nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombeasts

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Huch & Friends
Autoři: Kinjiro
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Soused má ve vaně piraně, kamarád má chovnou stanici skunků, kolega si nosí ke svačině smažené pandí tlapky a blondýna od naproti jezdí do klubu povozem taženým dvěma desítkami čivav? Nuda! Jděte proti proudu a pořidte si nemrtvého mazlíčka. Mají své nesporné výhody. Je prokázáno, že se hodí i pro alergiky. Ušetříte za jejich krmení i poplatky veterináři. Jen se občas trošku toulají po nocích. Hlavně za úplňku.

Zombeasts je karetní hra, ve které se budete pomocí svých bestií snažit posbírat co nejvíc „úplňků“.


Příprava hry:

Jedná se o čistě karetní hru - hracích karet je ve hře 90 a to v pěti barvách, z toho bílá barva je „žolíková“. Každá karta má na sobě vyobrazeno také zvíře - „zombestii“ (kočka, králík, pes, nebo krysa). V rohu každé z karet je čtvrtinová část měsíce v úplňku s číslem uvnitř. Na kartách jsou také další barevná čísla. Všechny karty se zamíchají, každý hráč obdrží tři karty a další tři karty jsou umístěny lícem vzhůru vedle zbytku karet - ty tvoří dobírací balíček.


Průběh hry:

V průběhu svého tahu hráč vyloží před sebe jednu z karet z ruky. Cílem hráčů je sestavovat z karet kompletní úplňky. Úplněk může být sestaven pouze z karet jedné barvy, případně barvy doplněné bílými (žolíkovými) kartami. Hráč tak může mít před sebou rozpracovaných až pět měsíců, lze totiž sestavit i měsíc jen ze žolíkových karet. Nelze ale zároveň otevírat dva měsíce v jedné barvě.

V případě, že hráč přiloží kartu k úplňku, ve kterém už je zombestie stejného druhu, aktivuje útok zombestií. To znamená, že hráč muže zahrát z ruky další kartu a přidat ji k některému ze svých měsíců. Takto lze vykládání karet řetězit.

Pokud už hráč nemůže vyložit další kartu, dobere si do ruky tolik karet, kolik ukazovalo barevné číslo na poslední, jím zahrané kartě.

Karty žolíků lze zahrát i tak, že je hráč vymění za kartu v některém z rozehraných měsíců protihráčů, vyměněnou kartu však musí ihned umístit k některému z vlastních měsíců.

Dobírat lze z otevřené nabídky tří karet (ta se po tahu doplní), z dobíracího balíčku anebo naslepo z ruky protihráče.


Konec hry:

V okamžiku kdy je dobrána poslední karta z dobíracího balíku začíná poslední kolo hry.

Kompletní úplňky, tvořené čtyřmi kartami, si hráč odkládá, na konci hry za ně získá součet bodů za čísla uvnitř měsíců. Za vytvoření úplňku ze čtyř různých zombestií je bonus v podobě další karty z dobíracího balíčku, tu si hráč přidá k hotovému úplňku a v závěrečném bodování také započítá. Nedokončené měsíce se do bodování nepočítají.

Varianta „mistr zombestií“::

V této variantě hry mají hráči navíc možnost využít symboly, které jsou jen na některých kartách:

  • mrkev (na kartách králíka) - umožní hráči výměnu jedné karty z ruky a karty ve svém měsíci.
  • kost (pes) - hráč může zahrát jednu kartu z ruky navíc.
  • pracka (krysa) - všichni hráči musí mít na ruce pět karet, kdo má méně dobírá, kdo má více, odhazuje.
  • myš (kočka) - hráč umístí jednu z karet z otevřené nabídky k jednomu ze svých měsíců.

Nelze pak však hrát zároveň symbol na kartě a využít útok zombestií.

Autor: Krkavec