nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombie Dice 3: School Bus

Rozšíření pro hru: Zombie Dice
Počet hráčů: 2 - 99
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Žijící tomu říkají „školní autobus“. Zombíci tomu říkají „jídelní vůz“. Ale autobus není jen o zábavě a hrách. Děti jsou připravené na hrozbu, kterou zombíci představují, a mají s sebou i své brokovnice!

V rozšíření School Bus ke hře Zombie Dice najdete 10 žetonů Mozků a 4 žetony Zásahů z brokovnice. A samozřejmě také kostku Školního autobusu. S touto velkou žlutou kostkou házíte pouze, pokud se sami rozhodnete.

Vždy začínáte svůj tah házením třemi běžnými kostkami. Poté, kdykoliv si vybíráte kostku, můžete říci „Zkusím chytit autobus,“ nebo něco podobně vtipného a vezmete si místo jedné běžné kostky kostku školního autobusu. Stále ale házíte třemi kostkami při každém hodu.

Na kostce autobusu můžete najít následující symboly:

 • mozek: za každý symbol mozku hozený na kostce autobusu si vezměte žeton mozku
 • zásah z brokovnice: za každý hozený symbol zásahu na kostce autobusu si vezměte jeden žeton zásahu z brokovnice
 • mozek + zásah z brokovnice: občas získáte najednou obojí
 • značka STOP: Školní autobus zastavil a váš tah je u konce - pokud máte zároveň tři zásahy z brokovnice, vaše skóre v tomto tahu je nula; jinak si spočtěte mozky, běžným způsobem
 • značka Dej přednost v jízdě (Yield): Lidé přestali střílet a utíkají! - všechny zásahy se v tomto hodu stávají stopami)
 • značka Slepá ulice (Dead End): Běžci jsou dopadeni! Všechny stopy v tomto hodu se stávají mozky
 • otisk pneumatiky: Auvej! Upadli jste pod autobus a upustili jste mozek! Ztrácíte jeden mozek (i když jste žádný v tomto hodu nezískali). Musíte buď vrátit jeden žeton mozku nebo vrátit, jednu kostku se symbolem mozku zpět do kalíšku. Jestliže na jediné kostce, kterou máte, je symbol s dvojitým/trojitým mozkem, vraťte tuto kostku zpět do kalíšku a vezměte si jeden/dva žetony mozku.Můžete ukončit svůj tah, nebo pokračovat dál s házením třemi běžnými šestistěnnými kostkami. Ve tomto tahu však již nesmíte znovu házet s kostkou autobusu.

Když jste ve školním autobusu, každá stopa, kterou hodíte, představuje někoho, kdo vyskočil z autobusu a utíká Vám. V každém hodu, ve kterém hodíte stopu, máte na výběr ze dvou možností:

 1. Vyskočit za uprchlíky. Odložte kostku Školního autobusu stranou. Již s ní nemůžete v tomto tahu dále házet. Budete přehazovat kostky se symboly Stop, plus další nové běžné kostky, aby jejich celkový počet dosahoval tří.
 2. Zůstat v autobusu. Utekli! Stopy jsou odhozeny. Dejte tyto kostky stranou, dokud nebudete kalíšek znovu plnit. Doplňte si nové běžné kostky ke kostce Školního autobusu a pokračujte v svém tahu.

 Autobus lze opustit následujícími způsoby:

 • Vyskočit z autobusu a pronásledovat běžce (hozené stopy).
 • Značka STOP ukončuje Váš tah.
 • Otisk pneumatiky znamená, že jste upadli pod autobus. Ztrácíte mozek a nemůžete nastoupit zpět do autobusu po zbytek svého tahu.

Také se můžete rozhodnout svůj tah kdykoliv po hodu kostkou Školního autobusu skončit.

Pokud používáte více než jedno rozšíření hry Zombie Dice, speciální efekty kostek se vyhodnocují v pořadí podle  toho, ze kterého jsou rozšíření: nejprve efekty z Double Feature a po nich efekty kostky školního autobusu.

 

Autor: cernosici