Zima mrtvých: Cesty osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 396x (Seznam vlastníků)

Zima mrtvých: Cesty osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

BSG v zombie havu?

Mam prectene pravidla, prosvistena preview a jsem docela nateseny.
Nejake zajimave (a alespon pro mne) nove mechanismy - prirazovani kostek. Nejake otrepane - krize, jejich reseni, hlasovani o vylouceni.
Vypada to na osvezujici semikoop, kde nemusi byt zradce a zarucene nikdo nebude cylon. (Na druhou stranu, uz se vam stalo, zeby si nikdo v Archipeloago nevytahl separatistu?) Kde jen tak neutecete pred utocici flotilou, ale zrejme se budete modlit, aby pred nakazou utect slo.
3.2.2014 11:46:50

Dead of Winter
Hru jsem objevil teprve nedávno, ale také jsem na ní moc zvědavý. Zdá se, že rozšířím řady horror/zombie her a možná i na úkor Dark Darker Darkest, kde mě v hraní zatím odrazují lajdácky napsaná pravidla a tiskové chyby...
Škoda jen, že je v ní tolik anglického textu, to bude asi handicap pro některé moje spoluhráče...

3.2.2014 11:59:13

Jeste trochu prilozime do kotle (o;
http://www.plaidhatgames.com/news/340

5.2.2014 08:00:19

rndm
Škoda toho množství textu, ale i tak jsem se už rozhodl a půjdu do toho. Co jsem pročetl, tak to opravdu vypadá jako paranoidní atmosférická pecka.

5.2.2014 11:15:22

saiwer
Holt text nekdy pomaha s atmosferou. A tady se jim to zatim docela povedlo.

5.2.2014 11:52:33

rndm
To ale nevysvětlím příp. spoluhráčům, kteří buď neumějí nebo nechtějí hrát hry kvůli angličtině :(

5.2.2014 12:14:37

saiwer
Taky pravda. Nejak se nam ti jazykove odmitavi mnozi /o;

5.2.2014 12:16:31

video overview
https://www.youtube.com/watch?v=etqaDWQuQpg

4.6.2014 08:15:16

Hra
Po proletění pravidel se už na hru těším jako malý kluk... Toto by konečně mohla být ta správná "stanice paranoia".

4.6.2014 09:26:51

Mrtvý na Zimu
Konečně paranoidní hra, na kterou nebudu muset tolik nadávat. Skvělé. A navíc, příjde vhod na zabití falešné vánoční nálady.
Miluju hry na přežití a sejmutí chodících nebožtíků taky není k zahození.
Koop, zrádce, tajný osobní ukol, stavění zábran a pěče o bordel, různé místa, vnitřní záležitosti...uuu... same lepší drobnosti jako pilíře hry.
Než to koupím tak si zatím zkouknu znovu High School of Dead a Sanka Rea.

4.12.2014 09:59:41

re Myslibor
A kde to koupíš, když je to všude vyprodané? Taky bych o to měl zájem :)

4.12.2014 10:37:30

Wries
Nemyslim si, ze to je vyprodane, spis to jeste nebylo ani na pultech. :-/

Cekam, ze na Fantasyobchodu by se to melo brzy objevit. ;-) Nevim, jak ostatni obchody.

4.12.2014 15:34:10

Vzhledem k tomu,
ze trzewik jako jeden ze svych cilu pro bbgcon uvadel "zahrat si DoW, protoze nikde blize neni", tak nevim nevim. Snad se dockame (e;

4.12.2014 15:41:56

Je to vypredané...
ja som to v obchode kúpil :) resp. predobjednal a preto nezostalo na obchod :D

4.12.2014 16:11:15

ludomyl
Kde jsi kupoval? :-)

4.12.2014 16:19:02

To Wries
hahaha... hmm.. tak Mistra Kulatého s Ježichem sem podcenil. I na hlavní stránce vydavatele je vše jen na předobjednávku a vypadá to, že na českých pultech to není zatím, ale po shlédnutí několika videjí včera, jsem usoudil, že si počkám na české vydání. Já ten universální globální latinský dialekt (English) luštit prostě nebudu.
Chci si tu hru užít a ne mít prsty ošoupané od slovníku. Když chcou prodat, at' se snaží chlapci.

5.12.2014 10:12:19

S prodejem evidentne problem nemaji
A z druhe strany prumerne zvladnuti cehokoliv (latiny, anglictiny, kytary ci boxu) si u prumerneho jedince zada nejakych pouhych 20h adekvatniho studia.

5.12.2014 10:48:00

Angličtina
Na těch crossroad kartách je ta angličtina docela drsná, protože to jsou vlastně rozhovory a ještě ve slangu.

5.12.2014 10:50:01

Lokalizace
Já to tedy hrál už 2x a musím říct, že tahle hra je o atmosféře a ty crossroads karty tu atmosféru do značné míry vytvářejí a v podstatě je nutné je číst, protože ty rozhodnutí tam charakterizují tvojí postavu (když to budeš hrát jen na "body" tak se jen těžko rozhodneš, že si nevezmeš tři jídla jen za to, že podle textu zavraždíš nějakou nevinnou paní s nákupní taškou).

A ta angličtina je opravdu docela těžká, takže tato hra by si rozhodně zasloužila lokalizaci aby se stala lépe hratelnou bez nějakého louskání textu, ale na druhou stranu myslím že právě pro množství toho textu k té lokalizaci jen tak nedojde - no třeba nějaký vydavatel překvapí :)

5.12.2014 11:07:41

Vojtech
Kúpil som to v Tomovkách. Čo sa týka crossroads kariet, tak tie je lepšie fakt čítať... ale my na to máme vychytávku - kúpil som obaly a kamarát to preložil, takže do nich vložíme papierik, kde to bude preložené. Síce nie v grafike, ale hre to len prospeje.

5.12.2014 12:16:33

K dostupnosti
Inak, keď som to v októbri kupoval, tak som v tom čase niekde čítal, že to bude trvať 4 mesiace, kým to znovu vydajú.

Okrem toho, niečo som tu čítal o češtine?? To je len tajné želanie, či fakt niekto o tom rozmýšľa? To by bolo samozrejme len super.

5.12.2014 12:18:07

Lumirius
Takze pokud se prekladu nechytne fakt nekdo dobry, tak to vyjde na stejno.

6.12.2014 23:29:26

re Vojtech Musil
Bylo to v obchodech, vím, že na planetaher měli posledních pár kousků asi před měsícem a ty byly hned vyprodány. Já bych se asi nejdřív podíval na nějakou partii (nebo nejlépe zahrál), v deskofobii třeba říkali, že je to nemastný neslaný klon BSG (která mě ale baví), tak bych si to před nákupem radši vyzkoušel.

8.12.2014 15:09:27

Deskofobie...
toto bol jeden z mála prípadov, kedy som s Petrom vôbec nesúhlasil. Samozrejme, hra nemusí sadnúť každému, takže je dobre si pred kúpou vždy čo to o nej zistiť.
Hlavnú vec, čo Peter kritizoval bolo málo možností škodenia. Pokiaľ niekto rád otvorene a neustále škodí, tak potom to nie je hra pre neho. Ale to automaticky neznamená, že tá hra je zlá. Táto hra je v tomto iná a to je jej silné pozitívum.
Ja som mal to šťastie a bol som vylosovaný ako zradca a ako zradca som aj zvíťazil a vôbec som sa nenudil. Vôbec som nemal dojem, že sa dá málo škodiť. Ono totiž ako zradca nemôžete len neustále škodiť. Pretože vašim cieľom nie je len, aby hlavná skupina prehrala, ale máte aj svoj druhotný cieľ a na jeho plnenie sa musíte tiež zamerať. Samozrejme, možností škodiť nie je trilión. Ale ani nie sú potrebné. Ono vyhrať tú hru aj keď v nej nie je zradca, nie je tak ľahké, keby zradca mal tisíc možností ako škodiť, tak potom by už kolónia nemala vôbec žiadnu šancu. Za to človek musí striehnuť a využiť najvhodnejší okamih. Niekedy musí naopak kolónii pomôcť, aby stihol splniť svoj druhotný plán, lebo bez neho nevyhrá, čo iné škodiace hry zas nemajú tento element. Je tam možnosť opakovaným prehľadávaním zvýšiť šancu na príchod zombie a dobré karty nahádzať na spodok balíčka, takže sa protihráči nedostanú k dobrým zbraniam. Alebo zámerne pri prehľadávaní vyhľadávať karty, ktoré pridávajú "darmožráčov" do kolónie, ktorých sa musí kŕmiť. Výhdou je, že samotné krosroads karty dávajú také možnosti, že sú pre vás väčšinou z oboch strán obhájiteľné a tým môžete nenápadne nakloniť misky váh na vašu stranu a nikto si nič nevšimne. Skrátka sä tu možnosti škodiť tak, že do poslednej chvíle si všetci myslia, že pomáhate a že v hre nie je zradca.
Okrem toho samotná hra ponúka niekoľko režimov hrania - nielen semikooperatívny, ale aj kooperatívny a kompetetívny, kedy síce musíte spolupracovať, ale zároveň musíte vy sám prežiť a ostatní umrieť, takže sa hra len tak rýchlo neohrá.
Napr. včera sme skúsili prvýkrát hrať kooperatívne, lebo sme zaúčali chalana, ktorý nevie úplne perfektne po anglicky a neboli sme si istý ako to zvládne. Úlohu sme splnili v úplne poslednom kole, morálka bola na jednotke. Lenže ešte museli prísť zombie - na jednej z lokácii nebol žiadny zombie, 4 postavy a 1 žetón hluku. Za 4 postavy prišli 4 zombie a za žetón hluku sa hádzala kocka, ak by padlo 1-3, tak príde zombie, niekoho zabije a morálka klesne na nulu tesne pred tým, ako sa skontroluje plnenie hlavného cieľu. 2 hodiny hrania záležali na jednom zlomovom okamihu - a - vyhrali sme. Samozrejme, keby to bolo tak vždy, že záleží na jednom hode kockou, tak je to zlé... ale nikdy nevieš... takto to skončilo presne ako ten najlepší thiller - posledné kolo, posledný hráč dokončí poslednou akciou úlohu a zombie, ktoré sa už na nás blížia sú v poslednej sekunde zastavené...

8.12.2014 15:44:17

Crossroads karty
dnes som náš preklad (jedného parťáka zo skupiny) pridal na deskozrouta, kto chce, môžete si to stiahnuť.
Nejde o preklad v grafike, ale sú dve možnosti: a) zmenšiť a vytlačiť a založiť do obalu ku kartám, alebo b) hodiť do mobilu a tam vždy nalistovať správnu kartu - sú zoradené podľa abecedy anglického originálneho názvu - my sme to tak včera hrali a úplne bez problému.

8.12.2014 15:46:34

BSG vs Dead of Winter
Asi taky hodně záleží na tom, zda-li si někdo zahraje raději hru sci-fi s divnými obličeji ala Star Trek, Star Wars apod. anebo hru ze zombie světa. Jen při srovnání obrázků hry (komponentů) pro mě vychází DoW mnohokrát lépe. Podobné Walking Dead - hra, seriál, kniha- vše 100% přitažlivost tématu ;-) DoW - super cool-frosty design, který na mně dýchá už jen z fotek. Určitě tuhle hru koupím a zkusím, už jen proto že ji Mindok chystá na podzim v české verzi a myslím, že ti mají čuch na dobré hry.

13.5.2015 22:59:27

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Asie
Jízdenky, prosím!: Asie
Akt. cena: 435 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas