nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zima mrtvých: Cesty osudu

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

páteční herní večer

Autor: Drake | 2 hodiny 0 minut | 8.3.2019 | 1

Použitá hra: Zima mrtvých: Cesty osudu

Hráči: Drake a 3 neregistrovaní

Herní večery u nás se již staly trochu tradicí. Tentokrát jsme s Rendolfem a Robem přibrali do party Romana, protože se neúčastnila moje žena.

Jako první hru jsme zahráli Zimu mrtvých. Roman byl v této hře nováčkem, takže se nejdříve vysvětlovala znovu pravidla, ale Roman je zkušený hráč a tak se chytl rychle. Cílem hry bylo získat léky podle počtu začínajících hráčů. V prvním kole vše vypadalo velmi dobře našlápnuté. Při přesunech nikdo nezemřel, postavy jsme měli vylosovány dobře a nikde žádná zombie. Prostě super začátek.

V dalších kolech to již tak snadné nebylo. Tvrdě jsme bojovali o každý kousek jídla a snažili se nenabírat příliš mnoho nemohoucích, což se nedařilo. Ve hře jsme se však drželi a Romanovi se ve 4. kole podařilo splnit zároveň krizi i hlavní úkol. Vypadalo to, že pokud přežijeme do konce kole (měli jsme ještě 2 body morálky), tak zvítězíme. Já jsem uzavíral hru a hned na začátku tahu se musela vyhodnocovat karta osudu. Hlasovali jsme všichni, kdo jsme byli v kolonii (takže všichni). Před dveřmi se nám objevil autobus plný uprchlíků a my jsme se rozhodovali, jestli je zachráníme nebo pošleme na smrt.

Já věděl, že nemůžeme uprchlíky zachránit, že na to nemáme dost potravin, kde se již válel i jeden symbol hladovění. Pokud je přijmeme, tak zcela jistě umřeme hlady. Měl jsem pravdu. Všichni kromě mě hlasovali o přijetí uprchlíků a tak se nám do kolonie dostali další 4 postavy a 4 nemohoucí. Umřeme hlady a já už s tím nemohl nic dělat. Dohrál jsem tedy své kolo, jak nejlépe to šlo. Při vyhodnocování zásob potravin jsme přišli o všechnu morálku a hru prohráli.

Mezi hráči jsme měli Zrádce, ale ani ten nesplnil svůj tajný úkol a tak si Zima mrtvých připsala další vítězství!

Odehráno v: Brno (Okres: Brno-město)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář