Zombies!!! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Twilight Creations, Inc.
Autoři: Todd Breitenstein
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad House Rules

Ahoj, měl bych prosbu. Jsem člověk který by se měl angličtinu spíš učit, než něco překládat, přesto jsem neodolal a přeložil si dvoustránková Survival Rules k této hře. Potřeboval bych pomoct s těmito formulacemi:
Easy game - each player begins with three equipment cards (choose one to keep and discard the rest)
Lehká hra - každý hráč začíná se třemi kartami vybavení (jednu kartu si ponechá a zbylé odloží) - zde mi nedává smysl ten text v závorce, pokud je správně přeloženo proč by neznělo že hráč začíná s jednou kartou vybavení (kterou si vybere ze tří).

Dále - If you enter into a space with a zombie on it you do not have a fight it.Jestliže vstoupíte na díl se zombie "on it you do not have a fight it" ??

A poslední formulace "Just like from zombie plague you slip in some blood"

Díky za pomoc. Mohu ten překlad případně někam dát, pokud by někoho zajímal, ale tato hra není v našich končinách příliš rozšířená a ještě k tomu ta kvalita překladu.... :) Napíši alespoň krátkou recenzi. Hra je sice úrovně takového složitějšího Člověče nezlob se!, ale přesto atmosféra z ní jen kape.
16.6.2009 05:03:19

Ad 1. Chápu to tak, že každému rozdají tři karty vybavení a z nich si jen jednu nechá. Prostě to tak napsali, ale mysleli to tak, jak to chápeš ty.

Ad 2. Když vstoupíš do prostoru, kde se nachází zombie, nemusíš bojovat.

Ad 3. Něco jako: Stejně jako u epidemie zombies uklouzneš na krvi.

16.6.2009 08:20:41

M

člověče nezlob se?
No teda nezlobim se :) Nic ve zlým, ale opravdu jsem na takový HouseRules zvědavej... už proto, že s těma našima - BTW ještě stále dolaďovanejma hru za hrou:) - týhle hře dávám 9/10!

16.6.2009 14:30:16

to Sodovka
Ad 2.Nechtělo se mi věřit, ale odhadl jsem dobře. To je totiž hodně významná změna původních pravidel a zase zmíněná jen tak mimochodem...

Každopádně mockrát děkuji za rychlou pomoc. Z toho jak jsou pravidla napsána je patrné, že House Rules dávali dokupy i "House Amíci" (alespoň tedy podle množného čísla usuzuji, že jich bylo víc). Akorát uměli proklatě dobře Anglicky. Sakra, proč jsem se nenarodil jako Amík (Nebo alespoň jako černoch, v britské kolonii :( )

16.6.2009 21:27:39

to M
Náhodou jsem na ten překlad docela hrdej. Přeložil jsem to se slovníkem, pak si dal 5 min pauzu, přečetl po sobě a napsal to úplně jinak a česky. Ty texty druhé strany pravidel jsem už psal jako hovado - zblblej nadbytečnými podměty a masa Bob slovosledem.
Mimochopdem i zdejší zkušení překladatelé s "anglickou češtinou" trochu bojují ("pozvedl jsi oči, aby jsi viděl...", "sedl jsi si.." apod :)

Jinak pokud máte svoje upravená {a pilovaná) pravidla nechceš je někde vystavit? Není nad pravidla broušená častým hraním. Ty co sem si překládal jsou z BGG, kde mě zaujal princip Zombie Master (dvě kola hry, za člověka a pak za zombie) a dále zombie hordy. Kompiluji to ale z několika zdrojů, v jiných pravidlech mě zaujala změna způsobu pohybu - nikoliv hod kostkou (nebo defaultně o jedno pole), ale posun o počet životů + 2 (jednoduché, motivující, představitelné). Mám hru ale krátce, takže dám na zkušenosti hráčů.

A nevím v čem ti přijde srovnání s člověče nezlob se nevhodné ? Taky enormně závisí na hodu kostkou, taky když tě "vyhodí" {sežerou) musíš začít od začátku, taky vyhazuješ (žereš) soupeře a ta radost když jsi v domečku..!! (na Helipadu)

Ale jak jsem už psal, ta hra má úžasnou atmosféru béčkového horroru a co si budem povídat, až nastane čas a zamoří to tady zombie, taky nebude čas na žádnou velkou taktiku a strategi..:)

16.6.2009 21:59:34

M

2panzer
- jsem přece nepsal nic proti tvýmu překladu, kterej ani neznám. Peace! ;)
- zajímavé, jak může něco různýma očima vypadat různě :) Jo, teď už chápu tvoje vysvětlení o Člověče - který mám zas já zafixováno především jako husí pochod po stejné trase, což se nám v Zombies ještě nestalo :)
- hordy jsme zapracovali taky (jak zombie, tak kladných postav). Zrušení kostky na každý pohyb - rozhodně doporučuju - to bylo první, co šlo do háje :-D Dále k povinnosti boje ve stejném poli máme možnost boje vedle ... Ale co, dám tomu ještě tak jeden/dva herní víkendy a kdyžtak sem naše HR nahraju. Teď právě vyvažujeme náboje (sběr a generování nových).
- atmosféra - souhlas. Jen to zkrátka nejde srovnávat s většinou her, které rozbalím, prostuduju - a hrajem podle původních pravidel. U Zombies mám pocit, že jsem koupil jen nápad + herní materiál. Částečně to připouští i TC na svých stránkách...

A protože máme co chvíli nového ne-moc-anglicky-rozumějícího hráče, už jsem pomalu rozhodnutej karty přepracovat do češtiny, vč. zavedení nových zbraní, takže při tom asi kompatibilitu vyměním za hratelnost.
Koneckonců, na BGG už takovejch je :)

17.6.2009 10:48:00

rbx

fotky
a kdyz uz se o tom tak hezky bavite panove, nechtelo by se vam udelat nejake kvalitni skeny ci fotky ze hry? Tahle hra ma, co vim, spoustu pokracovani ci rozsireni, moc se ted neorientuju, a tady nema ani jednu prachsprostou fotecku :-(

17.6.2009 11:35:24

fotky
Fotky můžu udělat, to není vůbec problém. Co znamená kvalitnější ? (rozlišení?, formát - předpokládám něco komprimovaného jpg...?)

17.6.2009 12:00:44

rbx

panzer
Kdyz to pripravis kvalitne do rozmeru 800x550 a 100kB, JPG, tak to systemem projde bez uprav. Pokud sem uploadujes plachtu vetsi nez ten rozmer, tak si to system sam zmensi a ja urcim kvalitu komprimace tak, aby to bylo do 100kB.

17.6.2009 12:47:05

M

fotky
ok, fotky taky přidám ;-)
2rbx - skeny čeho myslíš? Pravidla? Mám tytéž čb anglicky, co jsou na veřejně na http://www.twilightcreationsinc.com/zombies2/zombiessecondedition.pdf, to asi nemusíme uploadovat sem a tam ;) a protože s nimi nesouhlasím :-))) překládat je nemíním.
Jestli skeny karet, to zřejmě teď bude na panzera, páč já jsem cca na týden bez :( Když na to nebude mít čas on, já se přidám až se zpožděním.

17.6.2009 13:25:30

obrázky
Tak jsem nějaké obrázky postnul. Kvalita nic extra, ale lepší než nic :) Hodím sem ještě překlad těch House rules, základní pravidla v češtině mám také, ale patří hochům z Hrasu, tedy dávat je sem nebudu. Možná se časem dokopu k recenzi, nebo popisu.

21.6.2009 13:30:57

rbx

M
ne, mel jsem na mysl dat sem zanrove obrazky ze hry, aby lidi vedeli, jak to vubec vypada. Panzer uz to udelal a myslim ze hodne zdarile. Prekvapilo me, ze to vypada moc hezky. Da se to nejak srovnat s Last Night on Earth? A co to kvantum rozsireni?

21.6.2009 23:04:09

zombie plague
"Just like from zombie plague you slip in some blood"

Zombie plague je free hra na BGG pre jedného celkom populárna
a tiež je tam jedna kartička na ktorej je napísané že sa pošmykneš myslím že na krvi. Podľa mňa je to odkaz na tú hru.

22.6.2009 06:47:50

O čem je ta hra?
Mě to podle obrázků přijde hodně podobné Doomovy nebo Descentovy, akorát ot není fantasy ani scifi, ale horror. Nebo se pletu?

22.6.2009 18:59:24

podobnost s Doomem
Ne, ne. S Doomem má hra společné snad jen to, že se přidávají díly mapy a figurky se posouvají po čtevrcových polích, po zabití opět ožíváš (podle upravených pravidel samozřejmě jako Super Zombie) a možná ještě to, že se každý nový díl obsadí určitým počtem potvor. Jinak je Zombies!!! velice jednoduchá hra s pravidly na jednu A4 s překrásně vyvedenou mapou (tuším ta hra získala i nějaké ocenění za grafické provedení) a absolutně báječnou atmosférou béčkového horroru. Kary jsou vyvedeny vtipně a zároveň děsivě (v podstatě parodují horrorová klišé). A pravidla jsou stupidně jednoduchá což ke hře sedí - to není o strategii, to není o taktice to je o zběsilém úprku, masakru a zatracené smůle, nebo klice.
Dobře to vystihl M tady v diskusi níže. V podstatě koupíte herní materiál, myšlenku a další vylepšování pravidel je jen na vás.

22.6.2009 21:24:39

to Tormentr
ech já hlava dubová. Samozřejmě že je to odkaz na tu hru. A už mi ten text dává i smysl. Díky za nakopnutí :)

22.6.2009 21:30:03

Pavel

Podobnost s Doomem
Prosim Vas, poradte mi kde se da hra koupit. Dekuji

12.7.2009 14:45:48

to Pavel
no já to koupil od člověka tady na Zatrolených hrách v bazaru. Na krabici byla nálepka Hras, takže asi dotáhli pár kusů. Teď mají na Hrasu Zombies!!!7 a 8. Je to tuším samostatně hratelné, jaké to ale je nevím.

12.7.2009 21:36:18

Pavel

to Panzer
Dekuju za info. Zkusim, jak si napsal.

12.7.2009 22:49:36

M

2 Pavel
Na Hras je teď sleva, ale bez základních Zombies!!! (doporučuju radši Zombies!!!2nd edition) bych nezačínal. Ještě můžu doporučit eBay, prodejce BattleQuest (má celou sérii, dobré ceny, poctivé poštovné zejm. v kombinaci, je to z GB, bylo to tady asi za 4 dny).

13.7.2009 07:31:29

to Pavel
Samostatně hratelná je jen Zombies!!!7: Send in the Clowns. Cena na Hras je dobrá (na rozdíl od jejich jiných předražených her).
Akorát brachu, nerad bych aby na základě těchto diskusí nabyl dojmu, že Zombies!!! je bůhvíjaká pecka hra. Je to sranda, za ty prachy rozhodně stojí, ale k propracované hře má poměrně daleko.

13.7.2009 15:00:12

Pavel

to M to Panzer
Děkuji Vám oběma za info. Mně zaujala právě její jednoduchost. Navíc je to i zdroj inspirace. Nějakou dobu se patlám s vlastní hrou a Zombies je něco podobného na čem dělám.

14.7.2009 22:21:38

mozkyyyy
Zombies jsou fakt mazec, ale je pravda, že podle pravidel z krabice to má tak dvě hvězdy z pěti. Naopak podle těch "Survival house-rules" přidávám další dvě a ještě půlku nechám v rezervě za následující: možná by to chtělo nějakou změnu, aby se daly normálně užívat event karty.

Jo a v překladu se píše, že každý výstřel postřebuje kulku a že kulka přidává +1 jedna. Osobně mi to přijde lepší podle originálních pravidel, kde co utracená kulka, to +1 k hodu.

16.10.2009 17:45:29

rbx

Danse
Jaka je kvalita komponent? Me to podle obrazku prijde hodne hezke a divim se, ze se o teto hre moc nediskutuje. Navic kdyz ma mraky rozsireni. Ja mam zatim ze zombaren jen Last Night on Earth, ktera me bavi moc.

16.10.2009 18:16:44

M

rbx - komponenty
Figurky - ok. Sběratelská kritéria rozhodně nesplňují (detaily, proporce, hrany), ale pro herní atmosféru opravdu vynikající (zombies: chlapi,baby,psi; vše ve variantách jednobarevné nebo světélkující; figurky hráčů: standard, barevně celkem odlišitelné v poho, s rozšířením Psi je to druhých šest živých hráčů, tj až 12 celkem!). Dlaždice jsou ve dvou vydáních, to první je spíš komixové (černé linie), to druhé spíš do realismu. Ilustrace samozřejmě nejsou v poměru k figurkám - neruší to. Každé vydání (1st/2nd) samostatně ok, v kombinaci se to na první pohled tluče, ale protože se dotýkají jen v jediném bodě, zas tolik to nevadí. Karty - materiál: lepší standard; design: excelentní, převážně odpovídá doprovodným textům. Hrajeme to s vloženými překlady (+HR úpravami), takže karty jsou od počátku v obalech a jak moc se odírají holé, to neumím posoudit. - Ovšem zcela jiná hra i komponenty než LNoE.

16.10.2009 19:38:18

Zombies4 the End
Dokoupil jsem čtvrté rozšíření zombíků. Hra se rozrostla o cca 100 krvelačných psů, nové karty vybavení a nové lokace - běháte po lese a hledáte stránky bájné knihy zla Necronomicon - očividná inspirace hororem Evil Death. Škoda že kresbou nejsou mapové díly kompatibilní s prvním dílem - jsou více "dětsky kreslené". Až budu mít čas nahodím nějaké obrázky a popis.
To M: Nemáš české popisy karet elektronicky ? Nechce se mi to přepisovat.

17.10.2009 10:04:28

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy
Stezky slávy
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas