nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zaostřeno na zločin: Jeho poslední karta

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Aurora
Lucky Duck Games
Autoři: Stéphane Anquetil
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zaostřeno na zločin je série kooperativních karetních her, ve kterých hráči představují detektivy a snaží se vyřešit zločin. Autor hry se podílel na tvorbě některých scénářů pro Kroniku zločinu a inspirace touto hrou je znát.

Příprava hry:

Balíček karet nemíchejte, ani si jednotlivé karty dopředu neprohlížejte. Z balíčku karet vezměte první kartu označenou číslem 0 a přečtěte její rubovou stranu. Na základě instrukcí z rubu karty č. 0 sestavte z následujících karet 1–15 hlavní scénu (místo činu) tak, že je uspořádáte do matice 5×3 karty. Ostatní karty ponechte v balíčku, ty budou představovat balíček vodítek. Otočte kartu č. 0 na lícovou stranu a přečtěte si úvod do případu.

Průběh hry:

Ve hře neexistují kola ani tahy. Všichni hráči hrají současně, spolupracují a o dalším postupu se navzájem radí. V průběhu hry můžete po vzájemné dohodě udělat některou z následujících akcí:

  • Otočit kartu hlavní scény a na její lícové straně si přečíst výsledek podrobného prozkoumání daného místa.
  • Následovat libovolné vodítko z libovolné karty. Vodítka představují čísla karet z balíčku vodítek. Vezměte příslušnou kartu z balíčku a:
    • Je-li to karta informace (mají stejný neutrální rub), přečtěte údaje uvedené na její lícové straně.
    • Je-li to karta vedlejší scény, pomocí instrukcí na její rubové straně vezměte z balíčku vodítek další karty a sestavte z jejich rubových stran obrázek vedlejší scény. S vedlejší scénou se pracuje obdobně jako se scénou hlavní — je možné některou z karet otočit a na lícové straně si přečíst podrobnosti k danému místu.
  • Vyplnit vyšetřovací záznam. Pokud jste přesvědčeni, že znáte pachatele, jeho motiv a i další okolnosti případu, nalistujte si v pravidlovém sešitu část s otázkami. Na otázky odpovídejte buď slovem či větou, nebo uvedením čísla konkrétní karty. Zodpovězením otázek nastává konec hry.

Konec hry, hodnocení:

V části řešení zjistíte správné odpovědi na jednotlivé otázky. Za každou správnou odpověď, která je v řešení uvedena modrou barvou, si připočítáte jednu hvězdičku.

Pokud jste odpověděli správně na všechny hlavní otázky, spočítejte si ještě všechny nepoužité karty. Sečtěte karty, které zůstaly v balíčku vodítek, a karty hlavní scény, které zůstaly neotočeny. Neotočené karty vedlejších scén se do toho nepočítají. Za každých pět nepoužitých karet si připočtěte jednu hvězdičku.

Výsledný počet hvězdiček můžete vepsat do tabulky síně slávy na předposlední straně pravidlového sešitu a případně ho porovnat s jinými hráčskými skupinami. Zároveň si můžete přečíst epilog celého případu.

Autor: mh

Další názvy této společenské hry

  • Crime Zoom: Sa dernière carte

Vybíráme z aukcí

Osadnici z Katanu + námořníci + 5 a 6 hráčů
Osadnici z Katanu + námořníci + 5 a 6 hráčů
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>