Zombicide (2nd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Zombicide (2nd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dobrý den, jaký máte názor na 2 edici. Hráli jsme černý mor a hra fajn jen strašně easy a málo itemů.

Někdo kdo se vyzná? Bude to zde jinak? :) Rád bych něakou jinou hru knám do skupiny, máme samé strategie a toto vypadá zábavne. Jen se bojím že to bude moc easy a malá znovuhratelnost, děkuji za odpoveď :)
5.3.2021 20:36:02 | Upraveno autorem (porovnej)

OT - zeroii
Malý tip. Zkus používat diakritiku. Nevím, jak to budou mít ostatní, ale mně se to zadání diskuze četlo docela obtížně.

Edit: Hned to vypadá líp ;-)

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

5.3.2021 20:41:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Sry

Sry opraveno :)

5.3.2021 20:52:50

Dnes príde KS domov! Juhuuuuuu snáď aj niečo namaľujem z toho :D

EDIT: je to doma a je toho skoro 10kg plastovej lásky juhuuuuuu^2 :D


----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

29.4.2021 10:28:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Velké zklamání

Po přečtení změn v pravidlech, jsem se na „nové“ Zombicide těšil. Již se nemusí házet kostkou na rozbíjení dveří, nemusí se probrat celý balíček karet, aby postava získala molotov, může se jezdit v autě, různé druhy zrůd ... 


Ovšem po zahrání několika misí (asi 8 v plném počtu postav a 3 v menším počtu postav) jsem velmi zklamán. 
 

Hra je oproti středověkým Zombicide hrám, které vyšly v češtině, strašně jednoduchá. Skoro v každé místnosti je zlatá zbraň a bedna, za kterou postava dostane 5 adrenalinu. Zombie se nerodí ve všech místnostech, ale jen v tmavých... Korunu tomu nasadila schopnost Úhoř u všech dětí. Nepomohlo ani zmenšení balíčku zombií, ani hra v menším počtu hráčů, ani použití pravidel na útok do tmavých místností. V posledních misích jsme už na polovinu regulovali i levelovací bedny i vymazlené bouchačky. Ale napětí z možné prohry se nedostavilo.


Takže, z mého hlediska, protože mám středověké Zombicide, je tohle ztráta peněz. To si raději na středověké karty domaluju značky ohledně dveří. 
Co se mi ale hodně líbilo, jsou různé druhy Zrůd. Ovšem ty to samy nevytrhnou.

3.10.2021 13:50:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@cauly 

Pokud nepomohlo ani umenšení balíčku pro nasazování zombíků či regulace počtu hráčů a vymazlených bouchaček, potom vřele doporučuji použít pravidlo z Washington Z.C. rozšíření ohledně běhu času a střídání dne a noci. Z mého pohledu to výrazně vylepšuje hru a její celkovou atmosféru.  

3.10.2021 16:02:46

@mart 

To neznám, ale vyzkouším. A pokud tomu dám šanci, tak určitě zkusím i rození zombíků ve všech místnostech. 

Díky

3.10.2021 19:05:01

Souhlasím s Caulym, hra je velice jednoduchá. Koupil jsem pro prcka (5 a půl), hraju s ním, a ani ho nemusím moc korigovat. Zatím odehráno intro, 1. mise a 2. mise, kdy u druhého je napsáno, že je těžká. Jelikož je hodně žlutých beden, tak má každá postava nějakou super bouchačku. Pak stačí nahrnout všechny postavy na jedno políčko a nikdo se k Vám nedostane. Když se prochází mapa, stačí se rozdělit na dvě skupiny po třech, takže jde každej jedním směrem. No a není žádný problém. Samozřejmě jsem nedělal úpravy v pravidlech, ani nepoužíval zvýšení obtížnosti různými modifikacemi z pravidel. Za všechny hry nás jednou kousnul běžec a jinak to byly zásahy od jiných přeživších. Jelikož byla hra ale určena pro syna, tak za mě spokojenost. Ještě to dobarvit a bude to super. Syn je nadšenej a pro mě je to hratelnější než karak/avel. Dosud jsem hrál jen euro hry a chtěl tohle vyzkoušet zda by mě bavily i AT hry… No a už se moc těším na Cthulhu (pro mě a manželku) a Nemesis (mezi kámoše)  :). Takže hra splnila vše co jsem od ní čekal.

26.8.2022 15:48:18

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Akt. cena: 1399 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas