejvíce.

Autor: Dejf

Další názvy této společenské hry

  • Animals on Board