nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombies!!! 9: Ashes to Ashes

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Twilight Creations, Inc.
Autoři: Kerry Breitenstein
Todd Breitenstein
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bývala to jedna ze dvou jistot:
Víte jak to myslím, smrt a daně. Teď už to jsou jistotou jenom daně a hřbitovu by se klidně mohlo říkat čekárna. „Místo posledního odpočinku“, jó jasně! Že tu nikdo neodpočívá... Tady někde musí být zdroj zombie pohromy. A vůbec, co se to line z krematoria za zvláštně páchnoucí kouř?

Desáté rozšíření hry ZOMBIES!!! vás zavede na místní hřbitov. Typově lze přirovnat k směsici klasických rozšíření (například Z!!!2) a Z!!!4. Podobně, jako klasické rozšíření, přenáší hru do nového prostředí, ale zároveň přináší více nových pravidel (včetně nové možnosti výhry) a nemá vlastní Helipad, čímž se naopak blíží Z!!!4. Možná je (již tradičně) samostatná hratelnost s využitím některých původních komponent nebo kombinace s ostatními sadami.

Vstupem do tohoto rozšíření je hřbitovní brána, která odděluje hřbitov od ostatních lokalit. Zajímavostí je, že karty událostí v této sadě nejsou nijak podmíněny přítomností na hřbitově, což je příjemná změna. Mezi nejvýraznější novinky patří uvedení automatických událostí, které se stanou okamžitě poté, co jsou taženy (hráč je nevykládá z ruky a ani nemá možnost si je v ruce ponechat). Hra tak dostává nový rozměr. Pokud hrajete s původní sadou, přibývá k dosavadním možnostem výhry (odlet vrtulníkem a 25 mrtvých nemrtvých) třetí možnost, a sice vybití zombií na kartičce Krematorium. Pokud však hrajete samotné Z!!!9, je vaším úkolem od zombií vyčistit ne krematorium, ale všechna pohřebiště, kterých je ve hře hned 6 (včetně pohřebiště zvířat, kde se naskýtá možnost kombinace se zmíněnou sadou Z!!!4). Další novinkou je, že si zombíci z původní sady (tedy muži a ženy) pořídili miminka! A co z nich tak mohlo vyrůst, když si místo s panenkami a autíčky hrají s ukousnutými údy a místo kuliček cvrnkají do očních bulev... Máme tady zombie děti! Každé se může pěkně držet za ruku rodiče a představovat tak další povedenou překážku ve vaší cestě k přežití.

Obsah balení

  • 16 kartiček hřbitova (včetně 6 kartiček pohřebišť a brány)
  • 32 karet událostí
  • 25 zombie dětí
  • pravidla hry

Autor: Pelly

Další názvy této společenské hry

  • Zombies!!! 9: Asche zu Asche