Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Objednávka Zěměplochy (řecká mutace + CZ lokalizace)

Ahoj vespolek. Rozhodl jsem se založit nové diskuzní vlákno pro objednávky řecké mutace hry Zeměplocha: Ankh-Morpork. Cena hry, která je teď v akci, vychází na cca 850 Kč bez dopravy. Jinak je za cca 1025 Kč. Při objednávce nad 3100 Kč je doprava zdarma. S ohledem na počet zájemců s cenou dopravy nepočítám.

S ohledem na tak velký zájem i mimo brněnských deskohráčů jsem se rozhodl rozšířit předobjednávky pro všechny, ne jen pro Brno.

Většina z vás, se kterými jsem si psal, už nějaké info má, ale tady to dávám znovu, uceleně a s aktuálními informace.

S dotazy na českou mutaci jsem začal i já přemýšlet, že by česká lokalizace nebyla ku škodě. Snaží jsem se spojit s původním koordinátorem pro českou lokalizaci, avšak zatím neúspěšně, proto jsem se rozhodl uskutečnit český lokalizační balíček sám. Ovšem je to běh na dlouhou trať, už co se jen výběru vhodné tiskárny týče. Nyní je vše v jednání, ale předběžná cena na tisk karet a pravidel je cca 800 Kč. Bohužel se mi nedaří sehnat tiskárnu, která by zvládla vyrobit karty v původním rozměru, tj. 59 x 92 mm. Takže buď se to vytiskne na běžný křídový papír (ten ale po sobě tak hezky neklouže), nebo se upraví rozměr na nože, které vlastní tiskárna a karta se vytiskne na karetní papír, který je pokryt karetním lakem, aby karty po sobe hladce klouzaly. V případě první varianty bych asi volil si ty karty obalit do obalů z Tlamy (Diamond Blue: European Standard (59x92 mm)), a tím se problém vyřeší. Ale vše je stále v řešení, vaše názory a tipy uvítám.

Pro zájemce o objednávku hry jsem vytvořil poptávkový formulář. Ten bych rád požádal vyplnit i ty, kteří mi potvrdili zájem o objednávku hry v PM, ať mám vše hezky na jednom místě (info o formuláři dostanou PM, ale pro jistotu, kdybych na někoho zapomněl). Ovšem chci UPOZORNIT: FORMULÁŘ JE NUTNÉ VYPLNIT DO 23. 2. 2022 do 23:59. Platbu musím mít na účtu do 28. 2. 2022 do 12:00. Pak chci odeslat objednávku. Opozdilci dostanou peníze nazpět (dořešíme individuálně). Bližší informace jsou ve formuláři. Snad jsem zde i ve formuláři odpověděl na drtivou většinu dotazů.

Jinak chci tímto strašně moc poděkovat uživateli @Blázen , za neskutečně rychlou a bezbřehou pomoc při realizaci tohoto projektu i ostatním, kteří se dříve na tvorbě české obsahu pro individuální lokalizaci podíleli.

21.2.2022 11:09:44 | Upraveno autorem (porovnej)

AmA

a co ludia mimo hranic cr, ktori nemaju moznost poslat uhradu v czk? 

 

osobne by som sa pridala, avsak pre cenu bankovych poplatkov je sialene drahe posielat peniaze na ucet v czk… 

 

ci s nami sa nerata? ????????‍♀️

22.2.2022 20:32:44

@AmA stačí mat Revolut účet ktorý je zdarma a rieši problém s poplatkami . Osobne ho mám a nikdy som nemal problém pri platbách v iných menách ( Kč , zloté , dolár … ) Často ho využívam pri nákupe tu na ZH ak je predajca z Cz . 

22.2.2022 22:26:06

@AmA SK banky neumí sepa platbu bez poplatku? Majitel účtu by tedy musel mrknout a vypsat potřebné údaje k číslu účtu. 

22.2.2022 22:42:41

@DaftPunk co se týče karet, tak obaluji, karty můžou být na křídovém papíru v původní velikosti. Tedy pokud budou již nařezané. Na vlastní řezání se upe necítím, ale i to bych nakonec zvládl.

Každopádně veliké díky!

22.2.2022 22:51:13

Ahoj všem. Píšu první update, ohledně objednávek hry, možností tisku a odpovědi na otázky.

Co se týká objednávek, cca 60% z vás má už nyní zajištěnu hru (rozhoduje datum a čas vyplnění a poptávkového formuláře). Další objednám, podle konečného počtu z jiného eshopu. Ovšem zde to bude i s dopravou, ale vypadá to, že bychom se měli pohodlně vlézt do limitu 1025 Kč za hru. Takže kdo váhal s poptávkou přes formulář, protože v prvním eshopu je hra vyprodaná, může formulář klidně vyplnit. Jsou i jiné zdroje, kde lze hru ještě sehnat. Nikdo ale nemá věšteckou kouli, jak to bude v pondělí.

Problém nastal včera večer (v úterý). Dle pondělních dat z fantasy eshopu, měli skladem 24 her, včera večer už jich zbylo jen 7. Takže byť bez plateb, jsem je objednal, ať máme jistou aspoň jednu část. Další ale vypadají velice slibně. Takže zatím se jede podle původního plánu - beze změn v procesu.

Co se týká výroby karet, zde je to vcelku vyrovnané, jestli vyrobit karty dle nožů tiskárny, na karetní papír s herním lakem nebo nechat vyrobit rozměrově identické karty, ovšem z křídového papíru.

Rád bych zde nastínil plusy a mínusy jednotlivých variant.

Karetní papír s herním lakem:

Karetní papír s herním lakem má tu výhodu, že díky laku po sobě karty hezky klouzají, jaké běžné karty. Výhoda je i v rychlosti samotné výroby, jelikož stroj vyřízne (protlačí) kartu skrze nože. Takže nejideálnější zhotovení. Naopak nevýhodou je, že bude nutné vytvořit druhou verzi tiskových dat pro tiskárnu. Nyní mám tisková data v nevhodném formátu (více karet na jednom listu PDF). Další nevýhodou je, že se rozměr karty bude muset přizpůsobit velikosti nože. Z toho důvodu budou bílé lemy kolem obrázků z obou stran asymetrické. Nahoře a dole budou mít např. 8 mm, po stranách např. 15 mm (přesnou asymetrii uvidím při případném zpracovávání tiskových dat).

Křídový papír:

Křídový papír je na tom trochu jinak. Jakmile připravím tisková data exaktně na původní rozměry karet, 59 x 92 mm, a dodám co karta, to samostatné PDF se spadávkami atd, vyrobí mi libovolný počet karet, v jakémkoliv rozměru. Karty ručně nařežou a ručně kartám zaoblí rohy. Což je dle mého nejlepší varianta. Ovšem tím, že na papír nelze nanést karetní lak, nebudou po sobě karty tak hladce klouzat. Tohle má však velice jednoduché řešení, ovšem za cenu dalších nákladů (160 Kč). Obaly (https://www.tlamagames.com/doplnky/obaly-na-karty-diamond-blue--european-standard--59x92-mm/).

Je tedy na zvážení každého z nás, kterou variantu zvolit. Abych však neprodražoval celou tuto akci, rozhodne se čistě demokraticky. Většinový názor rozhodne, kterou variantu zpracuji a nechám vyhotovit. Pevně věřím, že ti, jejichž volba zůstane v menšině, budou akceptovat vox populi. Domnívám se, že ať se zpracuje jakákoliv varianta, vždy jasně převáží klady nad zápory.

Pod odkazem níže je odkaz pro hlasování. Sbírám zde emailové adresy, aby rozhodovali opravdu jen ti, kteří si něco objednají. ;)

https://forms.gle/Qncm168wZxgnZhyE7

 

A&Q:

@AmA Rozhodně bych to nestavěl do role, že zahraniční hráči se přidat nemohou. IBAN pro platbu rád pošlu s instrukcemi pro platbu, ale jedná se o moji dobrovolnou iniciativu, nikoliv však o business plán na těžký vývar (profit). Takže nemám v plánu zřizovat další účty v jiných měnách, protože samotné řízení této akce je dost nákladné, nemluvě o nákladech spojených s vedením účtu v jiné měně a konverzi bych si pak platil sám, takže dostat se do fáze, že bych to dotoval, je velice snadná. Měj proto prosím pochopení. Z tvé (slovenské) strany je řada možností, jak mi platbu v CZK uhradit. Již jsem tu pár her prodal a slovenští kupující vždy vyžadovali jen IBAN a pomoc při výpočtu ceny v CZK, aby poslali dostatečný obnos v EUR. Každá banka v ČR mi dá logicky za jedno euro jiné množství korun.

@peca007 Díky za zpětnou vazbu. Jak je napsáno výše, karty by byly nařezány a zaobleny. Takže nejvíce “práce” pak zůstane jen s obalováním. :)

23.2.2022 11:16:43

Ahoj, ja jim zkusila napsat maila, a podle vseho by to nekdy pristi tyden cca meli doskladnovat. To tak pro info. Za jakou cenu netusim, to nenapsali ale doskladnit to se chystaj.

23.2.2022 11:26:40

To jsem také zjistil, ale cena je již 49,99€. Takže jsem si našel jiný eshop, co mi to za rozumné peníze vč. dopravy prodá. 50€ je již cena nad očekávání.

23.2.2022 11:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Jasny no, to jsem ja uz moc nezjistovala. Tak dik za tu praci s tim a ochotu :)

23.2.2022 11:37:37

Mensi doplneni informaci:

Tiskova data jeste nemam pripravena, takze v tisku jeste nic neni.

Cekam jak na dopadne rozhodnuti, jaky typ karet delat. Do konce tydne bude rozhodnute a snad se mi povede to pres vikend pripravit.

 

@4sparw neni zac dekovat. ;)

23.2.2022 19:09:25

Update s platbami:

Většina objednávek je již uhrazena, čekám na poslední platby, tak to vypadá, že budu objednávat v pondělí. Níže zasílám rozpis variabilních symbolů a jejich status s úhradou. 2x zkontrolováno, tak snad jsem na nikoho nezapomněl. Každý by měl dostat i individuální potvrzení emailem.

P.S. Jen upozorňuji, že platbu musím mít do pondělní 12:00 připsánu na účet. Objednám jen tolik her, kolik přišlo plateb (+1 pro mě :) )

 

2022001 ZAPLACENO
2022002 ZAPLACENO
2022003 ZAPLACENO
2022004 ZAPLACENO
2022005 ZAPLACENO
2022006 ZAPLACENO
2022007 ZAPLACENO
2022008 ZAPLACENO
2022009 ZAPLACENO
2022010 ZAPLACENO
2022011 ZAPLACENO
2022012 ZAPLACENO
2022013 ZAPLACENO
2022014 ZAPLACENO
2022015 ZAPLACENO
2022016 ZAPLACENO
2022017 ZAPLACENO
2022018 ZAPLACENO
2022019 ZAPLACENO
2022020 ZAPLACENO
2022021 ZAPLACENO
2022022 ZAPLACENO
2022023 ZAPLACENO
2022024 ZAPLACENO
2022025 ZAPLACENO
2022026 ZAPLACENO
2022027 ZAPLACENO

25.2.2022 14:37:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím, jak to vypadá s objednávkou? Kdy by měla dorazit?

11.3.2022 11:08:36

Ahoj všem. “Rok se s rokem sešel…”, ale ne. S ohledem na jarní prázdniny v Jihomoravském kraji, jsem byl přes týden úplně mimo, tak vám všem dlužím velký update.

Takže: Pro VS 2022001-007 hra došla. 007 má již hru doma, protože chtěl jen hru. Hra byla objednána na serveru eFantasy, kde nebyl sebemenší problém. Bohužel u zbytku nastal nečekaný zvrat, se kterým jsem jaksi nepočítal. Eshop okami.gr (všem vřele nedoporučuji). Dobrá cena, sice s dopravným navíc (ale vešel bych se do avizovaných cca 1025 Kč za hru), ale zasílají mezinárodně. Potvrdili mi skladovou zásobu cca 35 kusů, jelikož eshop nijak o skaldové zásobě neinformuje, takže s objednávkou nebude problém. Tak jsem objednávku 28.2 v 9:08 vytvořil. Jenže to má své velké ALE… jeden nejspíš mluvil o voze, druhý o koze a uznávám, že je to i má vina. Pokud má eshop možnost výběru zasílání do zahraničí s výběrem České republiky, nenapadlo by mě toto dodatečně ověřovat. Níže zasílám email, který mi od obchodu přišel.

 

6. 3. 2022 14:53

„Hello!

Thank you for your order from Okami.gr! We do not normally send packages abroad, but if you are interested we can try and ship the products for you. A few very important clarifications regarding the order:

First and foremost we would like to notify you that the product(s) is in Greek language. That means they are translated and are not recommended for non-Greek speakers. Are you ok with that?

Secondly, in regards to the shipping. Because we do not normally ship worldwide, our shipping costs are not valid for your country. Should you agree to proceed with the order, we will notify you with the new proper shipping cost amount.

We are looking forward to your reply to confirm that you are ok with the above.

Best regards

Lycarion Okami.gr“

 

V kostce. Chtěli extra poplatek za doručení do zahraničí, byť jsem platil extra 24,10€ za doručení do ČR, takže jsem jim napsal:

 

9. 3. 2022 8:39 

„Dear Lycarion,

thank you for reaching out. Concerning your first question, yes, I am aware that your games are localized in Greek language (we have prepared Czech localization package for our gamers).

Regarding your other question, I am not sure, why there is need for extra charge for shipping? When I made this order, I have chosen shipping to Czech Republic and I have already paid 24,10€ for this shipping to Czech Republic, because your eShop allowed me to do so. Therefore, please let me know, where do you find the issue, since your webpages allowed it and I have made payment accordingly. Nevertheless, I would like to point out, that I have made order within your shop already for 374€ where most of other eShops offer free international shipping for orders above 100-120€ (e.g. via DHL) and because I look forward to stay in touch for further business, I hope we can resolve this shipping to reach mutual agreement.

Thank you for understanding and I wish you to have a marvelous day.

Best regards, ******“

 

Moje reakce staví na tom, že jsem jim za doručení do ČR už zaplatil, tak moc nerozumím tomu, co teď chtějí, ale pro zajímavost, kolik si za to představují. Reakce z 11. 3. 2022 asi nikoho nepřekvapí, ale chtěli doplatek 90€ za leteckou dopravu, která je prý ta nejvýhodnější. LOL.

Takže pro část z vás to trochu vázne, tak jsem napsal na další eshop dopředu, než provedu objednávku a zaplatím za ní. Chytrý manažer z Okami si totiž blokovanou částku na kartě nechal vyplatit, aby mi ji poté vrátil, takže na kurzovém rozdílu jsem prodělal 300 Kč, ale nevadí.

Počítám, že do konce týdne budu vědět, jestli vyjde PLÁN C, což by bylo fajn, protože se přidali ještě další 3 lidi, ale ty jsem kvůli okolnostem ještě nevyzval k platbě. Pokud by to padlo, v pondělí 21. 3. 2022 vrátím VS 2022008-024 na účet a nechám vyrobit karty jen pro VS 2022001-006.

Co se karet týká, jarní prázdniny probíhaly i v tiskárně, ale alespoň komunikovali emailem.

Karty na karetní karton s karetním lakem nevyjdou. Museli bychom vytvořit minimálně 50 (ideálně 100) sad karet, což dotovat nechci, protože bych je neprodal. Takže se pojede dle těsného hlasování i okolností, tedy křídový papír s/bez lamina se zaoblenými hranami. Nicméně ještě nedostali pokyn k výrobě, jelikož stále stojí objednávka základních her pro většinu z vás. Ale výroba by měla zabrat cca 5 pracovních dní.

Dále se mi ozval @Tangram, že by klidně nechat vyrobit karty i pro nás, což by určitě něco ušetřilo, nicméně dodal, že je tak zavalen prací, že doteď ho zaměstnává vánoční tisk. Takže zde bych počítal s dodáním spíš někdy v druhé půlce roku, což by volil asi málokdo.

Snad jsem na nic nezapomněl. Omlouvám se, že jsem se delší dobu neozval, ale udělali jste to za mě, že jste se připomněli s žádostmi o informace. Věřím, že jsem na nic nezapomněl a že výše uvedené informace odpověděli na drtivou většinu otázek.

Díky moc za trpělivost.

 

#Doplnění Po odeslání příspěvku mi psali z eshopu, že všechno cajk, jak chci. Takže zbylým rozesílám pokyny k platbě. Dnes potřebuji platbu na účtu. Díky.

15.3.2022 09:59:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky moc z update, mrzí mě, že s tím máš takové starání.

 

Chápu to správně, že tedy plán C je objednávka v jiném obchodě, kterou už máš potvrzenou a tím pádem bys třeba do konce března měl mít zbytek krabic doma?

 

Jinak Tanagrama fakt hodně doporučuju, pokud na to někdo nespěchá, tak počkat půl roku může stát za to, že kvalita karet bude jak od výrobce (sám od něj už karty (nejen k Zeměploše) mám).

15.3.2022 10:28:56

Ahoj, chcem sa spytat ci je mozne sa pridat do zoznamu  CZ karticiek? Grecku hru uz mam, prosim prosim a dakujem:-D

15.3.2022 10:31:48

@ekharion Až bude objednáno a zaplaceno, dám konkrétnější informace. B)

@kekisha Určitě bude, jen sejde na tom, jestli budeme objednávat od Tangrama nebo separé. ;)

15.3.2022 10:34:04

Agent 007 děkuje ještě jednou DaftPunkovi za bleskové zaslání hry. A jen pro info - já jsem karty vyřešil tiskem přelepek českého textu na lesklý samolepící papir a vypadá to skvěle. Přelepky jsem vyrobil naskenováním zapůjčených originál českých karet, mohu případně poskytnout . ( Ty přelepky na Zatrolenkách nejsou vhodné kvůli absenci jmen postav )

15.3.2022 13:12:33

@DaftPunk 

Ahoj, pokud by se objednával tisk CZ karet, rád se také přidám do řady. Děkuji

16.3.2022 07:10:50

@DaftPunk dakujem budem to tu sledovať.

17.3.2022 09:00:22

@DaftPunk je možné se k akci ještě připojit, nebi již pozdě?

17.3.2022 10:04:23

Dobré zprávy vespolek. Podařilo se mi vykomunikovat, sic ne ty nejlepší, ale akceptovatelné podmínky, pro objednávku zbylých 20 ks hry. A překvapivě u těch, u kterých jsem objednával prvně, tedy eFantasy.gr. Jejich cena byla 49,99€, což je za hranicí, kterou jste mi všichni ostatní pro nákup schválili. Nicméně jsem se neostýchal, a jelikož měli obří skladovou zásobu, napsal jsem jim:

14. 3. 2022 21:53

„Dear Team of eFantasy.gr,

I have recently made a purchase (order no. ******) and I was very pleased with your product, related services and offered international shipping. I am board game enthusiast and I am also buying board games in bulk (as you have probably noticed from the order) for other enthusiasts in my community without intention of making any profit. I would like to ask you whether it would be possible to negotiate wholesale prices for your products?

Currently, I have several (20 confirmed by this date) community members, who would be interested in the game - Discworld: Ankh-Morpork, that I bought in the order mentioned above. However, several days ago when I purchased this game the price was 32,21€. Today's price is different and I would to ask you, if you will be able to offer me this specific game for the same price (32,21€ as before) in the future purchases (e.g. following order 20 pieces x 32,21€)?

Thank you for your consideration and I am looking forward for your reply and our future partnership.

Best regards, ********“

 

V kostce, snažil jsem se vykomunikovat stejně výhodnou cenu, jako pro prvních 7 lidí. A tím, že jich chci objednat tolik, jestli by mi nevyšli vstříc a cenu mi z 49,99€ nesnížili na akčních 32,21€. Jejich reakce sice nebyla tak příznivá, jak jsem očekával, ale tím, že se mi ozvali hned ráno a relativně stručně, asi jsem ani víc požadovat nemohl.

 

15. 3. 2022 9:51

“Hi *****,

Thank you for your message. We have updated the price for you at 39,99 euro. If you have any other questions, do not hesitate to ask us.

Kind regards,

Theodoros”

 

Tím, že se jednalo o „neakční“ částku, kterou jsem avizoval od počátků projektu a kterou jste mi všichni akceptovali, okamžitě jsem opozdilcům, kteří se chtěli přidat, napsal email s instrukcemi pro platbu. I těmto chci poděkovat za bleskovou platbu, protože jsem mohl hned 15. 3. 2022 v 11:58 udělat objednávku. Poděkoval jsem Theodorosovi za nabídku, kterou jsem obratem využil a on mi v dalším emailu poděkoval a ujistil mě, že v případě další spolupráce se můžu spolehnout na garanci této ceny (plánují ji zase zvýšit) a v případě většího odběru i dodatečné slevy. Což je lákavé, ale s dalšími objednávkami už moc nepočítám, protože si myslím, že si objednal už opravdu každý. :D

 

Dnes mi došla potvrzující SMS, že zboží převzalo DHL a že v příštím týdnu bych mohl očekávat zásilku s hrami. Těm, co chtěli jen hru, pak rozešlu SMS/email, aby si buď objednali Zásilkovnu nebo se s nimi domluvím na osobním předání. Nicméně, VS 2022008-027 bude s doplatkem za hru. Většina z Vás platila za hru 990 Kč. S ohledem na konečnou cenu hry 39,99€ a úterním kurzu Monety za € - 25,77 Kč – tedy 1030 Kč, zde bude doplatek. Ale ti, co chtějí vyrobit i karty, ještě nemusí dopočítávat doplatek, týká se to jen lidí s hrou bez CZ karet. My musíme ještě rozhodnout, kdo si bude chtít počkat na karty od @Tangram  (těm vrátím peníze za karty) a budou si je od něj objednávat individuálně, kdo bude chtít nechat vyrobit ode mě a nebo kdo by případně chtěl jen přelepky na karty. Což je sice DIY varianta, ale rychlá a poměrně levná. Přelepky klidně nechám natisknout zájemcům a 100% tím vznikne přeplatek, který budu vracet. Za sken pokladů na přelepky děkuji @Merlinul .

Tímto tedy požádám každého, kdo již má objednány a zaplaceny i karty, aby mi individuálně napsal email, pokud chce změnu. Původní domluva byla, že karty nechám vyrobit já.

Kdo bude chtít karty vyrobit od @Tangram , ať mi to, prosím, napíše. Vypočítám rozdíl a přeplatek vrátím. Nechci držet vaše peníze dalších x měsíců, ani zodpovídat na dotazy, kdy by mohly karty být, protože nad realizací nebudu mít kontrolu.

Kdo by chtěl změnit výrobu karet na přelepky, ať mi to, prosím, také napíše. Nechám natisknout přelepky a poté vrátím rozdíl v ceně.

Změnu prosím nahlásit emailem do neděle, 20. 3. 2022. Od koho mi nepřijde email s žádostí o změnu, tomu nechám karty vyrobit v mé režii. Po nacenění, výrobě a doručení dopočítám konečný doplatek a všem rozešlu SMS/email s doplatkem a dalším postupem.

Uživatele @kekisha a @emartinx poprosím, aby se mi ozvali do SZ a napsali mi na sebe svůj email, pokud chtějí vyrobit buď přelepky nebo karty ode mě.

V tuhle chvíli je to vše, o co se můžu podělit. Díky moc všem.

Doplnění:

@Dellanir99 Aktuálně sice pozdě je, ale pokud se k tobě výhledově připojí alespoň další 3 lidi, rád Vám udělám další objednávku. Ušetříte na dopravě z Řecka, jen si doplatíte Zásilkovnu, pokud nejste z Brna. Aktuálně se můžeš připojit jen k výrobě karet.

17.3.2022 10:17:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Keď by sa hľadali ľudia na ďalšiu objednávku tak sa pridávam.

19.3.2022 10:06:19

POZOR! Spuštění 2. vlny objednávek řecké mutace hry Zeměplocha: Ankh Morpork POZOR!

Pro opozdilce, kteří to buď nestihli, váhali nebo jen prostě mají jiné priority, než jen deskové hry (to jsem totiž celý já), nabízím tímto po velkém zájmu v závěrečné fázi původního projektu, druhou vlnu pro objednávky. Všichni mají čas na vyplnění formuláře do 15. dubna 2022! Další podrobnosti jsou ve formuláři a konkrétní instrukce zašlu po uzavření příjmu objednávek, tedy po 15. 4. 2022.

Odkaz pro vyplnění formuláře pro objednávku v rámci 2. vlny je zde: https://forms.gle/3MzCjfT6Ku6QCnbR9

Tento odkaz, prosím, použijte i vy, co jste projevili zájem jen o lokalizační balíček - bez hry. Formulář je tomu uzpůsoben.

-----------------------------------------------------------------------------

Informace pro ty, co již mají objednáno a zaplaceno:

V pátek odpoledne mi došel Express balík se zbytkem her. Ti, co chtěli jen samotnou hru, jsem už poslal pokyn pro objednání Zásilkovny nebo se domlouvám na termín vyzvednutí. Těm tímto děkuji za důvěru a trpělivost.

Nyní zveřejním informace o výrobě lokalizačního balíčku pro hru a chtěl bych požádat všechny (jak ty, co už mají objednáno, tak i nové zájemce), aby byli tak hodní a respektovali mé přání, rozhodnutí a skutečnosti níže uvedené.

Po zdlouhavých úvahách, srovnávání cen i touze, zajistit pro vás všechny to nejlepší za výhodnou cenu, jsem se po nabídce rozhodl, využít realizace od @Tangram . Zde ovšem nastávám ten klíčový okamžik. S ohledem na vytíženi nás všech, co jsme do realizace tohoto všeho zapojeni, našich možností, různorodost vytížení při realizaci, absence volného času atd., bych chtěl vás všechny moc požádat, abyste v rámci mé nabídky nekontaktovali Tangrama ohledně výroby karet! Ať už se jedná o možnost, jestli je možné se přidat, kdy to bude vyrobené, co všechno se bude vyrábět, jak to vypadá, kolik to bude stát a mraky obdobných dotazů. VŠECHNO budu zodpovídat já. Budu všem velice vděčný, pokud všechno nasměřují na mě, co se výroby karet k Zeměploše týká. Výjimkou jsou samozřejmě ti, kteří se s ním už v minulosti sami napřímo domluvili. Nicméně se bude vyrábět vše současně. Takže veškeré informace ohledně výroby, které zde zveřejním, se budou týkat +- všech.

Část karet do druhé vlny předobjednám a zaplatím dopředu ze svého. Na koho by se nedostalo (s čímž nepočítám, ale člověk nikdy neví), vyrobí se v další várce, kterou udělám už ve vlastní režii. Byl bych totiž rád, aby si někteří mohli zaslouženě odpočinout.

Obecně. Nechávají se vyrobit všechny hrací karty, lamakarty, pravidla a přelepky na mapu. Přelepky si ale každý bude muset vystřihnout. Kdyby se nechávaly ořezat v tiskárně, bylo by to zbytečně nákladné a oddálilo by to termín dokončení. Nyní je termín realizace předběžně konec dubna. Ty, co již mají objednáno a zaplaceno pochopím, že budou chtít hru co nejdříve. Klidně jim hru zašlu hned a karty se zbytkem pak na své náklady pošlu obyčejnou poštou.

Rozhodnutí mě mrzí, zejména vůči těm, kteří již mají objednáno a čekají na hru vč. lokalizačního balíčku. Ovšem všechny bych rád ubezpečil, že toto rozhodnutí jsem přijal s ohledem na vaše peněženky při zachování nejvyšší kvality.

Věřím, že současní zájemci mě neukamenují, protože jsem se snažil udělat vše s mým nejlepším vědomím a svědomím. V tuto chvíli je to vše, oč se mohu podělit a budu se tišit u dalšího updatu.

19.3.2022 19:49:09

@DaftPunk Dekuji moc za organizaci a luxusni komunikaci. Diky moc za vsechno nemale usili a cas,ktere jsi do toho tak ochotne a nezistne vlozil!

22.3.2022 09:04:35

Ahoj vespolek.

Mám pro vás pár zpráv, které by měly zaznít hned.

První se týká zejména těch, kteří již mají objednáno a zaplaceno. Již se finišuje ladění a objednávka tisku karet aj. Dle odhadu by se to mělo, do avizovaného konce dubna, stihnout. Další zprávou je, že cena bude o něco málo nižší, takže pokud vše půjde hladce, ještě bych měl nějaké drobné vracet, i přes vyšší cenu základní hry.

Další s tím souvisí a týká se těch, kteří ještě zvažují objednávku hry s CZ balíčkem nebo samotný CZ balíček. Přiobjednal jsem k dnešnímu známému množství 9 balíčků navíc. Nejspíš to vyjde, ale kdy náhodou ne, chtěl bych upozornit, že kdo dřív objedná, ten má jistotu CZ balíčku i s hrou na přelomu dubna a května.

Dotisk možná bude, tedy pokud ještě bude zájem, a plánuje se ve 4Q 2022 / 1Q 2023. Dřív to nemá význam (možná to nemá vůbec význam), s ohledem na saturaci místní komunity.

@ekharion Není vůbec zač děkovat. Tohle je něco, co mě baví. I když to úplně nekoreluje s mým soukromým ani profesním životem, jsem rád, že můžu udělat radost i dalším. Minimálně takovou, jakou mám já sám.

24.3.2022 08:41:55

Ahoj vespolek.

Dovolím si drobný update mého předešlého příspěvku a jeden povzdech.

Asi začnu tím podstatným. Po mém sdělení, že jsem objednal 9ks lokalizačních balíčků navíc oproti objednávkám, se strhla lavina objednávek. Takže jsem se s Tangramem domluvil, že realizaci odložíme o pár dnů, konkrétněji od neděle 27. 3. 2022. Objednávek se nahrnulo tolik, že bych některým musel říct, že už mám jen řeckou hru. Takže dobrá zpráva! Všichni, co si do tohoto okamžiku objednali, mají lokalizační balíček jistý. I tak přiobjednávám 10 lokalizačních balíčků navíc. Co se neprodá přes objednávkový formulář na Googlu, poputuje na Bazar.

Objevilo se i pár zájemců jen o přelepky na mapu, lamakarty nebo jen o pravidla. Bude tedy i 5ks přelepek na mapu, 5 sad po 4ks lamakaret a 5ks pravidel navíc. Kdo si dřív objedná, má jistotu. Pro jistotu pod prvotní příspěvek uvedu i aktuální stav volných lokalizačních balíčků, přelepek a pravidel. Čistě jen pro orientaci.

A teď bych si dovolil menší povzdech. Možná i nevyřčenou touhu pochopit, co se některým lidem honí v hlavě a proč mají tendenci něco takového vůbec „řešit“. Kdo nerad kňourání, doporučuji ukončit četbu zde. />

Přišla mi zpráva, chválabohu jen jedna, kde mi jeden člověk napsal, cituji: „…Nevidim logickej duvod proc by si nekdo objednaval hru u tebe kdyz se da sehnat na bazaru kompletni ceska verse a pak nemusim resit pitome polepování nebo nehezke karty z obyc tiskarny...“. Na tuto zprávu jsem neodpovídal, tak si dovolím obšírněji odpovědět touto cestou.

Když vynechám to, že je zcela dobrovolné si objednat hru skrze mě, tak v době, když mi tato zpráva došla, se skutečně na bazaru dražila (a draží dodnes) jedna kopie české verze hry. Z mého pohledu to má jedno rozpolcené “ale”, tak to vezmu od konce.

Viděl jsem fotky karet od Tangrama a o kvalitě tisku jsem se bavil s 5 lidmi, co je již od něj mají a dávali mi na něj ty nejlepší reference, když jsem plánoval vlastní realizaci tisku karet. Krom chvály kvality zpracování, jsem neshledal jakoukoliv pochybnost v kvalitě či zpracování.

Rád bych zmínil i stav. Zatímco na eFantasy.gr (tedy i skrze mě), každý dostane hru ÚPLNĚ NOVOU, zatavenou ve fólii, v bazaru se draží mírně hraný kousek s 13 stěhováními, což se na stavu krabice jednoznačně podepsalo.

A závěrem nesmím zapomenout na cenu. Ta se od příjmu zprávy ještě vyšplhala výše. Aktuálně se draží za snových 7.300 Kč. Pro takovou cenu i zapálení autora zprávy bych měl pochopení pouze v případě, kdyby se dražila například Deluxe verze s božíma figurkama (foto z Essenu 2012 mě dostalo). Ale nevím, kdo, s prominutím, „příčetný“, dá za ošoupanou hru 7.300 Kč, když se za tyhle peníze dají u mě sehnat 4 úplně nové.

Takže to jen takový drobný povzdech. ANO, lidi si budou muset vystřihnout přelepky na mapu, ale osobně mě úspora 5500 Kč a rozdíl stará vs. nová hra, učiní ohromně šťastným. Nemluvě o tom, že někomu nedotuju luxusní rodinnou večeři v Borgo Agnese za pošetilý obchod mezi fanoušky Pratchettovek.

Pěkný a pohodový den všem.

28.3.2022 14:46:40

Vybíráme z Bazaru

Čarokniha
Čarokniha
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas