Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 204x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

FAQ ke Kickstarter kampani

Jelikož se v současných vláknech stále opakují stejné dotazy na Kickstarter (KS), tak zakládám samostatné téma, kde v tomhle přehledu můžeme aktualizovat odpovědi na nejčastější dotazy:

KICKSTARTER KAMPAŇ OBECNĚ

  • Českou jazykovou verzi si můžete vybrat v pledge manageru (PM) po konci kampaně.
  • Přístup do PM je obvykle spuštěn cca měsíc po konci kampaně (aktualizuji, jakmile bude přesné datum).
  • Po konci kampaně je vám stržena částka dle vašeho aktuálního pledge levelu ale v PM jej můžete změnit (tj. např. z 1 EUR pledge můžete klidně navýšit na 3x Deluxe edici hry), samozřejmě s následným doplatkem.
  • Vratky peněz, pokud svůj pledge level v PM snížíte jsou vždy řešeny individuálními podmínkami vydavatele. Obecně platí, že do 14 dnů po skončení kampaně by vám měl vydavatel peníze vrátit, pokud se rozhodnete pledge zrušit. Případné vratky po uplynutí této lhůty jsou subjektem poplatků stržených vydavateli ze strany KS, snížením původní částky v PM se tak vystavujete riziku, že nedostanete zpátky plnou částku.
  • Během kampaně můžete svůj pledge libovolně měnit. Pokud chcete do vašeho pledge přímo zahrnout nějaký add-on, stačí změnit částku pledge (např. chci k deluxe edici kovové mince, změním svůj pledge ze 125 EUR na 140 EUR).
  • NERUŠTĚ PLEDGE, dělejte pouze úpravy. Když svůj pledge zrušíte a zadáte nový, přijdete o svoje číslo backera, dostanete nové a tím pádem přijdete i o Early Bird bonus.
  • Volbou vyššího pledge levelu než 1 EUR podstatně přiblížíte další stretch goals k odemčení pro všechny backery (ale autorům z toho bude stržena větší částka jako provize KS, než když byste změnili pledge level až v PM).

ODMĚNY V RÁMCI KAMPANĚ

  • Všechny odemčené stretch goals (SG) budou zdarma součástí hry, pokud se nejedná o SG specifické pro určitou edici (např. figurky monster pouze v deluxe verzi), či SG odemykající příplatková rozšíření.
  • Paralelně s kampaní na KS běží čistě polská kampaň na serveru zagramw.to a všechny SG z polské kampaně a té na KS se vzájemně doplňují a budou zdarma součástí každé edice hry.
  • Pokud jste backer s číslem 20806 a menším, máte nárok na early bird bonus v podobě figurky Eredina na koni zdarma (i na víc kusů, pokud následně navýšíte svůj pledge level v PM). Svoje číslo najdete buďto v potvrzovacím mailu, či ve svém profilu rozkliknutím modrého + na kampani (ikonka profilu - backed projects - view all).
  • Některé SG odemykají najednou obsah pro základní hru (či rozšíření, která jsou zdarma v KS verzi hry) a pro placené rozšíření Mages. SG specifické pro placená rozšíření samozřejmě dostanete pouze, když pořídíte toto rozšíření.
  • Nebudou žádné SG pro rozšíření Legendary Hunt a Skellige.
  • SG postava Ciri je KS exkluzivní a bude součástí každého pledge levelu (takže i za 1 EUR, pokud v PM následně navýšíte alespoň ma standardní edici hry).

HERNÍ OBSAH

  • Nebude Gwint a barvené miniatury.
  • Insert v krabici bude počítat i s obalenými kartami, budou odlišné inserty pro standardní a deluxe verzi hry.
  • Deluxe verze hry bude mít větší krabici kvůli dvoupatrovému uspořádání, figurky příšer budou v samostatném patře v plastovém insertu.
  • Startovní verze hry obsahuje 72 karet průzkumu a 56 karet událostí. V rámci SG bylo odemčeno dalších 125 karet průzkumu a 75 karet událostí z polské kampaně na zagramw.to pro Adventure Pack a dalších 35 karet průzkumu a 35 karet událostí v rozšíření Wild Hunt. Celkem tedy je součástí KS edice 232 karet průzkumu a 166 karet událostí. Znovuhratelnost tedy byla od startovní edice podstatně navýšena.

PŘÍPLATKOVÉ DOPLŇKY

  • Pokud vám unikl Early Bird KS exkluzivní Eredin na koni, je možné si buďto teď nebo následně až v PM za tuto figurku připlatit za cenu +8 EUR (nebo se podívejte na fórum v sekci “Crowdfunding”, kde spousta lidí nabízí možnost hromadné objednávky s tímto EB bonusem).
  • Kovové mince (update č.13 představil nový design mincí pro korunu, florén a orén). Cena +15 EUR.
  • Playmat +30 EUR.
  • Sada kostek pro 5 hráčů s motivem zaklínačských znamení +15 EUR.
  • Rozšíření Mages (update č.14) přináší do hry hratelné charaktery mágů a čarodějek (2+2 v základu, další jsou v SG). Cena +40 EUR (MSRP 45 EUR).
  • Rozšíření Legendary Hunt (update č.17) přináší do hry 7 legendárních příšer, co se budou přesouvat po mapě a nechávat za sebou zkázu symbolizovanou žetony. Rozšíření není kompatibilní s Wild Hunt (legendární příšera funguje jako boss). Cena +35 EUR (MSRP 45 EUR).
  • Rozšíření Skellige (update č.19) přináší do hry rozšíření herní mapy o soustroví Skellige se 3 novými lokacemi (ty poskytnou silnější efekty než jejich protějšky na kontinentu), 3 figurky lodí, 6 žetonů přístavu, 1 příšeru a 50 speciálních karet průzkumu a 30 karet událostí. Rozšíření není 100% kompatibilní s Wild Hunt (nutno vynechat balíček karet pro Skellige). Cena +35 EUR (MSRP 45 EUR).
  • All-in pledge verze je ve dvou verzích
    1.) Gameplay All-In, tj. Deluxe verze, 3 placená rozšíření, KSE Monster Pack. Cena 230 EUR.
    2.) All-In, tj. Deluxe verze, 3 placená rozšíření, KSE Monster Pack, kovové mince, kostky navíc, playmat. Cena 280 EUR.
  • Součástí All-In pledge je KSE Monster Pack, obsahující speciální příšery pro placená rozšíření - Kostěj (Mages), Kajran (Legendary Hunt), Siréna (Skellige).
  • Sundrop verze miniatur bude za zatím neznámý příplatek.
  • Obaly na karty budou za zatím neznámý příplatek.

RETAIL VERZE, CENA, OBSAH

  • Retail verze bude v ČR v distribuci ADC Blackfire, předpokládaná cena je 1899,- za klasickou verzi hry a 3999,- za deluxe verzi.
  • Některé figurky a rozšíření jsou KS exkluzivní, tj. po skončení kampaně nebudou mimo PM dostupné k prodeji, ani nebudou obsahem retail verze.
  • Odemčené SG, co nejsou KS exluzivní nebo nejsou součástí některého z rozšíření by měly být součástí retail verzí hry.
  • Odemčené SG pro rozšíření by měly být součástí těchto rozšíření i v retailu (opět krom KS exkluzivních).
  • V rámci KS kampaně jsou zdarma rozšíření Wild Hunt, Monster Trail a Adventure Pack. V retail verzi budou dostupné jako placený doplněk a to za 50 EUR, 45 EUR a 30 EUR. Nákupem KS verze hry tedy ušetříte více jak 3000,- oproti retailové verzi.
  • Figurky příšer nebudou samostatně prodejné, budou fixně součástí deluxe verze hry.

POŠTOVNÉ, CLO A DPH

  • Za poštovné při více kusech hry je možné výrazně ušetřit. Standardní pošta do ČR stojí 20 EUR, za každou další kopii hry se připlácí pouze 3 EUR navíc.
  • Projekt je EU-friendly, tj. nebude nutné připočíst k částce z kampaně CLO ani DPH.

PLEDGE MANAGER

  • PM bude otevřen od půlky července až do konce září 2021

 

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

27.5.2021 11:42:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Na KS, stejně jako hodně dalších hráčů, budu něco nakupovat poprvé. Moc děkuji za tvůj přehledný a vyčerpávající popis, přesto bych chtěla ještě jedno ujasnění. Backnula jsem deluxe verzi a jako EB mám i Eredina na koni. Teď jsem ke svým 125 EURům přihodila dalších 15, abych si mohla v pledge manageru přihodit mince. No a mezi tím se mezi mými přáteli našlo dost lidí (momentálně cca 6), kteří hru chtějí taky a domlouvali jsme se, že se samozřejmě podělíme o poštovné. A teď otázka - mám tam ty jejich částky za jejich verze naházet už teď ze svého účtu, když je reálně nemám? Co když si to někdo z nich rozmyslí? Nebo nebude chtít deluxe ale standard. Nebo naopak bude chtít něco víc? Vím, že všechno tohle jde vyřešit později v pledge manageru, ale zase když vím, že je těch zájemců tolik, přijde mi líto tam teď nic nepřihodit, když se můžou podílet na dosažení dalšího SG. Ale když tam teď hodím třeba 800,- EUR, nestrhnou mi to pak bez varování? Půjde s tím něco dělat? Nebo prostě těch 800 EUR musím zaplatit jako minimální částku a když mi někdo vycouvá, mám prostě smolíka a jim to zůstane jako malá domů? A, to vím skoro jistě, ale radši se ještě po milionté přesvědčím - předpokládám že figurku Eredina na koni dostanou všichni, když objednávám ze svého účtu…

31.5.2021 15:10:54

To je holt na duvere k tem lidem, co to s tebou backuji. Ja treba penize chci poslat, az se mi to strhne, takze tam napr. tech 1000 dolaru poslu nejdriv ze sveho. Jeste se mi nestalo, ze by nekdo vycouval, ale i kdyby, tak mas zaplacenou kopii hry navic, kterou muzes prodat, nenechavas prece ty penize kickstarteru/autorovi. A z karty se penize strhnou bez upozorneni.

31.5.2021 15:23:35

Ano, Eredina dostaneš tolikrát, kolik vezmeš kopií hry.

Jinak já poštovné doplácím až v pledge manageru. Většinou to tak chtějí i tvůrci hry. KS si bere provizi (to asi i platformy na pledge manager, ale ty nižší), takže když poštovné zaplatíš teď, tak z toho budou mít míň.

31.5.2021 15:34:59

@Meeshab Jak psal Duirin, ono je to na pováženou, jestli doházet další věci v PM nebo už teď v kampani navýšením částky pledge.

  • Když to tam dáš vše teď, KS jim za to strhne provizi, která není malá ale podpoříš tak odemčení dalších SG pro všechny účastníky kampaně.
  • Když to dáš až v PM, tak dostanou autoři víc peněz ale zase to bude o peníze míň k dosažení SG.

Klidně bych zvolil nějaký kompromis, např. jak psal Duirin dopravné až v PM, nebo všechny addony až v PM a teď částku jenom za kopie hry, či obráceně.

Ohledně financování ze strany dalších zájemců o hru je to na tobě, já osobně jsem zatím jednomu kolegovi, co se ozval dal jako návrh několik možností ale chci peníze po skončení kampaně, případně až se otevře PM, nebo alespoň zálohu, protože nechci riskovat, že by mi zůstala “plonková” edice hry, zas takový přebytečným kapitálem neoplývám :) Samozřejmě by se určitě ta hra pak dala střelit na bazaru ale málokdo to chce koupit za nákupní cenu (i když se tady na bazaru nesmyslně vyhánějí často aukce až na nákupní cenu) a hlavně je to zase komplikace pro mě… Ale je to čistě na tvém rozhodnutí, jak si to nastavíš.

A chápeš to správně, po konci kampaně se prostě bez upozornění strhne částka, kterou máš jako aktuální pledge. Je tedy dobré mít na účtu dostatek kapitálu, případně je výhoda když máš kreditku a nejsi vázaná na to, jestli ti peníze od ostatních přijdou hned nebo s nějakým drobným zpožděním.

A závěrem děkuji za pochvalu, doufal jsem že tohle téma právě pomůže lidem, co kvůli téhle hře jdou do KS kampaně poprvé a slušnou dobu zabere se v systému, jakým KS funguje vyznat :)

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

31.5.2021 16:12:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky se přidávám k chvále, určitě to takhle pomůže hodně lidem. :) Já bych měl ale stejně ještě dotaz ohledně PM - po skončení kampaně se vybírá jazyková verze, je nějaká reálná šance, že půjde zvolit rozdílné jazykové verze? Když se třeba ke mě někdo připojí a bude chtít hru v angličtině, ale já budu chtít v češtině. Je obvykle taková možnost nebo se to bere hromadně pro všechny zadané kopie?

1.6.2021 11:06:04

@Daw8ID  Tak s těmi různými jazykovými verzemi neporadím. Ale vzhledem k tomu, že při backnutí hry na KS nevybíráš jazykovou verzi, tak bych tipoval, že půjde vybrat různé jazykové verze až v PM.

Jistý si nejsem, tak pak asi nezbývá než napsat dotaz tvůrcům.

1.6.2021 12:15:03

@Daw8ID Přiznám se, že to si nejsem 100% jistý ale co mám zkušenost, tak v PM by měla být i možnost napsat komentář, tak by se to asi dalo zohlednit tam, pokud autoři neimplementují v PM ke každé kopii hry v košíku možnost vybrat jazyk z rozbalovacího seznamu. Ale pokud si chceš být jistý, asi jediná cesta je, jak už bylo řečeni napsat autorům dotaz.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

1.6.2021 13:43:17

Vše z následujicího aktualizováno i v hlavním příspěvku v tomto tématu.

UPDATE Č.15

  • Nyní jsou spolu s SG pro obsah zdarma součástí i bonusy pro rozšíření Mages. Částka SG je identická, obsah zdarma tedy není znevýhodněn. SG pro rozšíření Mages samozřejmě dostanete pouze, pokud si jej zakoupíte.
  • Budou představena další 2 placená rozšíření v rámci SG.
  • Do nabídky doplňků přibude playmat a set kostek.
  • Bude All-In Pledge, ve dvou verzích. Jedna je Deluxe edice a 3 rozšíření. Druhá verze obsáhne navíc i kovové mince, kostky a playmat.
  • Sundrop verze miniatur je nyní zvažována.
  • Obaly na karty jsou zvažovány.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 16:12:32

@TwomblyCZ - ad obaly. Tam je nějaká nestandardní velikost karet, že se to řeší nebo prostě jen ať je to tematicky? Nikde jsem o obalech nic moc nevyčetl.

2.6.2021 17:11:23

@Ellenar Zatím neřekli, jestli to mají být nějaké speciální tématické obaly nebo prostě jenom obaly pro pohodlnost těch, co si to chtějí koupit komplet. Nemám pocit, že by ty karty měly být nějaký nestandardní rozměr, tak uvidíme co z nich ohledně obalů vypadne v budoucnu.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 17:37:12

Jeden rozměr karet je 65x100 - tady není problém sehnat obaly i u nás v ČR. 
Druhý rozměr je 100x130 - a tady jsem u nás zatím nic takového nenašel.

 

3.6.2021 11:40:27

@KaStanCZE Není ten atypický rozměr karet jenom u karet bestiáře? Na ty člověk asi nutně obaly nepotřebuje, když budou 90% času akorát ležet na stole a nebudou se míchat, lízat, vykládat.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

3.6.2021 11:58:19

@TwomblyCZ jo, je jen u bestiáře. Jak říkáš, je to jen dodatková karta, která se vyloží ale když už budeš mít všechny ostatní karty v obalech, tak by bylo hloupé nemít i těch pár hezky obalených. Takhle tě to zase nutí zvolit jen jejich řešení, a co když se ti jeden obal poškodí? To si budeš muset vyrobit svůj obal, nebo ostatní karty svlíknout?

3.6.2021 14:04:08

Vše z následujicího aktualizováno i v hlavním příspěvku v tomto tématu.

UPDATE Č.17

  • Představeno druhé rozšíření Legendary Hunt, obsahující 7 velkých figurek legendárních příšer fungujících jako boss na herní mapě.
  • Příšery jsou Císařský golem, Kyklop, Jeskynní troll, Žába (zakletý princ z Offiru), Chiméra, Neviděný stařešina, Ledový obr.
  • Obsahem 7 figurek, 7 velkých karet bossů, 20 speciálních bojových karet, 12 karet legendárního lovu, 12 žetonů destrukce.
  • Příšera z tohoto rozšíření se bude pohybovat po mapě a nechávat za sebou zkázu v podobě žetonů destrukce.
  • Legendární příšeru bude moci skolit zaklínač, který už posbíral 3 trofeje.
  • Rozšíření není kompatibilní s rozšířením Wild Hunt, protože charaktery z tohoto rozšíření fungují jako bossové a nelze tak mít na mapě více bossů.
  • Pro toto rozšíření bohužel z důvodu produkční ceny velkých figurek (mají od 45 do 82 mm) nebudou plánovány žádné další figurky v rámci SG.
  • Cena rozšíření v KS kampani je +35 EUR. Retailová cena bude vyšší, 45 EUR.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

4.6.2021 17:28:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Skvělý FAQ, díky.

Jen mi z toho není na 100 procent jasné, jestli když vezmu Standard, tak se ke mně můžou přidat další i na Deluxe?

Ví to někdo, prosím? Díky.

7.6.2021 09:31:01

Můžeš si to v PM pak libovolně naskládat. Takže klidně si vem Standard pro sebe a pak třeba 5 Deluxe, 4 figurky, 2 Mágy apod.
Jediné co pak musíš udělat je dorovnat rozdíl mezi tvým původním pledge a celkovou částkou.

7.6.2021 09:40:21

Díky, Kaštane :)

7.6.2021 11:46:36

UPDATE Č.19

  • Představeno poslední řozšíření Skellige, obsahující rozšíření herní desky, 3 figurky lodí, 1 příšeru, 6 žetonů přístavů a speciální balíček průzkumu a událostí.
  • Rozšíření herní desky nabídne 3 nové lokace - Ard Skellig,Ostrov mlh a Eyna (nově představená lokace) a možnost cestování lodí.
  • Nový balíček karet průzkumu pro toto rozšíření doplňuje balíček karet průzkumu z původní hry.
  • Rozšíření není 100% kompatibilní s rozšířením Wild Hunt ale dá se hrát v osekané variantě spolu s Wild Hunt (ze hry se vyřadí karty průzkumu pro Skellige).
  • Se všemi ostatními rozšířeními je plně kompatibilní.
  • Cena je +35 EUR (MSRP bude 45 EUR).
  • Pro rozšíření nejsou plánovány žádné SG.

 

Další důležité info ke kampani:

  • Představen Gameplay All-In Pledge za 230 EUR, součástí jsou všechna 3 rozšíření (Mages, Legendary Hunt, Skellige)
  • Bude playmat a možnost koupě dalších kostek navíc.
  • Budou obaly na karty.
  • Bude za příplatek sundrop verze miniatur.
  • Znění textu na kartách se kvůli rozšíření Mages nebude měnit a všechny budou stále adresovány pro zaklínače.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

7.6.2021 17:18:46

UPDATE Č.20

  • Vysvětleno více dopodrobna rozšíření Skellige. Lokace na Skellige poskytnou silnější efekt akcí, než standardní akce na kontinentu.
  • Představen Kickstarter Exclusive SG pro All-In / All-In Gameplay Pledge - sada 3 příšer, jedna pro každé rozšíření. Kostěj (Mages), Kajran (Legendary Hunt), Siréna (Skellige).
  • Je plánovaná ještě jedna Kickstarter Exclusive položka pro všechny bez rozdílu v pledge levelu.
  • V rozšíření Legendary Hunt budou některé příšery nahrazeny jinými, s větším indexem krutopřísnosti (očekávám, že určitě zmizí jeskynní troll ale zatím GoB nedali žádné podrobnosti).
  • Upgrady (jako dodatečné příšery) se vejdou do Standard nebo Deluxe krabice. SG rozšíření budou mít vlastní krabici Stretch Goal Box. Add-ony také budou mít vlastní krabice. Všechny krabice budou mít plastový organizér.
  • Pravidla budou ale opět žádný konkrétní termín jejich zveřejnění.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

8.6.2021 15:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE Č.21

  • Poslední SG je Kickstarter Exclusive postava Ciri pro všechny pledge levely.
  • Další SG již nebudou.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

8.6.2021 19:00:40

Retail stretch goaly.

Ahoj, máte tušení, jak to bude se stretch goaly u Mágů v retail verzi? V úvodním příspěvku této diskuse je:

  • Odemčené SG, co nejsou KS exluzivní nebo nejsou součástí některého z rozšíření by měly být součástí retail verzí hry.

Z toho chápu, že stretch goaly k Mágům v retailové  verzi tohoto rozšíření nebudou. Je to tak?

 

9.6.2021 11:32:56

@Deskovec Příspěvek je definován obecně na retail verzi HRY, ne retail verzi ROZŠÍŘENÍ. SG pro rozšíření samozřejmě budou jejich součástí i v retailu, platí pro ně jenom stejná podmínka, že ten SG nesmí být Kickstarter Exclusive (což je myslím případ jenom Monster Packu).

Tu větu jsem psal tak, aby z ní vyplývalo, že pokud je SG pouze pro rozšíření Wild Hunt, Adventure Pack atd., tak v retailové edici hry samozřejmě nebude, jelikož tyto rozšíření bude nutné koupit k retailové edici hry dodatečně. Zatímco v rámci KS edice hry tento SG obsažen bude (jelikož Wild Hunt atd. jsou součástí KS edice hry).

Doplnil jsem pod tuhle větu ještě upřesnění čistě k rozšířením :)

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

9.6.2021 12:12:26 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE Č.22 + 23

  • Potvrzeno, že krabice Deluxe verze hry bude větší než u Standard verze kvůli dvoupatrovému uspořádání na figurky příšer v samostatném insertu.
  • Změna MSRP rozšíření, které jsou zdarma součástí KS edice hry o 5 EUR za každé, aby byl reflektován nárůst obsahu v rámci SG. Nově tedy Wild Hunt 50 EUR, Monster Trail 45 EUR, Adventure Pack 30 EUR. V retailu tedy budou tyto rozšíření o něco nákladnější na pořízení.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

10.6.2021 08:41:22

Ahoj, díky moc za sepsání, dost mi to pomohlo. Nicméně měl bych jeden dotaz, jak dlouho bude PM otevřen? Dá se to vůbec zjistit? Rád bych vzal dvě hry, jednu pro sebe, druhou pro kamaráda. Nicméně je to dost peněz takže bych první potřebovat našetřit.

10.6.2021 13:48:07

@jansvestka27 Dost záleží, jak si to organizátor nastaví ale co mám zkušenost, tak pledge manager bývá otevřen asi týden.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

10.6.2021 15:30:42

Vybíráme z Bazaru

Old London Bridge
Old London Bridge
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas