nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zima mrtvých: Dlouhá noc

Rozšíření pro hru: Zima mrtvých: Cesty osudu
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Long Night vs. Dead of Winter?

Má už někdo nějaké srovnání?

18.2.2017 14:34:43

Kterou vybrat

Pokud nemáte základní verzi tak určitě doporučím dlouho noc.

Jak zde bylo uvedeno, nedoporučuji spojovat krabice. Postrádá to trochu smysl a jsou to opravdu dvě samostatně hratelné hry. I když dosti podobné. Dlouhá noc dává nové prvky a dává nové možnosti. Které hru lehce upravují.

3.1.2018 09:33:03

porovnání

když už máme obě v češtině, poradíte, do které verze jít ?
(řekněme, že zatím vystačím jen s jednou)

Upraveno autorem (porovnej)

29.12.2017 20:21:10

WUT?

Obě krabice jsou spíš 2 samostatné hry, které můžeš zkombinovat. Ale ne úplně košér..... (Ty hry nejdou spojit tak "luxusně" jako třeba různé verze Zombicide, ale asi těžko porovnávat, když v celém zombicide je tolik textu jako na jedné kartičce osudu v Zimě mrtvých.)

Spojit karty předmětů z obou krabic totálně naruší jejich balanc a harmonii.Zbytek karet se dá spojit v celku bez problémů. Long Road přináší nové koncepty a je tak nějak víceméně na vás co chcete a nechcete zapojit, ale je potřeba roztřídit kartičky osudu, postav, itemů, a možná i krizí a úkolů, protože se to všechno na sebe váže..... a prostě nehrajete-li Bandity, musíte vyhodit postavu co na to má bonusy a různé karty osudu co na to reagují atd..... To je trochu opruz. Ale v budoucnu třeba budu hrát všechna rozšíření najednou a nebudu to muset řešit :)

Souhlasím s nějakou recenzí co jsem viděl na netu: Máte-li Zimu mrtvých a máte ji rádi, kupte si Long Road a budete potěšeni. Máte-li Long Road a přemýšlíte o Zimě mrtvých, tak je to spíš krok zpět.

Kdybych měl problém s financemi a uměl vrátit čas, tak koupím jen Long Road. Ale protože se utrácením za stolní hry samo léčím se svými problémy s hazardem, tak nákupu obou krabic rozhodně nelituji :) a těším se na další CZ rozšíření, bude-li :)

26.12.2017 18:00:14

SUSD

srovnani na konci
https://www.shutupandsitdown.com/videos/how-to-play-dead-of-winter-and-the-long-night/

20.2.2017 13:17:43