Želví skluzavka

Želví skluzavka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Gigamic
Lautapelit.fi
Lucky Duck Games
Autoři: Joel Escalante
Rafael Escalante
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Byla jedna malá želvička a ta se strašně ráda klouzala z vodopádu do jezírka. Jezírko vůbec bylo oblíbené místo, kam se zvířátka ráda chodila koupat.

Želví skluzavka je hra pro děti od pěti let a kombinuje v sobě prvky zručnosti a pamatování. Je určena pro dva až čtyři hráče a jedna želví koupel zabere okolo 15 minut.

Co najdete v krabici

Tak především je to skluzavka a jezírko, kam skluzavka vede. Pro menší děti můžete použít na skluzavce mantinely, pro větší je odstranit. Želvička, která se klouže, je představována dřevěným žetonem. Pro každého hráče je zde jedna karta koupajících se zvířátek a tři žetony míčů, které si zvířátka předávají. Vlastní zvířátka jsou nakreslená na čtvercových destičkách se stejnou rubovou stranou. 

Ještě jsou tady čtyři záchranné kruhy a samozřejmě pravidla.

Jak se to hraje

Ve hře jde o kombinaci jemné motoriky, zručnosti a paměti. Každý hráč dostane kartu s třemi řadami zvířátek a tři žetony míčů. Ty položí úplně doleva, ke každé řadě zvířátek jeden. Cílem je, aby si zvířátka postupně míč předávala, a tak se všechny míče dostaly až na konec. Kdo to dokáže první, vyhrává.

Na začátku svého tahu cvrknete disk s želvičkou dolů po skluzavce do jezírka. Podle toho, kde se zastaví, tolik kartiček zvířátek si můžete otočit. Například, když skončí uprostřed jezírka, jsou to tři kartičky, pokud skončí někde mimo nebo do jezírka ani nedojede, je to jedna kartička.

Otočíte tři kartičky se zvířátky, a pokud se shodují s těmi na kartě, které jsou těsně před míčem, posunete míč. Pokud vám budou zvířátka navazovat, můžete posunout jeden míč i několikrát. Pokud se vám naopak žádné se zvířátek nehodí, dostanete záchranný kruh a v dalším kole můžete otočit o kartičku navíc. Pak se všichni pokusí si polohu zvířátek zapamatovat a poté se otočí kartičky zpátky. A hraje další hráč.

Autor: tomasV

Další názvy této společenské hry

  • 1,2,3...Glisse !
  • Panda Splash
  • Tartaruga Splash
  • Teknőscsúszda
  • Turtle Splash!

Vybíráme z aukcí

Star Wars: Imperial Assault – IG-88
Star Wars: Imperial Assault – IG-88
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas