Zombicide - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz - Postih za zranění

Zdravím, chci se zeptat zda jsem si správně vyložil pravidla ohledně udělení kartičky zranění. Když je hráč zraněn obdrží jednu kartu zranění a ta nahradí jednu z jeho karet vybavení. Mohu odstranit jakoukoliv kartu, nebo musím odhodit jednu ze dvou "předních" karet?
3.1.2013 13:07:59

rowdas
str. 9, kapitola Attacking
Ked zombik zautoci, vezme ti jeden aktivny predmet (zbran) v invertari a zaroven dostanes JEDNU kartu zranenia, ktoru si das na chybajuce miesto. Dufam, ze si to pochopil.

edit: Teraz ma napadla situacia, ked pouzivas ranged attack a sposobis napr. jeden zasah a v danej zone sa nachadza hrdina, tak podla pravidiel sa zasahy najprv musia pridelit jemu. (pokial nemas dalekohlad na puske). V tomto pripade by som si zvolil, ci odhodim aktivny predmet, alebo v rezerve.

3.1.2013 13:15:49 | Upraveno autorem (porovnej)

odpověď - postih za zranění
"It snatches, if possible, an Equipment card the Survivor is carrying. The player who controls that Survivor chooses an Equipment and discards its card." (z poslední verze pravidel, co je na webu, str. 12)

A Equipment je určitě jak "Card in reserve" tak "Card in hand". Jinak by bylo určitě napsáno, že to má být přímo karta z ruky.

13.1.2013 20:35:07

můj názor
Souhlasím s Noxxem. Karta zranění nahrazuje jakoukoli z karet vybavení, co má postava u sebe.

15.9.2014 14:27:37

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - SKELLIGE
Zaklínač Starý Svět - SKELLIGE
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas