Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Season 1 vs Černý mor

Ahoj,

tahle hra mě hodně zaujala, a tak začínám uvažovat o koupi. Ovšem chtěl bych porovnání a to především od lidí, kteří hráli obě varianty. Pokud to tu již bylo, omlouvám se, ale nenašel jsem.

Mě osobně se líbí jak první Zombicide, tak černý mor. Ovšem jak je to s pravidly? Jsou u S1 hodně složitá? Budu hrát totiž převážně s lidmi, kteří moc angličtinu neovládají. Proto bych se přikláněl spíše k BP, který vyšel v češtině, ovšem dočetl jsem se, že prý je docela osekaný oproti S1 a má omezené možnosti.

Na druhou stranu mi přijde, že si většina lidí chce zkusit takový ten moderní "Zombiewood", čili to co vidí ve filmech, parta lidí si užívá apokalypsu, najíždí auty do zombií a vládne spíš taková Dead Rising atmosféra, než se vydávat do středověku, u kterého mi přijde, že více sází na atmosféru.

Vím, že je to hodně subjektivní, ale byl bych rád za nějaké srovnání těchto dvou her, jejich pro a proti, jak to cítíte vy.

Díky
27.10.2018 12:47:57

j450n_cz
Měl jsem stejné dilema jako ty.

Nakonec jsem sáhl po S1. Ze stejného důvodu, jaký uvádíš.
Moderní zasazení mě prostě baví víc než střevověk...

Na druhou stranu je dobré vzít v potaz několik věcí.

BP je novější verze než S1,2,3 - tudíž se vývojáři dost poučili.
Například pravidlo střílení do vlastních (to už se řešilo jinde, ale pro pořádek) v BP se počítají jen neúspěchy. V S1 máš smůlu, tam musíš všechny úspěchy nasolit nejprve do parťáka... Na druhou stranu tohle se dá řešit upgradem v podobě domáckých pravidel (nechávám na zvážení každému hráči)

Další výrazná (byť kosmetická) odlišnost je v kartách hráče. V BP jsou pěkně a přehledně členěny. V S1 se to trochu motá. Pokud se s tím chceš ale párat, našel jsem na internetu karty hráčů z S1 předělané do podoby BP - tudíž pasujících i do plastových rámečků.

V potaz bych na tvém místě bral hlavně tu lokalizaci.
Ale pokud zvládenš vysvětlit pravidla v češtině ostatním, tak není co řešit, na kartičkách texty nejsou, tudíž je atmosféra ve vašich rukou.
Pravidla S1 jsou jednoduchá a přehledná (až na drobné výjimky jako třeba střelba do vlastních řad...)

5.11.2018 12:26:29

Zombicide 2 Prison outbreak
Měl jsem stejné rozhodování a nakonec jsem si vybral Zombicide 2 Prison outbreak.
Pravidla i mise jsou zde na zatrolenkách v CZ
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/zombicide-season-2-prison-outbreak-3684/k-stazeni/
V Z2:PO jsou dvě varianty přeživších a 2 sady zombíků (od každé sady 4 druhy) viz pravidla.
Střelbu řešíme pomocí upravených pravidel - jako v Černém moru.
A zároveň existují i fanouškovské úpravy na Nekromanty z Černého moru (můžeš využít právě postavy z druhé sady zombíků).
Za "rozumné" peníze se dá sehnat doplňující rozšíření.
https://www.fantasyobchod.cz/zombicide-season-3-angry-neighbours-tiles-pack
Jediné co má Černý mor lepší jsou stojánky na karty hrdinů a zbraní, ale i na to existují fanouškovské úpravy.
http://www.zombicidestuff.com/dashboard-holder.html

Jen koukám, že problémem asi u Z2:PO bude cena a dostupnost.

5.11.2018 16:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Koupeno
Tak nakonec objednáno BP. Nadělím sobě i přítelkyni pod stromeček, snad středověká tématika bude v pohodě. Každopádně pravidla zatím pročtená a mě se to líbí moc :)

26.11.2018 10:27:15

j450n_cz
Od teď jsi ztracenej :-)

26.11.2018 12:23:43

450n_cz

Teď už je to jedno ale taky sem se,rozhodoval po prohlednutí provedení a jak zde bylo napsano jednoduzší pravidla ktera se vytříbila z jedničky je to super s BP abslutní spokojenost za 3 dny hraní cca 25h odehraných

26.11.2018 19:20:21

Vybíráme z Bazaru

Posthuman
Posthuman
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas