nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombies!!! 5: School's Out Forever

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Twilight Creations, Inc.
Autoři: Kerry Breitenstein
Todd Breitenstein
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Bez kuráže není sláva!

Zaběhnutý řád na Twilight University se poněkud změnil. Místo toho, aby se studenti této školy věnovali vědě a umění, studují improvizované zbrojířství se specializací na PŘEŽITÍ!!!

Páté rozšíření hry ZOMBIES!!! přenáší hru do univerzitního městečka - kampusu, chcete-li. Typově lze přirovnat k sadám 2 a 3, které lze za předpokladu přidání figurek ze základu hrát samostatně, ale častěji se zřejmě bude hrát spíše jako rozšíření.

Vstupem do tohoto rozšíření je brána university, která odděluje kampus od předchozích mapových kartiček (opět nejlépe města...). Na mapové kartičky se opět vrátily silnice a budovy, takže vás nic nevyvede z míry. Přistávací plocha pro vrtulník se nachází na střeše některé univerzitní budovy, kterou budete muset nejprve projít, což je změna oproti dřívějším heliportům, které byly přístupné z ulice. Komu se podaří jako prvnímu ze zamořeného areálu zmizet (nebo pobít 25 méně šťastnějších kolegů) se stává vítězem hry.

Nejvýraznější změnou oproti rozšířením 2 a 3 je přítomnost žetonů střev. Počet žetonů udává, kolik karet událostí může hráč v průběhu hry držet v ruce. Oproti jiným žetonům se však získávají (ztrácí) jen v závislosti na hodu soubojové kostky: když vám padne šestka, dostanete zároveň žeton střev; naopak hozením jednotky o jeden žeton přijdete. Toto má odrážet vaší zdatnost odolávat psychicky náročnému probíjení cesty.

Obsah balení

  • 16 kartiček univerzitního městečka (včetně brány a helipadu)
  • 32 karet událostí (15 karet po dvou nebo třech kusech)
  • žetony střev
  • pravidla hry

Pozn.: Podtitul hry "No guts... No glory!" je slovní hříčkou. Tato fráze se překládá jako "bez kuráže není sláva", nicméně slovo "guts" znamená "střeva" (tedy herní komponent) a na podtitul by se tak nechalo nahlížet i jako na "beze střev není sláva". Příznačné ...

Autor: Pelly

Další názvy této společenské hry

  • Zombies!!! 5: Totencampus