Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Wulf vs GH

Chtěl bych rozšířit hru Zombicide Černý mor a mám dotaz na hráče, zda by doporučili spíše rozšíření Wulfsburg anebo samostatně hratelnou kompatibilní hru Zelená horda? Zas tak často hru nehraji, takže se mi nechce kupovat oboje a samozřejmě pokukuji jen po české verzi, proto výběr jen z těchto dvou... Zkuste tedy prosím poradit, co vybrat :-) Jde mi zejména o variabilitu hry, nové mise a úkoly... Upřímně jsem v této hře začátečník, takže si rád nechám poradit. Diskuse jsem pročítal, ale řešení jsem nenašel :-) Díky
30.9.2018 10:31:40

GH x Wulf

Já osobně bych šel do Wulfsburgu, protože ten je plně kompatibilní s ČM a je zkrátka rozšíření. Nové scénáře jsou postavené na kombinaci obou krabic. Nových prvků je dost a vlci jsou vážně parádní soupeři :D

Oproti tomu GH je sice kompatibilní, ale zatím nijak oficálně propojen. Teda dá se to hrát nějak dohromady, ale musíš si to buď vymyslet nebo stáhnout neofigo scénáře. Spíš než nějaký rozšíření je to celkově prostě (a oficiálně i tak udávaný) samostatná hra, na kterou navazují jiná rozšíření (No rest for wicked etc.). Takže kombinovat se to dá, ale dostaneš s nějakými novými pravidly a scénáři takřka to stejný co v ČM, a když to nehrajete nějak hodně často, je to skoro zbytečný. Wulfsburg přináší jinou variabilitu a je to rovnou plně propojený.

Snad ti to nějak pomůže :)

30.9.2018 12:35:37

díky..

Určitě pomůže... A jak je to s rozšířením Rat King & Swamp Troll (2018), lze ho použít i do Černého moru nebo jen do Zelené hordy? Na krabici je, že potřebujete buď to nebo to, takže to chápu tak, že lze použít u obou her... Jediné cizojazyčné rozšíření, kterému jsem neodolal :-)

30.9.2018 12:50:17

Rat King
Lze použít u obou, tím že má samostatné karty a nasazení je to úplně jedno a můžeš ho volně kombinovat s ČM, vlkama i GH :-)

30.9.2018 13:02:30

Wulfsburg
Určitě Wulfsburg, je to fakt povedené rozšíření, s Green hordou získáš skoro to samé a hlavně proč nemrtvé orky, za mě šlápli hodně vedle a mě osobně fest odradili, ale na druhou stranu, takové No rest for the wicked potěšilo :) A ano, všechna rozšíření z Green hordy můžeš směle aplikovat na Black plague, ostatně tato hra je velmi custom friendly a sám si dělám svá rozšíření, používám custom karty od komunity atd..

30.9.2018 20:01:30

Rozhodně wulfsburg
Také doporučuji spíše wulfsburg. Jak už bylo řečeno, scénáře jsou dělané právě na použití se základní krabicí. Zelená horda ti toho zas tak moc nového nedá - ano, je tam více scénářů, ale osobně mi propojení černého moru a zelené hordy moc nedává smysl. My to tak rozhodně nehrajeme. Pokud by ses časem rozhodl o další investici, tak kromě wulfsburgu, doporučuji nemrtvé lučištníky a zrůdy. Vzroste obtížnost, variabilita a je to zábavnější. Zelenou hordu je lepší hrát s rozšířeními vydanými během KS kampaně.
______________
aka WantonDuke

30.9.2018 21:54:36

...

Super díky za názory... Wulf objednán :-)

1.10.2018 18:53:38

Vybíráme z Bazaru

Mechs VS Minions
Mechs VS Minions
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas