nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zima mrtvých: Cesty osudu

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Zabití vs. ztracení vs. vyřazení postavy

Jaký je v tom prosím rozdíl?

6.4.2019 22:50:38

Karel

Super, dik za vycerpavajici odpoved :) Mno, u nas to bylo tak, ze jednoho svyho jsem nechal umrit na ulici, kde se dostal mezi zombie (musi se trikrat hazet tou smrtici kostkou :)), jednoho jsem nechal napadnout premnozenejma zombie na policejni stanici a jednoho jsem odstrelil dceri, ale protoze uz jsem se o vrazdu pokousel o kolo driv, tak me po tom druhem uspesnem pokusu stacily s manzelkou tesne pred koncem vyloucit a jako vyhnanskej ukol jsem dostal nejakou haluz, takze jsem to neuhral ;) Slo mi tedy jen o to, jestli by se mi to pocitalo kdyby... Jeste jednou dik a at se dari!

0 | 7.4.2019 17:50:20

...

Dobrá otázka, pro účely karty tajného úkolu "Pomsta" se počítají postavy hráčů zabité, vyřazené a ztracené jakýmkoli způsobem, v praxi to je z 99 % zabití.
Pro karty předmětů druhu osoby platí všechna obvyklá pravidla. Nemusíš je hrát okamžitě. Je to i uvedeno v pravidlech, viz poslední strana s vysvětlivkami.
V této hře je obtížné všechna pravidla přesně identifikovat s normální realitou, což je v pravidlech také nějak zmíněno.
Tady bych nedoporučoval hledat v pravidlech logiku reality, ale držet se pravidel i přes zjevný rozpor s intuitivním očekáváním, má tu přednost logika herního mechanismu.
P. S.: Pochopitelně si ale můžete po svém hru libovolně upravit (jako ostatně jakoukoli hru), pokud vám to vyhovuje, hra je založena na příběhu a je na vás, jak budete chtít téma zohlednit, aby vás to bavilo nejvíce. Je dobré vědět, jaká pravidla mají platit, ale nejste nuceni se jimi řídit.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

0 | 7.4.2019 15:09:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Karel

Díky moc a uměl bys to prosím ještě upřesnit ve vztahu k tajnému úkolu “vyřadit 3 postavy”? “Vyřadil” jsem je, když jsem je jednoduše odstřelil? :) Tady jsem fakt v koncích a “vyřazení” zatím beru jako množinu s podmnožinami “zabití/vražda” + “ztracení”. Jinak hra je super, ale je mi jasné, že mnoho věcí tam bude k přemýšlení, jak to pojmout - Brok jako postava (stejné schopnosti jako člověk - tady to tak hrajeme, protože Brok je přece cirkusák :)), nalezení nových přeživších (zařazení do ruky mezi konzervy a brokovnice - tohle hrajeme “logicky”, tj. když je potkáš, tak je musíš rovnou aktivovat, protože prostě do batohu je “na později” nedáš).

0 | 7.4.2019 08:29:36

...

Liší se důsledkem na morálku. Je vždy popsáno, co se stane s morálkou.


Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

0 | 7.4.2019 07:18:54