nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombies!!! 8: Jailbreak

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Twilight Creations, Inc.
Autoři: Kerry Breitenstein
Todd Breitenstein
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Třicet dní v díře!
Když se ve městě objeví zombie, není úplně špatný bejt v base... že!?! Teoreticky to není špatný nápad, ale jediná zombie ho může zmařit. Svěrací kazajka se ukazuje taky jako problém!

Deváté rozšíření hry ZOMBIES!!! Hráče přenese do vězení. Typově lze přirovnat k sadě 7. Opět se dočkáme několika nových pravidel a marně budeme hledat kartičku Helipadu. Samostatná hratelnost (s využitím komponent ze základní sady) nebo možnost kombinace s předchozími hrami (nelze kombinovat se sadou 7) je už samozřejmostí.

Cílem hry (nebo dílčím úspěchem) je opět kartička vstupu do věznice. Hráči totiž začínají na oddělení psychiatrie, navíc spoutáni ve svěrací kazajce. První snahou je tedy vyprostit se z jejího sevření (i když je možné po věznici pobíhat v ní). Výrazným rozdílem oproti dřívějším sadám je, že kartičky mapy se před vlastní hrou sestaví do požadovaného tvaru, takže v průběhu hry si hráči kartičky nedobírají. Dále je třeba dostat propustku (karta události), která když přijde do hry, začne cyklicky obíhat mezi hráči. Je tedy třeba vytipovat správný okamžik a být ve správný čas na správném místě (tedy u vchodu). No jo, to se snadno řekne, že? Je třeba být ostražitý, protože se vám může stát, že se rázem probudíte opět na psychárně a jak jinak než v kazajce.
Přidaným pravidlem je zde možnost vyhnutí se útočící zombii. Dříve jste potřebovali 4+ k zabití, nyní stačí 3+ k vyhnutí (jediná možnost, pokud jste v kazajce) a stále platí 4+ k zabití (a umístění do sbírky).

Jak už bylo naznačeno dříve, snažíte se stejně jako u předchozí sady (Z!!!7) prostě zmizet. V závislosti na tom, zda hrajete i s další sadou buď v tom okamžiku vyhrajete, nebo se můžete po opuštění věznice plně soustředit na další cíle.

Obsah balení

  • 16 kartiček věznice (včetně psychiatrie a vstupu)
  • 32 karet událostí (včetně propustek)
  • pravidla hry

Autor: Pelly

Další názvy této společenské hry

  • Zombies!!! (Zweite Edition) 8: Todesurteil