Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Objevení nové lokality

Ahoj,

 

říkal jsem si k objevování lokalit. Není lepší rozmístit lokality, již při přípravě, rovnou na herní plán lícem dolů. Než je dobírat z jedné kupky jak je psané v pravidlech? Tak jak to je totiž nezáleží na které místo se vydám objevovat, protože vždy dostanu tu samou lokalitu (vrchní z kupky).

Stejně tak to udělat i třeba se strážci. (Aby to nebylo jak v baseballu, že na “pálku” jde vždy už předem určený strážce, ať se vydám kamkoliv.) :D

Jaký z toho máte pocit? Nebo to má nějaký důvod?

 

Díky Honza

23.7.2021 16:54:39

No minimalne ti prestanou fungovat artefakty rikajici “lizni si horni lokaci, vyhodnot jeji efekt a dej ji do spodu balicku”

Ale jinak to asi tak muzes delat, jen to herne asi nic neprida a prodlouzi to pripravu a uklid hry(zalezi na poctu hracu, ale ve 2 zdaleka neobjevis vsechny lokace, gak pak bys sbiral neobjevene)

23.7.2021 17:25:15

@JaMikes Uniká mi smysl toho, čeho chceš dosáhnout… V obou případech člověk narazí na náhodnou lokaci a náhodného strážce z téže množiny karet:)

23.7.2021 20:57:12

@vitac  Přijde mi to autentičtější. Když už to bude rozďelené, tak jsou na políčkách 1,2,3,4 jiné karty a podle toho kam se rozhodnu jít, taková tam bude. Můžu si říct, kdybych šel vedle, mohla tam být lepší lokace. Kdežto když to beru z jedné zásoby, tak je jedno na které políčko půjdu protože vždy dostanu to samé. Je prostě předem určeno, ve kterém pořadí se lokace a strážci objeví. Byť nevím, která to bude. 

24.7.2021 18:13:51

@JaMikes Ale vždyť to není jedno - kam člověk jde, se rozhoduje podle bonusů a potřebných cestovacích symbolů. Jinak ty lokace se nedávají hlavně kvůli těm artefaktům - zvlášť u artefaktu, který dává odměnu z nejvzdálenější lokace - kdybys to rozdal dopředu, tak bys na tom artefaktu točil jen 2 lokace.

24.7.2021 22:49:47

Tak to můžeš brát tak, že je to vyprávění příběhu o objevování a ten balíček, ze kterého dobíráš, je cesta, kterou si kdo vybral jít. Žádný takový, že kdybych šel jinudy. Rozhodl ses jít tudy, bylo tam tohle. :)

24.7.2021 22:55:36

@Havelock  Jo, to by mohlo dávat smysl. Díky. :)

25.7.2021 09:18:07

Vybíráme z Bazaru

Zpátky do lavic
Zpátky do lavic
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas