Zámky šíleného krále Ludvíka

xxxxxxxxoo hodnoceno 209x (Seznam vlastníků)

Zámky šíleného krále Ludvíka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ted Alspach
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zjednodušená varianta

Uvažovali jsme, jestli by Zámky šly hrát ve zjednodušené variantě, kde by odpadla únavná fáze přemýšlení hlavního stavitele, jak ocenit dílky místností (+ nutnost sledovat, co kdo sbírá, co se komu hodí atd.).

V prvním kole by se místnosti doplnily náhodně. V dalších kolech by se pak zbylé místnosti posunuly vpravo (směrem k nižším cenám) a další místnosti by se doplnily na volná místa (od nižších cen k vyšším). Mince 1000 M by se na zbylé místnosti nedávala.

Co vy na to? Je jasné, že by to bylo dost o náhodě, na druhou stranu by se hra zjednodušila a byla by přístupná i pro mladší hráče a začátečníky.

Případně by se dalo aplikovat ještě doplnění varianty, které by hře vrátilo víc stategičnosti - vlevo od nabídky místností by bylo odhalených několik dalších místností (třeba 4 pro hru 4 hráčů), které by zatím nebyly k dispozici, ale do hry by přišly vzápětí. Tak by se dalo více plánovat dopředu.
21.11.2016 14:05:56

libi
Mne se to docela libi. Byt zdaleka nejsem odbornik, hral jsem to s detma parkrat, zaroven asi zrovna z duvodu toho (i pro me) sloziteho planovani cen jako stavitel. Urcite to vyzkousim.

21.11.2016 16:08:42

Proč?
No to pak raději hrát člověče nezlob se ne? Takovou hru jako Zámky si koupím právě proto, že tam můžu něco vymyslet. A u téhle hry je právě stanovení ceny mistrem stavitelem jedna z nejpodstatnějších částí. Člověk musí sledovat co mají ostatní, co se boduje apod. a na základě toho stanovím ceny. Pokud si to budu chtít zahrát s malými dětmi, tak ještě možná, ale proč s nimi hrát něco na co zjevně nemají, když jsou hry šité na míru právě jim.

21.11.2016 17:08:39

tahle mechanika
je použita u autorovy starší hry Suburbia. Která je mi osobně bližší než Zámky (mimo jiné i tímhle) :)

22.11.2016 00:34:52

nabídka
Tímto způsobem by pak vyšlo to,. že by nemělo smysl kupovat místnosti na dražší pozici, protože by na to nikdo neměl... od toho to plánuji. Snažím se z protihráče dostat co nejvíce peněz, abych si mohl koupit to co zrovna opravdu potřebuji bez ohledu na nabídku. A naopak, může se stát, že hráči chtějí stejnou místnost, tak ji buď zdražím za účelem zisku peněz, nebo naopak, aby si ji nemohl koupit...

Pokud máte pocit, že si hru musíte zjednodušit, zahrajte si něco jednoduššího a toto nechte na později.

22.11.2016 05:36:51

a mimochodem
Nikomu hra nebrání udělat přesně tohle, tzn nechat nabídku tak, jak ji udělal protihráč, jen přidat novou místnost ;)
Případně si pamatovat pořadí místností v době, kdy byl hráč na tahu, a vždy si to do něj zpátky přerovnat ;)

22.11.2016 09:40:58

Vybíráme z Bazaru

Too Many Bones - Riffle
Too Many Bones - Riffle
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas