Zima mrtvých: Cesty osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 405x (Seznam vlastníků)

Zima mrtvých: Cesty osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou bez zradcovskeho úkolu



Zdravím, chci se zeptat jde tato hra hrát bez zradcovskeho úkolu ve dvou? Pokud ano doporučili by jste pak tuto hru na tohle hraní?
29.3.2018 11:35:58

Bez zradce

Urcite to jde hrat bez zradce. My treba hrajem tezsi verze vzdy bez zradce. Uz tak je to dost tezky. Ten zradce mi tam stejne moc nesedi. Ta hra te likviduje sama, takze zradci staci pockat az na konec hry, uskodit jen jednou a je konec. Vetsinou to akorat nestihne na soukromy cil hry(teda u nas). Hrali jsme to nejmin ve trech, ale verim, ze to bude dobry zazitek i ve dvou.
Kup si tady na bazaru a kdyz ti nebude vyhovovat, tak ji tady zas prodas.

29.3.2018 12:10:46

Jestli opravdu jen ve dvou, tak spíš ne.
Prvních pár her jsme taky hráli jen ve dvou. V tom počtu je to docela těžká kooperačka (protože musíš vždycky hrát "hardcore" verzi úkolu) a říkali jsme si, "Oukej, tohle vůbec není k zahození, ale zase nic světobornýho." Jenže pak jsme to zkusili ve třech a čtyřech a rázem to nabralo úplně jiný obrátky. Když je ve hře ta možnost zrádce, tak to do sebe všechno mnohem líp zapadá. Nám se z toho hned v prvním pokusu stala Mafie na zombie-steroidech. Lidi byli zatraceně nedůvěřivý, hlasovalo se o vyloučení z kolonie (celkově hlasování dostává ve víc lidech smysl) a i když třeba nakonec nikdo zrádce nebyl, uvědomili jsme si, co to hře dává. Možná, že to jen tak sedlo naší skupině. Možná se jen rádi obviňujeme. To je možný. Ale se zrádcem se rozhodně hraje mnohem víc i mezi lidma, než jen na stole. A napětí z toho, jak to dopadne, dost roste. V tom je podle mě kouzlo Zimy a dneska už ji hrajeme minimálně ve třech. Ale i ve dvou se to určitě dá. A jak říkám, není to zas tak zlý. Karty setkání jsou pořád stejný. Napětí z toho, že umřete na hlad nebo sežrání je stejný. Ale je pár postav, který silně pracujou s tím, že je někdo zrádce, takže je před hrou vyřadíš, a taky přijdeš o tu "dohadovací část", která je třeba pro mě osobně to nejlepší. Takže pokud opravdu neseženeš alespoň jednoho dalšího člověka, a chceš něco podobnýho, tak bych dal možná přednost třeba Arkhamu nebo Eldrich Horroru - kterej měl teď čerstvě rozšíření, a to z něho udělalo plnohodnotnou hru.

29.3.2018 12:23:28

dotaz

No na jednu přihazuji, ale přemýšlím jestli mám jit tady do toho nebo do Zombicide. K tomu počtu hráčů mám více kamarádů na hraní ale vždy se sejdeme max ve dvou s to pokaždé s někým jinyme :D Jeden musí do práce, druhý někam jede, já osobně mám rodinu a tak se vždy sejdeme ve dvou.

29.3.2018 13:50:01

ve 2
Jde to hrat v pohode, ale v tom větším počtu je to zkrátka lepší. Pokud bych měl vybrat koop pro 2 hráče, sáhnu spíš po něčem jiném (a nevím, jestli zrovna po Zombicide - ale to už je věc osobních preferencí).

29.3.2018 13:57:53

Výběr

A doporucis mě nějakou hru pro dva? Kromě her typu eldrich hororr atd?

29.3.2018 14:05:44

....

zkus .... room 25
ghost stories
andor
space alert
this war of mine

29.3.2018 18:26:31

nebo
Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

29.3.2018 18:31:06

pro dva
Jestli to má být coop, tak Pandemic je pořád dobrej. A cenově většinou ne zas tak drásavej.

Jestli "tématický" tak možná ještě Zaklínač? Toho jsem teda nehrál, ale dost často poletuje na bazaru.

Ale jestli to má být čistě pro dva (s šancí, že se najde víc lidí), tak bych osobně šel do Galaxy Truckeru, Settlers Zrod Impéria nebo Quantum (jestli se dá teda ještě sehnat.)

29.3.2018 20:53:29

Ale...
...jestli už na Zimu přihazuješ a seženeš ji za dobrý peníze, tak rozhodně neprohloupíš.

29.3.2018 20:59:10

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas