nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zima mrtvých: Dlouhá noc

Rozšíření pro hru: Zima mrtvých: Cesty osudu
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

co přinese

Pokud jste fanoušci DoW, tak se k vám pravděpodobně již doneslo, že v létě (pravděpodobně GenCon) vyjde tohle rozšíření.
Bude samostatně hratelné, ale samozřejmě lze vše smíchat dohromady (více charakterů, více zombíků s různými schopnostmi, více krizí a více crossroads karet). Tvůrci naznačili, že do hry budou přidány žetony zoufalství, které budou nějakým způsobem ovlivňovat postavy. A vedle barikády bude možné stavět i výbušné pasti.

Rozšíření bude modulární, tudíž si přidáte jen to, co chcete.

Raxxon: Nová lokace ve hře je laboratoř zodpovědná za zombie apokalypsu. V ní lze nalézt extrémně silné předměty, ale při každém prohledávání házíte červenou kostkou. Navíc každé kolo je potřeba prolomit kód (hráči v Raxxonu musí kolektivně použít specifické akční kostky) jinak se z laboratoře vyhrnou zombíci - mutanti. Díky Raxxonu bude ve hře i další zvířátko - šimpanz Blue, který si v Raxxonu nějakou chvilku pobyl jako testovací subjekt, takže ho zná jako své boty a prohledávání je pro něj jednodušší.

Bandité: Stejně jako ve Walking Dead, se postupem času během zombie apokalypsy pro člověka stává větší hrozbou setkání s cizím člověkem než s nemrtvým. Bandité je modul přinášející do hry soupeřící kolonii. Ta bude také vysílat své lidi na průzkum města a sbírat cenné suroviny. Nejen, že budou zabírat místo, rabovat, ale také lákat víc zombíků. Banditu můžete buď oddělat, nebo ho něčím uplatit, aby lokaci opustil. Postupem hry se tak v nepřátelské kolonii budou hromadit nasbírané předměty. Na vás je, zda je půjdete pod rouškou noci ukrást nebo vezmete jejich úkryt útokem. Navíc, jestliže hráči vyloučí nezrádce z kolonie, ten se stane vůdcem banditů.

Vylepšení kolonie: Hráči se mohou dohodnout, že si své žití v kolonii trochu vylepší - skleníkem, postelemi nebo obrannými příkopy. Na postavení těchto zlepšováků je potřeba najít nástroje (karta junk má tedy konečně reálné využití).

Pro mě je to jednoznačný instabuy. Mindok na facebooku naznačil, že se bude o expanzi zajímat, takže se možná dočkáte i lokalizace.

Upraveno autorem (porovnej)

5.5.2016 11:57:04

Také doufám.

Nevěřím, že to bude hned, ale rád si počkám.

4.8.2016 20:40:25

super

urcite sa tesim a dufam ze to Mindok prelozi :)

5.5.2016 12:07:21

pokus

ehm. Jde do komentáře embedovat video? asi ne co? :)

Upraveno autorem (porovnej)

5.5.2016 11:58:50

Vybíráme z aukcí

Ukaž, co víš.
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>