nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zima mrtvých: Cesty osudu

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Zabití vs. ztracení vs. vyřazení postavy

Jaký je v tom prosím rozdíl?

6.4.2019 22:50:38

Karel

Super, dik za vycerpavajici odpoved :) Mno, u nas to bylo tak, ze jednoho svyho jsem nechal umrit na ulici, kde se dostal mezi zombie (musi se trikrat hazet tou smrtici kostkou :)), jednoho jsem nechal napadnout premnozenejma zombie na policejni stanici a jednoho jsem odstrelil dceri, ale protoze uz jsem se o vrazdu pokousel o kolo driv, tak me po tom druhem uspesnem pokusu stacily s manzelkou tesne pred koncem vyloucit a jako vyhnanskej ukol jsem dostal nejakou haluz, takze jsem to neuhral ;) Slo mi tedy jen o to, jestli by se mi to pocitalo kdyby... Jeste jednou dik a at se dari!

0 | 7.4.2019 17:50:20

...

Dobrá otázka, pro účely karty tajného úkolu "Pomsta" se počítají postavy hráčů zabité, vyřazené a ztracené jakýmkoli způsobem, v praxi to je z 99 % zabití.
Pro karty předmětů druhu osoby platí všechna obvyklá pravidla. Nemusíš je hrát okamžitě. Je to i uvedeno v pravidlech, viz poslední strana s vysvětlivkami.
V této hře je obtížné všechna pravidla přesně identifikovat s normální realitou, což je v pravidlech také nějak zmíněno.
Tady bych nedoporučoval hledat v pravidlech logiku reality, ale držet se pravidel i přes zjevný rozpor s intuitivním očekáváním, má tu přednost logika herního mechanismu.
P. S.: Pochopitelně si ale můžete po svém hru libovolně upravit (jako ostatně jakoukoli hru), pokud vám to vyhovuje, hra je založena na příběhu a je na vás, jak budete chtít téma zohlednit, aby vás to bavilo nejvíce. Je dobré vědět, jaká pravidla mají platit, ale nejste nuceni se jimi řídit.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

Upraveno autorem (porovnej)

0 | 7.4.2019 15:09:08

Karel

Díky moc a uměl bys to prosím ještě upřesnit ve vztahu k tajnému úkolu “vyřadit 3 postavy”? “Vyřadil” jsem je, když jsem je jednoduše odstřelil? :) Tady jsem fakt v koncích a “vyřazení” zatím beru jako množinu s podmnožinami “zabití/vražda” + “ztracení”. Jinak hra je super, ale je mi jasné, že mnoho věcí tam bude k přemýšlení, jak to pojmout - Brok jako postava (stejné schopnosti jako člověk - tady to tak hrajeme, protože Brok je přece cirkusák :)), nalezení nových přeživších (zařazení do ruky mezi konzervy a brokovnice - tohle hrajeme “logicky”, tj. když je potkáš, tak je musíš rovnou aktivovat, protože prostě do batohu je “na později” nedáš).

0 | 7.4.2019 08:29:36

...

Liší se důsledkem na morálku. Je vždy popsáno, co se stane s morálkou.


Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

0 | 7.4.2019 07:18:54

Vybíráme z aukcí

Nemesis - Untold Stories 1
Nemesis - Untold Stories 1
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>