Zámky šíleného krále Ludvíka

xxxxxxxxoo hodnoceno 204x (Seznam vlastníků)

Zámky šíleného krále Ludvíka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ted Alspach
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jaké to je?
4.10.2015 21:32:33

Tématické euro
Mechanicky je to velice zajímavé euro. Hráči se snaží koupit si tu správnou místnost, odhadnout, kterou místnost si chtějí koupit ostatní a buď jim to překazit, nebo z toho co nejvíc vytěžit, a samozřejmě nahrabat co nejvíc bodů...

Co je ale pro mě zásadním kladem je téma. Hlučné společenské místnosti nesmí sousedit skoro s ničím, ze zahrady musí být výhled a do sklepení se musí po schodech... Při hře opravdu vznikají (překrásné) šílené zámky a hra mě baví, i když nevyhrávám. I kvůli tématu jsem rád, že hra vyjde v češtině, byť se dá hrát i v němčině (vhodné počeštit pár kartiček). Ale konečně budu vědět, co za místnosti si to do svého zámku vlastně stavím...

Vedle "dražební" eurohry je to taky takové "puzzle" - je třeba vše správně poskládat tak, aby to pasovalo. Což je pro mnohé taky velmi zábavná složka.

5.10.2015 08:59:52

ještě
doplním, že u nás v Pajduláku se hra líbí, jak zápřísáhlým eurařům, tak těm, kterým přezdíváme "pohádkáři" - hráčům spíše lehčích, tématičtějších nebo partyovějších her

5.10.2015 09:02:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Euro?
Čemu tady říkáte euro? Nějak se nechytám...

12.12.2015 12:08:44

Euro
mrkni sem
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/slovnik-pojmu-1956/

12.12.2015 12:57:49

doporučuju
O čem to je už napsal Wolfsen. Já se jen přidám v doporučení. Opravdu pěkná hra, kde si zároveň zapřemýšlíte i odpočinete a grafika je jednoduchá ale pěkná.

12.12.2015 14:36:41

euro
Díky za odkaz, nějak jsem si toho slovníku nevšiml.

27.12.2015 13:43:42

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas