Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Více zrůd

Mám dotaz ohledně zrůd. Jak s nimi hrajete, když jich máte víc? Já mám třeba rozšíření Wulfsburg + Abomination pack. To mi dělá navíc 2 karty za vlka z Wulfsburgu + 12 karet za zrůdy z Abomination packu (4 za každou). Míchat všechny karty dokupy je hloupost, to by člověk neměl šanci. Zkoušeli jsme teď náhodně přimíchat jednu ze zrůd, ale to mi taky přišlo dost nevyvážené, protože místo 2 karet zrůdy ze základu tam bylo najednou karet 6, což vám příchod zrůdy značně urychlí. Tak mě napadlo, že příště to zkusíme tak, že v kartách necháme jen karty zrůdy ze základu (tj. 2 karty zrůdy na celý balíček) a zbylé speciální karty zrůd smícháme dohromady. Když přijde zrůda a my budeme stále v modrém XP poli, tak tam dáme obyčejnou zrůdu ze základu, a když už budeme ve žlutém a výše, tak vždycky vybereme náhodně kartu zrůdy z balíčku těch lepších zrůd z rozšíření. Tak bude na plánu vždy jen jedna zrůda. Navíc příchod vlka bude méně pravděpodobný, protože má jen 2 karty. Co na to říkáte? A jak to hrajete vy?

13.10.2022 21:11:35

Bereme dle chuti. Většinou k normální zrůdě přimícháme zrůdokrálíčka. Balanc se mi zdá tak kolem 3 zrůd i když si dovedu představit scénář se všemi dostupnými zrůdami na obří mapě.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

13.10.2022 22:20:48

Nemám to před sebou, tak nevím, kolik těch abominací je v balíku na poměr k ostatnímu, ale můžeš to udělat i tak, že tam budeš mít všechny druhy abominací co chceš a podle toho v jaké se nacházíte úrovni nebezpečí, tak se může na plánu objevit určitý počet abominací ( modrá 1 monstrum, žlutá 2 monstra, oranžová 3, červená 4 ), když lízneš další abominaci která překračuje tento limit, dostanou všechny abominace na plánu extra aktivaci.

14.10.2022 07:35:40

@holysock To už se ale nedá vyhrát, ne? :D To by se skoro pořád ty zrůdy aktivovaly, téměř v každém kole… V základu je 54 karet zombii, z toho 2 se zrůdou. Když do toho přimíchám 6 karet vlků, jsme na 58 kartách obyčejných zombii a 16 kartách zrůd (12+2+2). Jestli každé kolo tahám 4-6 karet zombii (podle scénáře, někdy i víc díky dvojitému oživení), tak to vychází opravdu na každé kolo. To je podle mě nevyhratelné.

14.10.2022 13:47:06

Já mám snad všechna rozšíření co vyšla, včetně NPC, NRFTW, FaF, k tomu Green Hordu, KS abominace a hraju všechno komplet, tedy hodně bossů, nutno však podotknout, že vůbec nehrávám scénáře ze základní hry, ale mám vlastní velkou 3d vesničku a scénáře si tvořím sám. obvykle někam šoupnu čutoru dračího ohně a někam jinam louč, aby měli hráči šanci v případě většího nahromadění zrůd něco dělat, tj. promotat se vesničkou k ohni. Druhá věc, že v kartách mám dost dobrých věcí, takže občas najdou hořící meč, který když hráč zahodí, tak tím vznikne dračí oheň apod. Chvíli jsem i testoval jiný přístup, že monstra jdou zabít i silou 2, ale třeba jen na blízko a mají počet životů, na skupinách kolem Zombicide určitě najdeš takové homerulez, ale hráči se zas ve vesnici plné všeho možného brzo vylevlí a pak ty bossy kosili rychle, takže od toho jsem taky ustoupil. Takže pokud je přidávat do standardních misí, asi jak tu bylo psáno, přidat jednu abominaci třeba vždy na každý scénář jinou, bude to pestřejší, ale nebude to taková divočina :)

14.10.2022 20:12:14

@LurDaeron  Mám to podobně jako serenitka, že mám v balíčku karet už větší zastoupení i jiných nepřátel, kteří nejsou abominacemi. Sám dělám na masivním rozšířením, které zahrne všechny mechaniky, které zůstali nevyužity v původní hře a do toho ještě přidal spoustu nápadů z bgg a od frantíků, takže se základní krabici už se poměrně zásadně vzdaluji.

Každopádně se nabízí ještě jedno řešení, zrůdy si očísluješ a když vytáhneš kartu abominací a hodíš si kostkou kterou nasadíš. ;-)

15.10.2022 10:30:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednou jsem se zbláznil a aniž bych to ostatním řekl, naházel jsem do balíku všechny, Abominarat a celý boss pack. Spoluhráči se na mě pěkně naštvali :DD Bossové chodí až od modré, prostě bych tam hodil třeba 1-2 karty od každé zrůdy (dle toho, jak chceš hru mít těžkou), kterou přidáš navíc. 

Každopádně pokud máš rozšíření NPC pack, kde je legendary 3 dmg zbraň a nebo nějaký first lvl +1 dmg hero, tak bych se nebál tam naházet všechno, padá to pak jak hrušky. 

15.10.2022 13:36:31

@holysock to rozšíření mě zajímá. Můžeš napsat více informací? Jak daleko jsi? Kdy asi bude hotové?

16.10.2022 05:00:30

@Jakup Ano jak píšeš, s těmi předměty pak padají jako hrušky a to mi zas přijde takové hloupé, proto se mi i zamlovala varianta s tím, že bossové mají určitý počet životů a nějaké speciální omezení.

@holysock Taky by mě to zajímalo, Zombicide je hra, která má úžasně jednoduché a zábavné mechaniky, můžeš si vymýšlet scénáře jaké chceš, ale základní hra je fakt hodně nedomyšlená, úplně nevyužitý potenciál, kdy když to přeženu, z toho mohla být kampaň jako v Gloomhavenu, což je samo jiná hra, po Zombicide ani nechceš, aby byla tak náročná časově atd.. ale prostě mohla být mnohem epičtější, i tak je to srdcovka.

16.10.2022 08:36:31

@holysock a kdyby jsi s tím chtěl nějak pomoci, pohled dalších lidí, připomínky, nápady, rád s tím pomůžu, fakt mě to zajímá. Taková parádička by pak byla vytisknout si alternativní pravidla a když budu moc fantazírovat, upravit si i mise tak, aby z toho koukala nějaká zajímavější kampaň v podobě origo misí i nějakých bonusových, fanouškovských atd..

16.10.2022 08:45:09

@Serenitka @Alvad 

Díky za projevený zájem, ukousl jsem si opravdu pořádné sousto, dělám na tom sám už tak 2 roky a viděl bych to ještě alespoň na další 2 roky než udělám na všechno grafiku a namaluju figurky :D (Momentálně dělám ještě na předělávce většiny modelů v Scythe.)

Základní kameny změn mám hotové, další segmenty hry s novými mechanikami tam úplně přidávat nechci, už takle to může působit zahlcujícím dojmem a je možné, že se do finále něco nedostane.

Nechtěl jsem to moc prezentovat rozpracované, než bude něco reálně hotového, ale na druhou stranu o nic nejde, aspoň se ktomu může vyjádřit i někdo další.

Zde je odkaz:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-xINdbZ92WZrMIByGNZG1723neLowX1nWmcpbVCgfoY/edit#gid=287476136

excel soubor má záložky které skýtají většinu mé dosud hotové práce.

Skills: zde jsem si vypsal všechny schopnosti (pár jich přidal, označené “+”) které se v sérii Zombicide vyskytují a zpětně je všechny aplikoval do hrdinů a výbavy.

Items: všechny předměty a jejich vlastnosti

Heroes:  hrdinové, značně upravení, jsou tam snad všechny kombinace schopností a ještě možná pár jednotlivých hrdinů přidám.

Listina monster: Soupis monster, co dělají a jaké mají životy. Ještě jich tam pár přibude pokud vymyslím zajímavé vlastnosti, tady už docházely nápady. ^^

EXPANZE: Důležitá položka. Zde jsem pomale začal sumírovat nové pravidla a mechaniky, je to spíš tak trochu pro mě, aspekt srozumitelnosti i pro ostatní ještě není úplně zohledněn. :-D

V dalších položkách už mám jen různé popisky na insert, průhledné podstavce, poměr karet v základní hře atd.

16.10.2022 10:55:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Savana
Savana
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas