Zombicide: Zelená horda

xxxxxxxxxo hodnoceno 68x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Zelená horda - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Středověk, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zelená horda vs Černý mor

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, kterou z těchto dvou her byste mi doporučili?
Vím, že Zelená horda má trebucher, nějaký terén a hordu. Je hra díky tomu zajímavější?

Díky
25.10.2018 00:13:49

...
Předpokládám, že porovnáváme základní hry, a ne KS edice.

Pak bych řekl, že Zelená Horda je o fous variabilnější a těžší.

- variabilnější protože živé ploty, voda, barikády a trebuchet jsou prvky navíc, kolem kterých je třeba plánovat.

- těžší protože Přeživší jdou k zemi po druhé ráně a tlustí zombíci je dokonce zabijí první ranou, zároveň může dojít k náhlému vpádu třeba 10 zombíků z jednoho spawn pointu. Dílky mapy jsou otevřenější, a zombíci se díky tomu častěji množí, dřív dojdou figurky a častěji dostanou aktivaci navíc.

Ale ten rozdíl imho není velký a pokud máš nějaký silný názor na téma (mě se třeba zombie orkové nelíbí), vybíral bych podle toho. Hru si pak stejně můžeš okořenit rozšířením - Wulfsburg i Friends&Foes jsou kompatibilní s oběma (s trochou úprav ve scénářích).

25.10.2018 00:54:54

...
Pro mě je třeba horda lehčí. Sice se tu buduje horda, která pak přijde najednou, ale zase zde nejsou karty dvojitého oživení a spawnutí hordy ukončí spawn fázi, takže se mi celkem běžně stává, že se spawne horda o velikosti 2 na prvním spawnu :D

Zombové dokáží sice hrdiny snadněji pobít, ale předměty jsou zde lepší než v moru. Zabíjet zde hromady zombů není problém, kombinace norský meč a norský štít je ultimátní.

Jediná problematická věc je počet miniatur, hlavně běžců, ti docházejí hrozně rychle. V tu chvíli se pak vyplatí mít někoho u trebuchetu, aby odstřeloval drobné zombíky.

Ale jinak bych taky řekl, že to je o tom, které téma se ti více zamlouvá, jestli klasičtí zombie a nebo zombie orci :D.

25.10.2018 07:12:15

:)
Ahoj,

řešil jsem to samé co ty velmi dlouho. Na zahraničních fórech se názory na uvedené téma různí. Výsledky bádání. První věcí je, že ač se to nezdá tak velmi záleží v jakém foru hry tazatel položí dotaz a jak je to forum staré, a jak dlouho byla venku zelená horda zdali byla venku už s rozšířeními. Pokud se zeptá u černého moru, všichni mu tam doporučují černý mor. Pokud u fora zelené hordy, doporučují zelenou hordu. Další věcí je, že každý kdo odpovídá má jinou kombinaci rozšíření a nahrán jiný počet her, uvedené zpravidla v odpovědi vůbec nezmiňuje. Jsou lidi co si zahrají tři hry, pravidlově úplně špatně a kupují vše, jsou lidi co to srovnávají po desítkách her a fakticky řeší co je baví teď, ne to co je bavilo na začátku. Můj závěr z toho všeho co jsem načetl je následující. Koupil bych základní krabici černého moru a odehrál ji celou. Pak bych koupil rozšíření wulfsburg s dalšími scénáři a odehrál jej celé. Pak bych postupně dokoupil malé expanze. Jde o to, že přidávání obsahu postupně mění taktiku v již odehraných scénářích. Pokud toho koupíš víc naráz a zakomponuješ do hry, připravíš se fakticky o postupnou variabilitu. U jiných her jsou expanze od začátku plus, tady nutně ne. Další věcí je, že lidé, co mají tu zombicidu nahranou opravdu hodně, celkem pravidelně zmiňují, že by rozhodně nejprve koupili černý mor a považují jej dokonce za lepší hru. Zelená horda přidává do hry x pravidel. Trebechut je sice na papíře super, ale ve spoustě scénářů to znamená, že jeden z hráčů celou dobu stojí na katapultu a mačká spoušť, což je možná osvěžují po x hrách černého moru, ale nutně ne do začátku. Další věcí kterou je nutno zmínit, že ta hra je fakticky dělaná pro 6 hrdinů, 2hrdiny může hrát i jeden hráč. Keře, voda zvyšují taktičnost, ale když se podíváš na gameplay videa na youtube tak zjistíš, že většina lidí to podle komentů hraje špatně. Zombicide je v jádru jednoduchá hra, kdy v jednoduchosti je její síla a krása, u které green horde přidává nejen další možnosti, ale i pravidla a ona jednoduchost a elegance se trochu ztrácí. Otázka je jestli na namísto green hordy, který dělá elegantní hru o něco složitější za ty peníze nezvolit rovnou robustnější systém, a nezvážit rovnou třeba conana. Poslední z mého pohledu poměrně důležitá věc. Podívej se na videa z pohledu vizuálu a polož si otázku co vypadá lépe na stole, neboť pořád jsou to v jádru velice podobné (=jednoduché) hry a koupí ani jedné nešlápneš zásadně vedle. Opravdu na videu, ne na nějakém obrázku. Možná tu narazíš na filosofickou odpověď, že to můžeš na barvit, ale ve finále to jako drtivá většina majitelů hry barvit nikdy nebudeš.

Takže moje doporučení do začátku základní krabici černého moru v češtině. Pokud chceš něco taktičtějšího, složitějšího, poohlédni se jinde, za mně conan.

25.10.2018 07:15:45

Ahoj

Pokud nemáš v plánu koupit i nake z rozšíření tak se tyto hry zásadně liší
Černý mor- tam člověk nemá problém kosit zobi jako trávu,nekromat není problém protože je pouze jeden a zrůda ano ta se zabijí obtížně a je to ten zajímaví prvek kdy před ni musíte pichat probíhat si cestu a tak.

Zelená horda-člověk musí vyce taktizovat dávat si věci pozor skoro vše vás muže zabit ihned a bez nalezení našich předmětu hned ze začátku se se spoustou věci vypořádat jedině katapultem

Co je lepší je asi subjektivní ale určitě doporučuji pořídit k jedné nebo druhé hře nake rozšíření co obsahuje nekromanta ti přináší do hry podle mě víc než cokoliv jiného.

22.3.2019 15:20:03

Hra ve čtyřech
Bohužel to vypadá, že mě okolnosti přinutí koupit Zombicide. A proto bych se chtěl zeptat, jestli je pro hraní ve čtyřech lepší Černý mor nebo Zelená horda?

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

26.3.2019 17:32:50

BP vs GH
Mám obě, šel jsem nejdřív do GH, což bylo pro mne jakožto začátečníka se Zombicide trochu chyba - rozsekali mě hned u tutorial scénáře! Každopádně, pak jsem si sehnal BP a na něm se seznámil se hrou dokonale. Takže, za mne nejdřív BP a pak GH.

26.3.2019 18:06:40

mormodej
Díky za tip. Ale já se neptám na obtížnost, ale pouze a jedině na to, která z těchto dvou her je lepší ve čtyřech hráčích? Je-li v tom vůbec nějaký rozdíl.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

26.3.2019 18:17:08

Hra ve 4

Tak z toho pohledu tam skoro žádný není, jen počítej, že budete vlastně hrát 3, protože 4. hráč spotřebuje veškeré své akce na obsluhu trebuchetu - alespoň ze začátku. Bude teda úplně brutálně expit... ale to už pak záleží na taktice hry. Jsou tam jiné překážky, není tam podzemí...
Navíc - je to koncipované pro 6 přeživších, vyjma pár scénářů (mám ten dojem), takže bude muset někdo obsluhovat 2 postavy...ale to je stejné jako u BP

26.3.2019 18:47:15

Vybíráme z Bazaru

Karak 2 CZ (Karak II)
Karak 2 CZ (Karak II)
Akt. cena: 1838 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas