Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 423x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je sólo hra a hra ve dvou. Nutnost rozšíření? Složitá pravidla?

Sólo hry hrají výjimečně. Uvažuji o koupi hry z důvodu hraní ve dvou a sólo. Jaké jsou v těchto počtech? Je hra v těchto počtech hodně ochuzena? Mám si hned koupit rozšíření Velitelé expedic? Jistě moc her ročně nenahraji. Je hraní intuitivní, relativně lehká pravidla? Děkuji.

24.3.2023 10:46:37

@stana Riešil som to na Reddit. Hra je super solo a rovnako tak vo dvojici. Všetko funguje prirodzene a dokonca nemusíš používať ani mnou nenávidené Ai/automatu, čo bola za mňa informácia, ktorá ma presvedčila o kúpe.

Náročná nie je, ale tak chce to pár hier, kým sa ju naučíš (ako všetko)

Rozšírením nič nepokazíš :) 

24.3.2023 11:38:02 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. Sólo je moc fajn - a to jsem nehrál příběhem šmrcnutou kampaň, která je k dispozici na webu CGE (https://czechgames.com/files/rules/lost-ruins-of-arnak-solo-campaign-rules-cz.pdf). Automa se ovládá snadno (otočíš destičku a vyhodnotíš akci podle zjednodušených pravidel), má 6 stupňů obtížnosti a užiješ si to i tak.
  2. Hra ve dvou je za mě stejně super - stejně jako hra ve 3 i 4. V jakémkoliv počtu mě to bavilo a je to dobře hratelné - máš pouze omezení (záslepkami), na kolik základních políček můžeš jít. V méně lidech můžeš prozkoumat více míst na ostrově (je více prostoru) - ve čtyřech je možno ostrov prozkoumat celý (zaplnit všechna místa lokacemi).
  3. Hra je už skvělá samotná a od prvních her se dostala do mé top 10. S rozšířením je ještě lepší - nové karty předmětů i artefaktů, nové stupnice bádání (chrámy) a zejména 6 postav, kdy každá má spešl schopnosti. Já bych ale být tebou pořídil jen základ a ten si vícekrát zahrál, než půjdeš do rozšíření (pokud tě Arnak bude bavit), protože pak o to více oceníš nové věci, které rozšíření přineslo.
  4. Pravidla obecně jsou dejme tomu středně těžká, fakt záleží, jaké máš herní zkušenosti. My do nich pronikli poměrně snadno a osobně můžu říci, že právě Arnak má jedny z nejlépe napsaných pravidel, tak se myslím není čeho bát. Kdyby něco, napiš.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

24.3.2023 11:59:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Potvrzuji slova ostatních, hra je perfektní ve dvou a výborná solo. Automy obecně nesnáším, ale tady je tak jednoduchá, že mi v hraní nepřekáží a solo hrávám s ní. Rozšíření zvyšuje znovuhratelnost (člověk si to zkusí za jinou postavu a musí tomu trochu přizpůsobit hru), ale pokud to člověk nehraje 2x denně, tak není vůbec potřeba.

24.3.2023 16:40:45

Také souhlasím s tím, co již bylo dole napsáno. Za nás je to jedna z našich nejoblíbenějších dvojkovek. Hráváme pravidelně i ve třech a požitek ze hry je stejně dobrý. Rozhodně to ve dvou není nijak ochuzené.

Rozšíření bych rozhodně přidala až časem. Máme nahraných cca 15 her a i když rozšíření doma máme, vracíme se často jen k základu, jelikož nám má pořád co nabídnout. Určitě bych s tím nespěchala.

Složitost pravidel hodně záleží na tom, jak jsi zkušený hráč a kolik máš nahraného. Hra je hodně o tom, abys zvládl udělat z ničeho maximum, popřemýšlel, jak to vykombinuješ, takže věřím, že po první hře může být člověk lehce zmatený. Chce to více zahrání a nevzdávat to, stojí to pak za to :-)

24.3.2023 17:10:16

Vybíráme z Bazaru

Vědomostní pexeso-Filmové postavy
Vědomostní pexeso-Filmové postavy
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas