Zátoka obchodníků

xxxxxxxxoo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

Zátoka obchodníků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Carl Van Ostrand
Drake Villareal
Jonny Pac
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Počet hráčů

Pro kolik hráčů je hra určena? V pravidlech se mluví o 1- 4 hráčích. U tajné skrýše zde na ZH  se uvádí 1-5. Na stránkách Tlamy se v textu ke hře uvádí “Hra je určena pro 1-5 hráčů od 12 let”, ale v tabulce doplňkové parametry je maximální počet 4. Rozšiřuje hru pro 5 hráčů nějaké rozšíření? 

30.8.2022 12:02:34

Ahoj, úplně jistý si teda nejsem, hru mám doma (včetně všech rozšíření), ale musím počkat ještě 14 dní do narozenin abych měl ten příval her aspoň na co svést :-D … ale pochopil jsem to tak, že pokud máš pouze základ, je hra pro 1-4 hráče, pokud k tomu ale vlastníš i nějaké rozšíření (kromě tajné skrýše) může hrát až 5 hráčů. Domnívám se, že pokud bys měl všechny dostupné obchodníky (základ + rozšíření = 7), vybereš si z nich max. 5 a hraješ. Rozšíření tajná skrýš nepřináší do hry nového obchodníka, ale pouze nějaké moduly, drobnosti a hlavně scénáře pro solo hraní. Doufám, že se teda nepletu :-D

30.8.2022 12:32:47 | Upraveno autorem (porovnej)

A nemá to pak vliv na hratelnost. Třeba že se dříve naplní lodě dobrodruhy a nestihneš toho tolik udělat?

30.8.2022 13:12:58

No v základu jsou 4 obchodníci, tak to pro víc ani být nemůže. A potom každé přináší jednoho nového (včetně Tajné skrýše). Ale podle mě je to pro 4, protože na desce hodin se zakrývají políčka při hře 2 a 3. Nenapadá mě nic, proč by se hra nemohla hrát v pěti, ale bude to těsnější a lodě budou rychleji naplněné a podle mě to ubere trochu na zážitku.

30.8.2022 13:30:22

V pravidlách sa pri he piatich hráčov, prekryje jeden zo symbolov dobrodruha, ktorý ma hodnotu 1, žetónom dobrodruha s hodnotou 0, takže jeden symbol dobrodruha sa pri hre piatich hráčov úplne zruší. 

31.8.2022 06:21:48

Kde se dají pravidla pro 5 sehnat?

31.8.2022 07:05:52

@sasa Další pravidla pro 5 hráče nepotřebuješ,  v pravidlech hry je uvedena příprava hry v 5 hráčích a to stačí, vše ostatní se hraje stejně jako v nižším počtu hráčů, jen potřebuješ nějaké rozšíření,  v základní krabici jsou jen 4 postavy 

31.8.2022 08:17:03

Vybíráme z Bazaru

Mechs VS Minions
Mechs VS Minions
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas