nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Život: Vrtochy osudu

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hasbro
MB spellen
Milton Bradley
Autoři: Reuben Klamer
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Vyzkoušejte si život nanečisto! Pokaždé se můžete rozhodnout jinak a být kým se vám zrovna zlíbí. Riskujte, vyzkoušejte novou profesi, projděte všechny části hracího plánu od vzdělání až po zábavu a prožijte svůj vysněný život. Čeká vás dobré i zlé, příjemná překvapení i zklamání, ale takový život je! Žádné dvě hry nikdy nejsou stejné, tak vyzkoušejte štěstí, rozhodněte se a uvidíte, co si na vás život přichystá.

Hra Život: Vrtochy osudu je desková hra, při které se hráči snaží nasbírat co nejvíc životních bodů. Životní body se získávají v průběhu hry za zážitky, ale také přeměnou vydělaných peněz na konci hry. Čtyři části herního plánu nabízejí několik možností:

  • Vzdělání - v této části můžete získat titul nebo Phdr, nasbírat životní body a zvýšit tak svůj potenciál, stojí to i za školní poplatky.
  • Peníze - dosáhněte povýšení a tím i zvýšení platu, také můžete výhodně investovat
  • Vztahy - uzavřete sňatek a pořiďte si děti
  • Zábava - vyzkoušejte sjezd divoké řeky nebo bungee jumping a žijte naplno

Příprava hry

Každý z hráčů si přišpendlí jednu ze čtyř vybraných kariér na svojí kartu života. K tomu ještě dostane kreditku a skateboard (nahrazuje figurku, později ho lze rozšířit o kapotu obyčejného auta nebo sporťáku) ve své barvě. Na herní plán se připraví karty událostí a zapne se Životomat, který odpočítává kola, vyplácí mzdu, platí nájem a sleduje veškerý stav vašeho majetku, životních bodů, ale třeba i dětí.

Začíná nejmladší hráč, postaví svůj skateboard na startovní políčko v jedné ze čtyř částí plánu, vloží svoji kreditku do Životomatu a posune se o počet polí, které mu vytočil.

Průběh hry

Na začátku každého tahu je na kartě zaúčtována výplata, zaplacený nájem, odečtena půjčka i s úroky, ale také uděleny životní body za vlastnictví auta, domu, manželky či dětí.

Poté se hráč přesune o Životomatem vylosovaný počet polí, kde a) provede úkol na hrací desce nebo b) mu jiný hráč vybere kartu s událostí.

Na konci tahu se zaúčtuje přírůstek (úbytek) peněz či životních bodů.

Konec hry

Hra končí po uplynutí na začátku daných počet let, přičemž 1 rok=1 kolo. Roky lze v průběhu hry také přidat nebo ubrat.

Životomat převede všechen získaný majetek na body (při každé hře použije jiný poměr) a přičte je k těm dosud získaným. Vyhrává ten, kdo má životních bodů nejvíc.

Autor: Martinaa

Další názvy této společenské hry

  • Game of Life, The: Twists & Turns
  • Spiel des Lebens - Generation Now