Zombicide - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pokec o hře

Kurňa, já dneska objevuji samé zajímavé záležitosti http://guillotinegames.com/
22.3.2012 14:27:36

rbx

saiwer
jj, na toto se tesim, protoze CoolMiniOrNot je zaruka dobre udelanych figurek. Videl jsem par fotek a z toho zatim nelze nic usuzovat, vypada to totiz dost podobne jako Zombies!!!

22.3.2012 14:45:28

rbx
Já doufám, že to bude propracovanější, než Zombies!!! a s hutnější atmosférou (každý hrdina bude mít svoje vlastnosti, hra bude postupně těžší... Něco se přece v těch cca 30-ti stranách pravidel bude muset objevit, ne?!). No, uvidíme. Pokud ano, rozšířím svoje sbírky zombie her.

Jinak artwork je nádherný.

22.3.2012 15:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
http://guillotinegames.com/en/gamestuff

Ja osobne sa na hru tesim, jak male decko. Ziadne zbytocne zlozitosti, klasicky pohyb, dva krat zranenie a dost, moznost pouzivat a prehladavat auta, kopa skillov, predpripravenych desat scenarov. Len mam obavy, ci sa mi ujde prva edicia, ale keby nie, tak v decembri (prosinec) sa chysta dotlac.
Inak, co na hru hovorite, akosi je tu ticho. U mna jednicka medzi zombie hrami!

30.7.2012 18:19:01

dajo26
Tak u me by to za predpokladu, kdybych nemel LNoE, vyhrala pravdepodobne Zpocalypse. Z prvnich dojmu po precteni vsech dostupnych informaci si ale myslim, ze podobnost techto her bude hodne velika a proto je v mem wishlistu prave Zombicide.

30.7.2012 19:36:50

hra
Zombíci + pěkně zpracované miniatury a komponenty + možnost hrát sólo + vývoj postav + upgrady zbraní + možnost jezdit po městě v pimp mobilu a kosit zombíky = předobjednáno v Tomových Hrách :) Už se nemůžu dočkat, až dorazí.

31.7.2012 10:34:37

DD

Kickstarter
No tuhle hru si to chtelo pohlidat na kickstarteru, protoze kdo to podporil tam dostane pomerne slusnou porci bonusovych figurek/karet a podobne, neb se jim podarilo vybrat vice jak 750k$.
Tyhle bonusy nejspis v klasickych verzich na kramech nebudou.

31.7.2012 11:33:13

Kickstarter
Já Kickstarter objevil právě přes Zombicide, tofužel pozdě, projekt byl uzavřen. Docela mě to mrzí, protože jako bonusový obsah tam je mimo jiné superhero alá Chuck Norris a Angelina Jolie a to jak „survival“ modely, tak jejich hnijící zombie varianty.

31.7.2012 13:24:39

tak co
ma to nekdo?;:)

9.12.2012 09:21:22

hm
libi se mi komponenty...ale to je tak vse..
za ty penize se mi zda ta hra krasna ale strasne jednoducha a prostoducha.. jen vlastne pohyb a utok a porad dokola.. az do konce.. to se mi zda za cca 1699 dost malo..

9.12.2012 09:39:33

Po první hře
V pátek to dovalil kámoš. Dali jsme jednu hru ve čtyřech. Dali jsme scénař, kde se musí posbírat čtyři nějaké předměty, které jsou v budovách. V podstatě mám z toho přesně takový pocit, jaký píše twix. Čili jednoduché, prostoduché, pořád dokola s minimem možností jak se rozhodnout, protože ta nejlepší volba je víceméně nejlíp viditelná. Navíc se mi to zdálo dost těžké a když se nestihne úkol splnit než se tam vyrojí desítky zombíků, tak pak už nemá smysl hrát, protože je to takřká nesplnitelné. Hra vypadá pěkně, atmosféru to mělo docela fajn, ale celkovými možnostmi hry je hra taková nějaká suchá. Je to ale vše obrázek po jedné hře a jednom scénáři, takže berte s rezervou, hra může být lepší než se po prvním zahrání může zdát. Navíc s náma hrál kámoš, který se narodil s motorovou pilou v ruce s benzínem místo krve a z huby mu šlehá oheň a ten byl ze hry nadšený :)

9.12.2012 10:16:26

Moje zkušenost :-)
Hru mám a jsem nadšen. Všechny komponenty jsou naprosto skvěle provedené, od kartiček po hrací desky :-)
Hraje je jednoduchá na vysvětlení a zdá se jednoduchá, některé scénáře jsou dost primitivní, některé jsou dost hardcore. Ale upřímně není to takový strategický skvost, takže nikdo nečekejte warhammer :-)
jsem s hrou spokojen jak pro večery s nerd kamarády tak s party game.

10.12.2012 20:20:50

hra ve čtyřech
Ve čtyřech je ta hra imho velmi obtížná. Lepší hrát v pěti.

Jinak já jsem ze hry stále nadšen. Má příšerně napsaná pravidla, v základu jsou zmršený scénáře, takže je potřeba si stáhnout opravený z jejich stránek, rozsáhlý FAQ a tak dále. Ale samotné hraní je ultimátní trashová zábava. Zatím jsem ještě nehodnotil, protože mám za sebou jen pár her, ale zatím to má u mě našlápnuto na 9/10. Rozhodně lepší než třeba The Last Night on Earth.

11.12.2012 08:03:30

btk

Po první hře (z druhé strany)
Jsem ten skyfirův kámoš, který vlastní Zombicide a soudím, že v rámci rovnováhy je třeba publikovat i názor z opačné strany. Myslím, že rozhodování je ve hře mnoho, mají velký vliv a není vždy zřejmé, která volba je lepší, a to ani při zpětném pohledu. Je lepší rozdělit skupinu, nebo se budeme raději držet pohromadě? Budeme se specializovat, nebo chceme být všestranní? Budeme se snažit zombíky zabíjet, co to jen půjde, nebo je bude někdo lákat někam, kde nebudou nebezpeční? A hlavně, nebudeme ztrácet čas a vystačíme si s páčidlem a pistolí, anebo budeme riskovat příval dalších zombíků a prohledávat místnosti tak dlouho, dokud nenajdeme lepší zbraň? A jakou zbraň vlastně chceme najít? Co mi na hře připadá skvělé (mimo jiné), je to, že každé kolo se do hry dostává určitý počet zombíků v závislosti na zkušenostech nejzkušenějšího hráče. Mohou jeden superman a tři nosiči vody vyhrát hru? Ani náhodou. Je třeba dobře vyvažovat získávání zkušeností všech postav, aby byla šance na vítezství co nejvyšší. To hlavní, co ale může Zombicide nabídnout, je atmosféra. Není to žádná mozkovařící strategie, je to boj o přežití. Není to Tolstoj, je to skvělej béčkovej film. A každá hra je příběh. V naší první hře se kamarád dostal do skupiny asi deseti zombíků jenom s páčidlem. Neměl šanci, tak všechny svoje akce použil na útok. Čtyřikrát se ohnal a... čtyřikrát se trefil! Umřel? Samozřejmě, ale ta představa, jak těsně před smrtí umlátil čtyři zombíky jenom páčidlem, mu zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. A vo tom to je :-)

18.12.2012 15:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

btk
Palec hore. Hru mam skoro dva tyzdne, este som ju ale nehral, kedze ju chcem hrat vo farbe (malujem figurky). Ako, proti gustu ziadny disputat, ale co ste akoze cakali? Ze hra bude mat xy kol, z toho 10 faz a potom 10 podfaz a na vyber zo 100 akcii? btk to napisal uplne presne, tu ide hlavne o atmosferu. A ze sa neda moc taktizovat, lebo je to jednoduche? Ale ved v jednoduchosti je krasa, nie? Samozrejme, nie kazdemu tato hra sadne, ale pre mna je to jasna jednicka zombie hier, kedze v LNOE musel aspon jeden hrac hrat za zombie, tu tahame karu vsetci spolocne.
A nemozem sa dockat, ako budem mrtvolky kosit autickom.

18.12.2012 18:29:47

Zombicide vs Midevil
Zvažuju jednu z těchto her, může někdo porovnat? Pro ME je velké plus překlad pravidel... :-) Dík...

18.12.2012 20:20:49

Zombicide vs Midevil
MidEvil respektive Zombies!!! je taková hodně jednoduchá derivace zombie hry. Jasně - tady u Zombicide hovoříme o tom, že ta hra je v jádru primitivní, ale oproti Zombies!!! je to učiněný lamač mozků. Zombicide se hodí i na "velké" hraní, protože má scénáře, kampaně, levelování postav a tak dále. Zombies!!! je hospodská řachanda, když chceš pobavit kamarády, kteří jinak deskové hry nehrají.

19.12.2012 07:55:38

Zhan
Dík za info, budu o o tom dlouze přemýšlet :-)

19.12.2012 08:13:35

dajo26
Já nic nečekal, já si hru zahrál když byla možnost a jelikož se tady někdo ptal na zkušeností se hrou, tak jsem je napsal. Navíc jak jsem psal hrál jsem jednu hru, klidně si zahraji další a třeba mě to chytne víc než po první hře. Přece nečekáš, že když se někdo zeptá na názor, tak budou všechny stejné a oslavné.

19.12.2012 08:42:52

skyfire
ahoj, samozrejme, ved som napisal, ze proti gustu ziadny disputat, vobec som moj prispevok nemieril na teba, ak mas rad zlozite a premodulovane hry, nech sa paci. Horsie by vsak bolo, ak by si si hru kupil ty a nie tvoj kamos, tvoj nazor beriem. Odkedy sa tato hra objavila na kickstartery, tak som ju mal vo wishliste ako numero uno. Rad si zahram aj LNOE, ale tam mi vadia karty udalosti. Ako som pisal, hru som este nehral, ale pravidla som preluskal hadam 50 krat a videl kopu videi, takze viem do coho idem.
Deskovkam zdar!

19.12.2012 11:00:10

to:Zhan_Shi
Zmršené scénáře? Na netu jsou opravené dva, jeden kvůli špatně umístěným dveřím a druhý, aby jej ztížili, ostatní scénáře na netu jsou dodatečné.
Dlouhé FAQ? 6 stran z toho dva opravené scénáře co zaberou celou stranu a 4 strany naprosto stupidních otázek :-P
Pravidla mi nepřipadají nijak zvlášť mizerně napsaná. Hra se vysvětlí během chvíle, dá se tutorial, a princip všichni chápou hned.

Máme odehráno dalších pár her, a jasně říkám že ve 4 lidech je to hardcore mode, ale i tak je to pořád zábava. :-)

28.12.2012 17:47:21

Screw
Hmm... tak máš asi trochu jiná měřítka. Jinak ohledně pravidel to zmiňuje i Tom Vasel ve své recenzi, která je mimochodem velmi trefná a souhlasím s ní na 100%. Kdo neviděl, tak link totok: http://www.youtube.com/watch?v=7GuaMdgvjzY

28.12.2012 18:40:01

Zhan_Shi
Dobrá recenze, více méně s ní souhlasím (rozhodně má pravdu), ale FAQ k pravidlům mě moc neštvou (12 let hraju warhammer takže na FAQ o 20 stranách jsem zvyklí), shooting by měl být rozhodně na hod kostkou (na 1 jsi trefil kamaráda), co se týče dvou woundů, a rychlé šance na to že umřeš, je to pravda, ale vzhledem k tomu že v expanzi budou vycházet zombie surviveři, tak typuju, že smrt nebude konec hry, ale teprve začátek :-P ale recenze naprosto super, a je velice kladná, takže mě utvrzuje v tom, že koupě hry bylo dobré rozhodnutí :-)

28.12.2012 21:15:14

auta
btw v pravidlech je věc a ta mi žíly drásá víc než střelba a to jsou auta, jsou naprosto imba zbraň na zabíjení zombii, a ve třetím scénáři kde je za úkol dostat se na červenou aspoň s jedním hrdinou, jsou nejlehčí cestou, tři a tři si vlezou do auta, mění si sedadla a přejíždí zombie. Chtělo by to house rules na rozbíjení auta.

28.12.2012 21:21:45

střelba z auta
Když střílím z auta do zóny, kde se právě s autem nacházím, zasahuji nejdříve hrdiny , co sedí se mnou uvnitř auta? Podle pravidel bych skoro řekl, že ano.

13.1.2013 21:17:03

Noxx
"always follows the targeting priority"
"The car doesn't affect the targeting priority in any way"

Tohle je jeden z více důkazů nedotažených pravidel. Mě třeba vadí i to, že můžu prohledávat auta ve stejné zóně i když sedím ve zcela jiném autě a jen projíždím okolo. To mi také příliš hlava nebere. Ty auta jsou hodně nedotažený. Což je škoda, protože už jen jejich přítomnost ve hře je super.

14.1.2013 06:18:49

Vybíráme z Bazaru

Dědicové trůnu + rozšíření (CZ) + obaly
Dědicové trůnu + rozšíření (CZ) + obaly
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas