Zombicide: Invader

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Invader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové herní nápady a novinky v dalším Zombicide

Tady je takový pěkný sumář, na co se eventuálně těšit:

https://www.boardgamegeek.com/thread/1958201/what-new-rules-or-tweaks

1. Machines like turrets and robots that can be controlled from a distance.

2. The targeting priority is different so you have to hit the big guys first allowing hordes to build up.

3. Zombie cards (xenos cards) contain only 1 type of enemy per card it's just the quantity of that enemy that will go up or down depending on the current danger level.

4. You don't spawn xenos when you open doors and you will have very few buildings to open most of the map will be exploring 1 giant space station. The xenos will spawn and attack from the outside.

5. You can't just walk on the planet's surface you need oxygen tanks to do this.

6. Weapons don't work on the planet's surface you need advanced weapons when outside on the planet surface.

7. Mold is probably the biggest change, it can spawn xenos inside the space station and grows around the base it essentially melts the walls and makes it count as an outside space (may be wrong on that point but I think I read something like that somewhere) If two seperate spores of mold ever connect you automatically lose the mission. You can't search where there is mold.

8. there are civilian and soldier survivors. civilians are weaker but can search anywhere soldiers are limited to searching in security zones.

9. There's a new ability to concentrate your fire that basically means you can multiply your damage by the number of succsufull rolls (something along those lines)

10. The Abomb can only be killed by using concentrate fire or creating hellfire via flamethrower and a canister.

11. The Abmob has more spawn cards than any other version of Zombicide, making him a more omnipresent threat.

12. The equipment deck was updated to include more useful items more often.

13. To go outside you have to go to an oxygen supply room and get an oxygen tank.

14. Outside effects line of sight (fog of war?)

15. Xenos types include Workers which are essentially Walkers, Tanks who are essentially Fatties, and Hunters who might be similar to Runners. In general, the Xenos are more difficult than normal earth zombies.

16. If you run out of miniatures for any type of zombie, a new spoiler abomination is spawned.

17. Survivors will have Armor Points, which differ between classes. Civilians have 2 points while Soldiers have 3, but the Magnus survivor will have 6 points of armor! (I assume armor is being treated as health points, but just interesting to see the variability between Survivors).
17.3.2018 10:54:12

...
Popravdě řečeno, nic z čeho bych se posadil na zadek. Je škoda, že CMON akorát dokola dojí stejný systém, než aby vydali nějakou originální hru. Kdybych neměl BP, tak o tomhle asi na chvíli pouvažuju, ale takhle zájem nula. Nicméně nepochybuji, že to bude mít úspěch.
___
redaktor Deskofobie

17.3.2018 11:53:46

Yedlo
No dokud si to lidi budou kupovat jak monopoli tak to cmon bude tisknout a prodávat

17.3.2018 16:42:24

...
Já se rozhodnu podle toho, co bude v KS bonusech. GH jsem bral pouze proto, že mám BP v CZ verzi bez KS (hodně ochuzená verze 1 abo, 1 necro atd.).

Ve skupině máme tyto hry rádi, tak je dobrý mít různá témata :)

22.3.2018 08:49:33

Nic noveho

Popravde, akorat prejmenovane a preskinovane veci ze starych zombicidu. Fascinuje me drzost CMoN pokladat "nove" veci za inovativni a revolucni. A lidi to porad zerou. Jeden postreh - i v daleke budouxnosti, kde jsou dalkove ovladane rychlopalne zbrane, raketomety a dela clovek pozrebuje kanistr s benzinem a plamenomet, aby zabil abominaci...divne

22.3.2018 10:42:10

...
u nas asi tak isto ako U Polarkovcov :D
Deti tuto hru maju najradsej a GH som zobral kvoli KS veciam (takisto sme mali predtym len CZ zaklad BP)
Urcite si KS pozriem a ak to aj kupim tak len zaklad a peniaze co usetrim za addony dam radsej do inej hry (ako to robim vlastne stale)

22.3.2018 20:31:40

.

Uvažuji o tom, ale téma mě trochu odrazuje. Takové Zombicide z divokého západu. Po tom bych skočil všema deseti:-)

22.3.2018 21:08:37

Jasná volba
já jdu do toho. BP mám bez KS a zatím to je nej hra pro mě. GH jsem vzal KS. Takže toto je jasná volba. I když to téma není úplně to pravé.

22.3.2018 21:17:08

News
Jinak pokud nechcete hledat další info na ofiko stránkách - a filtrovat to skrze News (https://cmon.com/news), tady je snaha o jakýsi pravidelný update:

https://www.boardgamegeek.com/thread/1957043/every-facebook-daily-update

25.3.2018 12:53:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Zase nic
Tak jsem byl již rozhodnutý že příští KS od CMON bude mím prvním KS. Ale jak jsem zjistil že to budou zase zombíci. Kterým jsem doposud zcela odolával jak KS tak CZ. Tak mě to přešlo a uvidím co bude ten příští. ;-)
______________________
hráč a drobný sběratel

25.3.2018 19:32:58

Ukázka
Cca tříminutové video před spuštěním Kickstarteru:

https://www.facebook.com/GuillotineGames/videos/1677680768984618/

P.S. Nemusíte mít FB účet pro jeho spuštění.

10.4.2018 09:09:08

Zombicide: Invader - Overview

https://www.youtube.com/watch?v=SXx5-h4TvEw

12.4.2018 08:00:08

Herní systém
Oproti ZS:BP to vypadá, že tato verze ZS bude více konfliktní...temné uličky, rychlé výpady a útoky Xenos budou rozhodně způsobovat škody.

U ZS:BP jsme v gameplay viděl, že jen zřídka dostane hrdina zásah a to už je docela problém.

U ZS:Invaders je pozměněná herní deska hrdiny, aby zde bylo počítadlo životů navýšeno až na 6, tedy dvojnásobek ZS:BP

Pocit ze hry a ta atmosféra temných chodeb, tunelů, výstražných světel, neosvětlených šachet a Xenos bude určitě jiná a více akční, než u sluncem zalitého středověkého městečka s kamennými zídkami :-)

30.4.2018 13:05:02

Další recyklát..
Tak ono to pořád funguje, herní principy jsou skvělé, proto mám tu hru tak rád, atmosféra dýchá z každé verze, jen je to pak o tom, koho co táhne, já jsem zarytý fanoušek Black Plague, předchozí varianta ze současnosti mě nezajímala, Massive darkness je fajn myšlenka, ale zcela se mi nelíbí design karet a nepřátelé jsou totálně mimo, nic atraktivního, green horda.. ehm zombie orci jsou za mě špatně a dost mě to mrzí, to mohly radši udělat v základu ty duchy, upíry nebo cokoliv.. ale proč zombie orky??? jinak bych do toho šel, takto jsem si sehnal jen věci kolem, které využiju v BP, i tak dobré, no tu scifárnu míjím zcela, páč to prostě není pro mě, ale musim uznat, že je to zase hezky udělané, o tom žádná. Nevim s čím přijdou dál, ale proboha jen ne western..!! Ani jako parodii, prosím neeee! Raději nějaká rozšíření k předchozím titulům.

23.6.2018 21:51:17

Rozšíření
Ano rozšíření k tématům, co již jsou jsou fajn. Pro nás, co mají základy. Z business hlediska je ale výhodnější udělat novej styl. Lidi, co nenaskočili na BP a mají komplex all in, budou už teď vždy naprdnutý na případné expaze k BP, i když třeba standalone, protože sehnat původní KS bude dost problém. Tudíž, když přijde western, první a jediný, tito lidé spíš skočí po něm.
Mám za to, že pokud se ti líbil pouze BP, začni shánět rozšíření co vyšli a nemáš je. Další nebudou.

23.6.2018 22:38:09

rulebook
Na oficiálních stránkách je ke stažení celý rulebook:

Stránka:
https://cmon.com/product/zombicide/zombicide-invader

Přímý odkaz na rulebook:
https://cmon-files.s3.amazonaws.com/pdf/assets_item/resource/166/Rulebook_Zombicide_Invader.pdf

Je to kompletní rulebook vč. misí, kterých je klasicky deset. Nabízejí vesměs obvyklé schéma (jako sbírání Objectivů) pro obvyklý počet hrdinů (šest), akorát se změnilo stupňování obtížnosti.

První tři mise jsou Easy, pak tam jsou tři mise na obtížnost Medium a celé čtyři na obtížnost Hard!

13.3.2019 00:46:47

Recenze
Odkaz na video recenzi, která je ale spíše takovým krátkým pohledem na hraní a srovnáním s předchozími Zombicide edicemi:

https://www.youtube.com/watch?v=1fsc1MAJnp0&feature=youtu.be

19.5.2019 19:07:56

Červenec 2019
Poslední informace hovoří o malém zdržení, Zombicide Invader bude nakonec posílaný "backerům" až v červenci tohoto roku.

Čili oproti původním odhadům zdržení o dva měsíce (plánem byl květen tohoto roku).

4.6.2019 18:53:46

Vybíráme z Bazaru

18CZ + bonusové desky
18CZ + bonusové desky
Akt. cena: 2075 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas