Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

#00 - #16 Rozšíření či překlad - více jak 150 karet CZ

Vytvořil jsem/upravil jsem stávající karty, protože mi hra přijde silně nevyvážená a dost karet v základu chybí. Snažil jsem se sem nahrát 2 soubory asi 3-5 dní zpátky a dodnes je nikdo neodsouhlasil, tak pokud má někdo zájem o mé karty "vyzkoušet" a podělit se o "názor" ať se mi ozve a napíše mi email, rád pošlu. Největší poděkování patří kamarádovi, který tu nemá ještě asi registraci, ale celou dobu se mnou konzultoval hodnoty zbraní a jiných věcí, takže zásluha patří i samozřejmě jemu...

------------------------------------------------------------------------------------------------
#00 Zombicide: Černý mor : Dovednosti A-Z CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#00 Zombicide: Černý mor : Dovednostní karty CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#00 Zombicide: Hero Box 1 : Dovednostní karty CZ, přesah 3mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#01 Zombicide: Černý mor : rozšíření - 64 karet CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#02 Zombicide: Černý mor : rozšíření - elixíry CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#03 Zombicide: Černý mor : rozšíření - SET-LEGIE SMRTI CZ, přesah 1,5mm
#03 Zombicide: Černý mor : rozšíření - SET-LEXIKON KOUZEL CZ, přesah 1,5mm
#03 Zombicide: Černý mor : rozšíření - SET-TICHA SMRT CZ, přesah 1,5mm
#03 Zombicide: Černý mor : rozšíření - SET-ZVIRE CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#04 Zombicide: Černý mor : rozšíření - artefakty CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#05 Zombicide: Černý mor : rozšíření - zbraně na blízko CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#06 Zombicide: Vlčí Hrad : překlad - ID card CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#07 Zombicide: Hero Box 1 : překlad - ID card CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#08 Zombicide: Černý mor : rozšíření - 8x pochodeň+žluč CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#09 Zombicide: Černý mor : rozšíření - po 5ks voda,jabka,maso CZ, přesah 1,5mm
------------------------------------------------------------------------------------------------
#10 Zombicide: Černý mor: LEGENDARKY CZ, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
------------------------------------------------------------------------------------------------
#11 Special Guest Box - Paul Borner, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
#12 Special Guest Box - Karl Kopinski, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
#13 Special Guest Box - Stefan Kopinski, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
#14 Special Guest Box - Marc Simonetti, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
#15 Special Guest Box - Jovem Nerd, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon
#16 Special Guest Box - Carl Critchlow, přesah 1,5mm, FONT, by MistrYpsilon



------------------------------------------------------------------------------------------------
všechny tyto rozšíření byly zaslány uživatelům :
------------------------------------------------------------------------------------------------
susuD ; Sinatrax ; Jilut ; dela.rocha ; icinko ; tomasV ; Mathyas ; rob.milicka; sleva ; awast ; Angri ; Therri ; Kulashaker ; IggyLK ;


------------------------------------------------------------------------------------------------
TISK VEŠKERÝCH KARTIČEK
------------------------------------------------------------------------------------------------
- může to být trochu oříšek, protože vám jedna strana může trochu ujíždět, je to chyba tiskárny. PDF soubory jsou zarovnané správně



BUDU RÁD ZA JAKÝKOLIV NÁMĚTY, PŘIPOMÍNKY, RADY APOD
David
email : davidfree@centrum.cz
31.12.2017 11:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

+ #04 Rozšíření
+ #04 Rozšíření artefakty CZ by MistrYpsilon

2.1.2018 21:57:45

real
Škoda, že sem nejdou nahrávat fotky, otestoval jsem tisk v praxi a měl jsem k dispozici dva typy papíru a to 200g/m2 a 300g/m2 , tiskl jsem to na laserovce na nejlepší kvalitu, oboustranně s posunem druhé strany ( záleží na tiskárně ) a vypadá to naprosto fantasticky

ten papír 300g/m2 je už dost tvrdý, něco jako na vizitky a přijde mi to zbytečné a né každá tiskárna umí takovou gramáž, takže doporučuji

200g/m2

3.1.2018 12:40:19 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
Na první pohled tam je hodně karet, které hru dost zjednoduší.(víc zbraní se silou 2 a 3) Právě hledání zbraní se silou 2 a málo kostek u nich dává hře velkou nejistotu a boj o přežití. Karty se sílou 3 bych tam vůbec nedával (kromě té sady - ta vypadá dobře). Nemám ještě vlky ani jiné rozšíření takže to pak možná víc ocením. :-)
Jinak celkově tam je dost dobrých nápadů a určitě to všechno vyzkouším. Právě málo druhů karet a lepších předmětů mě vždycky v této hře vadilo a chybělo. Data jsou super dík za ně.

3.1.2018 19:36:52

super
Konečně nějaký názor, děkuji za něj a jsem rád, že se karty líbí ! Na jednu stranu souhlasím, na druhou stranu jak píšeš, až budeš mít vlky a jiné potvory, oceníš zbraně jak damage 2 tak kdyby si měl více zrůd tak oceníš i zbraně damage 3, další nápady mám v hlavě ,pokud máš taky něco určitě dej vědět, rád udělám další karty :)

3.1.2018 20:18:31

...
Sety se mi líbí. Nicméně, s trojkovými zbraněmi fakt opatrně... hodně ovlivní hru. Mělo by se to nějak vyvážit zvýšeným počtem zrůd v balíku apod. Taky by se mohly hodit spešl zbraně (v rychlosti mě napadá třeba síť proti vránám). Ač jsem příznivcem spíše toho, aby postavy dostávaly na držku a pořádně se snažily ze situace vybruslit, líbí se mi poměrně profi pojetí home-made rozšíření. Kdyby byl zájem, mohl bych i nabídnout nějakou tu ilustraci. I když, pokud jsou obrázky na kartách autorské, není to evidentně potřeba :)

PS: Jedna věc je "obyč" vybavení, jiná karty artefaktů. Tam si jde vyhrát bez nebezpečí ohnutí hry, protože se jich objeví za hru většinou jen pár.

PPS: Co je v bájném pokladu? :)

4.1.2018 00:38:33 | Upraveno autorem (porovnej)

super
Děkuji za další názor, vrány nevím jak se chovají ,ale můžeme udělat síť něbo cokoliv jiného, doma mám rozpracované další, #05 rozšíření, je tam halapartna a jídlo, které dává nejen zkušenost ale obnoví i jeden život, takto to bylo v každém RPG alespoň. Určitě uvítám jakýkoliv nápady

PS : Bájný poklad by mohl být super, kolik hodis se 3tremi kostkami, tolik beres karet vybavení...když hodiš 3x 6tku tak bereš "jackpot" 10 karet :-D

4.1.2018 08:50:04

přidáno #00
+ přidáno : #00 Dovednosti A-Z CZ A4
+ přidáno : #00 Dovednostni karticky přeživší Zombicide Černy Mor A6

5.1.2018 10:57:57

přidáno #05
+ přidáno : #05 Rozšíření zbraně na blízko CZ

6.1.2018 13:16:36

Karty zombicide

Karty jsem vytiskl na fotopapír, vypadají parádně. Ze zombicide se stává plnohodnotná hra bez potřeby dokupování si rozšíření. Tím netvrdím že si nic nedokoupim, ale už se to nestalo prioritou. Nevím jestli všichni co si koupili tuto hru zažili takové zklamání jako já, při čtení pravidel jsem zjistil že si autoři připravili zadní vrátka pro koupi dalších rozšíření. Hra je skvělá , ale v základu je slabá. Zbraně mají stejné hodnoty , ve hře jsou jenom dva artefakty, jeden nekromant a jedna zrůda, takže díky za všechny věci navíc.

7.1.2018 01:02:26

Nevyváženost

MistrYpislon předně se klaním tvému úsilí a nadšení :) Rád bych se však zeptal jak dlouho hru hraješ, že ji považuješ za silně nevyváženou? Samotnému základu můžu vytknout snad jen malý počet charakterů. Já mám rád Hardcore a né procházku ružovým zombie sadem. Některé skilly by se měli nerfnout a stejně tak některé itemy (nerfnout, nebo rovnou vyhodit).

Ale to je samozřejmě pouze můj subjektivní názor. :P Každého baví něco jiného. Např. když jsme doma hráli na PC The Sims 1, ségra si vždy pomocí cheatů vytvořila peníze a měla všechno, já naopak poctivě dřel od píky. Prostě každého baví něco jiného.... ;)

Zombicide je krásně krásná supr zabugovaná hra. Naneštěstí dovoluje hráčovi si pomocí house rules, najít ten svůj styl, který mu bude vyhovovat a hru si upravit k obrazu svému. Ať už upravit nějaký skil, či si komplet vytvořit balíček itemů. :D Obávám se, že to co nabízíš hru vysloveně zlehčuje a tímto směrem já se v Zombicide rozhodně vydávat nebudu. :D

Ohledně nekromantů, zrůd, atd. Stačí použít jakokouliv figurku z jákekoliv jiné hry a považovat ji za nekromanta či zrůdu a můžete jich tak mít ve hře kolik jen chcete (bacha na nekromantský kabal a otevírání portálů). A místo nových itemů by mě spíš potěšila kartička, která by prohlásila aktuální místnost za prohledanou a už by v ní nešlo do konce hry hledat. Ale to by mi stejně kámoši vyplakali řeku :D takže to zřejmě nechám tak jak to je. To že existuje nějaká vampíří kuše, z mého okolí ani nikdo neví. Zakopal jsem ji na zahradě hódně hluboko....

Ať se daří ;)

7.1.2018 08:32:47

každý má jiný názor
Vejcovod : v první řadě děkuji za poklonu :) Hrajů ji chvilku, ale stačí se podívat na základní karty vybavení a člověk rychle zjistí, že se karty "opakují" a v podstatě stačí najít pár karet a máš nejlepší karty z balíčku, pak postrádá již "prohledávat" protože víš, že nic zajímavého již nemůžeš otočit. Všechny karty z vybavení jsem si opsal do Excelu a udělal si statistiku, viděl jsem, jaké hodnoty chybí a jaké zbraně by mohly být zajímavé, není pravda, že všechny zbraně jsou "vylepšené" jsou tam i zbraně, kterým jsem statistiky ubral a nebo udělal slabšími. Chtěl jsem udělat nové zbraně ,které by pasovaly do těch základních a aby byla možnost neustále "něco" hledat a radovat se, případně neustále porovnávat hodnoty na kartách....několik zbraní jsem udělal do budoucna, to jsou zbraně, co mají sílu 3, ty se do balíčku a do vaší hry zatím dávat nemusí, ale to je přeci každého věc. Hrajte jak uznáte za vhodné, sám jsem ještě neměl čest hrát s kartami, které jsem udělal, takže momentálně nemohu říct, že všechny karty, které jsem udělal jsou dobře, zjistím/e postupem času a podle toho ty karty mohu nějak dodatečně upravit, když zjistím, že ta karta/zbraň je příliš silná a nebo příliš slabá a vůbec se nepoužívá. Děkuji za názor. Já mám rád hru, kdy je neustále možnost něco "zajímavého" najít......



dela.rocha : včera jsme karty nařezali a udělali kulaté rohy a musím říct a souhlasit s tebou že to vypadá skvěle, akorát trefit tu jednu stránku oboustranně aby seděly obě stránky přesne na milimetr je nemožné, hrál jsem si s tím v práci ale i tak občas nám malinký bílý proužek zůstal na kartě. Nedalo mi to, a všechny karty jsem předělal. Aktuálně mají všechny moje karty přesah 1,5mm na každou stranu, takže když je tisknete oboustranně, mělo by to být dostatečný přesah na to, že až je budete vyřezávat, tak byste se měli již trefit a neměl by zůstat žádný bílý proužek....děkuji příspěvek

7.1.2018 10:08:45

MistrYpislon
Možno trošku OT - asi si robíš zbytočnú robotu s tými itemamy "teraz" - počkaj 2 týždne na Green Horde (kde zas tých kariet bude mrte) a radšej až potom sprav zbrane podľa štatistík na základe aj týchto kariet. Hodne zdaru :)

EDIT: mne by sa skôr páčil item s vedľajšou schopnosťou, kt. by umožňovala maximálne jeden raz počas spawnu zombií pozrieť sa na vrchné dve karty zombií a vybrať, ktorá sa použije (druhá by sa zahodila) - taký klasický "future-sight" ;)

7.1.2018 10:28:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Green Horde

Zdravím, nemyslím si, že je to zbytečné, Green Horde nebude mít každý ( třeba někdo nebude chtít kupovat EN verzi ) ,takže si myslím, že mé karty uvítá hromada lidí a hru to příjemně oživí, nakopne :) Každopádně uvidíme co v tom balíku bude za nové/jiné itemy....

7.1.2018 10:59:28

přidáno #06 + #07

#06 Zombicide: Vlčí Hrad - překlad - ID card CZ
#07 Zombicide: Hero Box 1 - překlad - ID card CZ

8.1.2018 00:18:23

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout
Mozkožrout
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas