nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zloděj z Bagdádu

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Thorsten Gimmler
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slunce pomalu zapadá a nad Bagdádem se stmívá. Stíny v uličkách se prodlužují a počestní obyvatelé této pouštní metropole se chystají zavřít své stánky a jít domů. To je doba, kdy Ahmed a jeho kumpáni ožívají. Velmi dlouho a pečlivě spřádali plány na dnešní noc! Kdo shromáždí v paláci dostatek zlodějů, smí si odnést truhlu s pokladem a stává se ZLODĚJEM Z BAGDÁDU.

Oficiální text distributora

Úvod do hry a role hráčů

Hráči představují vůdce loupeživých tlup. Za soumraku se snaží se svými kumpány proplížit do bohatstvím naplněných paláců a ukrást truhlice s pokladem. Je třeba podplácet strážce, kteří pak odvedou pozornost ostatních a umožní vám nepozorovaně proklouznout.

Příprava hry

Každý hráč má k dispozici tlupu 12 lupičů a (od počtu hráčů se odvíjející) předem určený počet podplacených strážců (2-4). Na začátku hry má každý hráč, poté co si prohlédne karty na ruce, možnost se rozhodnout, které z šesti paláců budou jeho strážci hlídat. Ve hře je pouze 6 typů karet (a žolíky), které představují jednotlivé paláce. K hlídačům všech hráčů se ještě přidávají strážci neutrální, kteří jsou neúplatní a znepříjemňují zločinné plány všem hráčům. Jakmile jsou všichni strážci na svých místech, může začít hra.

Průběh hry

Hraje se na kola, v průběhu kterých provedou všichni hráči jeden tah. Jeden tah hráče se skládá z několika akcí (v závislosti na skladně karet na ruce daného hráče), během kterých se strážci přesouvají od jednoho paláce k druhému, objevují se na scéně noví lupiči, nebo se lupiči z jednoho paláce přesouvají do jiného. Jakmile již hráč nechce provést žádné akce, dobere si 3 nové karty a je na tahu další hráč.

Snahou hráčů je operativně reagovat na vzniklou situaci na hracím plánu a díky kombinačním schopnostem dostat požadovaný počet svých lupičů (4-7) do některého z paláců, čímž dojde k uloupení truhlice.

Konec hry

Jakmile se někomu podaří nashromáždit stanovený (opět dle počtu hráčů) počet truhlic (4-6), hra končí a daný hráč se stává vítězem. Ostatní hráči končí v poli poražených.

Autor: Pelly

Další názvy této společenské hry

  • 12 Thieves
  • Dieb von Bagdad, Der
  • Thief of Baghdad, The

Vybíráme z aukcí

Race! Formula 90 - Gotha games
Race! Formula 90 - Gotha games
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů