Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zeměplocha za 1500kč

Česká verze Zeměplochy je už nějaký ten pátek nesehnatelná a ceny na bazaru díky tomu rostou do astronomických výšin. Stal se z ní sběratelský předmět. Ne každý ale sbírá hry jen proto, aby je měl zabalené ve folii na poličce. Pro ty, kteří chtějí Zeměplochu hlavně na hraní a nesejde jim na sběratelské hodnotě mám návod, jak ji pořídit za cenu okolo 1500kč. Nedávno jsem nevěřícně sledoval zdejší aukci, kde se identická verze prodala za cenu přes 5000kč. Proto jsem se rozhodl napsat tento příspěvek. 

Základem je koupit řeckou verzi hry, která je běžně dostupná v řeckých eshopech.

Sám jsem kupoval odtud:
 https://www.efantasy.gr/en/product/29408/discworld-ankh-morpork

Cena i s poštovným do ČR vychází na 45Eur, doprava DHL, do týdne doma. Hru je možné najít i na jiných eshopech, ale často neposílají do zahraničí. 

Z této verze je použitelné vše, kromě karet. Herní deska má většinu názvů čtvrtí v angličtině a dva názvy v řečtině. Pro hráče, kteří hru znají to nemusí být problém. Ze skenů české verze, která je zde v souborech ke stažení, se dají velmi lehce vyrobit přelepky a kvalitní tisk na samolepku zvládne za pár desetikorun snad každé copycentrum.

Co se týče karet. Zrovna v tuto chvíli uživatel @Tangram organizuje tisk českých karet i s hráčskými deskami za nějakých 300kč. Tato nabídka je ale zřejmě časově velmi omezená, tak doporučuji spěchat. Kromě Tangrama je možné nechat karty vytisknout i jinde, cenově to ale vychází podstatně dráž, okolo 1000kč. (pokud by někoho zajímaly podrobnosti, tak PM). Případně domácí tisk, ale tam už bývá kvalita horší.

Suma sumárum, pokud využijete nabídku na tisk od Tangrama, můžete mít krásnou českou Zeměplochu za cenu kolem 1500kč. Není nutné se nesmyslně bít o identickou verzi na bazaru a šponovat ceny do astronomických výšin. Navíc tím podporovat překupníky, kteří využívají naprosto stejný postup. 

29.11.2021 14:46:06

Nevím jak včera, nicméně dnes už je to 52 Eur (40+12).

Nicméně je to pořád levnější varianta než pairno.gr, kde mi napsali že poštovné by bylo 30 Eur. 

30.11.2021 11:48:15

Když jsem to včera psal, tak byla cena ještě 33Eur. Teď už je to o 7 euro dražší, ale pořád je to podle mě super cena.

30.11.2021 14:22:27

Momentalne nedostupne :( Poznate este nejaky iny zahranicny obchod, kde by mali hru?

PS: Viete odporucit mozno aj zahranicny obchod, celkovo, z ktoreho sa oplati kupovat? :)

 

Dakujem

5.2.2022 07:30:57

Moc děkuji za tip, Zeměplocha byla nesehnatelná už v době kdy jsem začínal hrát deskovky. Jako fanoušek jsem po hře toužil, ale částky, za které se prodává v aukcích bych si jí nepořídil.

Takhle mě to z Řecka i s dopravou a trochou práce s přelepováním karet a názvů čtvrtí na herním plánu do češtiny, tiskem českých pravidel a pod. vyšlo na krásných 1800,- (a to jsem použil nejkvalitnějsí samolepky a papír).

8.2.2022 13:38:26

Budu teď objednávat z Řecka jednu Zeměplochu. Chce se někdo přidat, že bychom se šábli o dopravné? Jsem z Brna. Díky.

16.2.2022 13:36:59

Vybíráme z Bazaru

Batanimo
Batanimo
Akt. cena: 18 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas