nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zaklínač: Dobrodružná hra

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
CD Projekt RED
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Štěstí jako muška zlatá

Autor: Ozzsao | 3 hodiny 0 minut | 12.4.2018 | 1

Použitá hra: Zaklínač: Dobrodružná hra

Hráči: Ozzsao a 2 neregistrovaní

Mimo hru zůstal sám Geralt, jednalo se tak o souboj Yarpena, Triss a Marigolda, zároveň to byla naše první "pořádná" hra (první byla vinou více věcí ukončená po 1. úkolu). 

Marigold se brzy vzepřel své špatné pověsti, kterou jsme o něm nabyli z dojmů jiných hráčů, a ujal se vedení. Mimo jiné proto, že nacházel vhodné karty pátrání a dařilo se mu vyhýbat nejen nestvůrám, ale i žetonům nešťastné náhody, díky tomu nemusel odhalovat karty nešťastné náhody a nesbíral ani zranění. Triss pomalu střádala síly a učila se kouzlit a Yarpen měl hned od začátku smůlu, potýkal se s nezdary při pátrání a hlavně velkým množstvím žetonů nešťastné náhody. 

První hlavní úkol splnil podle očekávání náš milý zpěvák, a zatímco pracoval na splnění druhého, zbylí dva hráči se teprve pořádně dostali do hry. Yarpen se vymotal ze spirály nešťastných náhod a Triss začala naplno čarovat. Naději oběma přinesl okamžik, kdy Marigold splnil svůj druhý hlavní úkol, jehož důsledky mu ale také uškodily, mimo jiné byl zpožděn v Brokilonu. Následně se zřejmě vinou přetrvávající kocoviny vrhl za splněním třetího hlavního úkolu riskantnější variantou a štěstí se k němu otočilo zády. Na cestě do Cintry se potýkal s fantomem, který mu nadělil několik žetonů nešťastné náhody a vydržel až do konce hry neporažen. Zatímco nešťastný potlučený bard putoval krajinou a za zlaťáky, které si vydělával zpěvem, aby mohl dokončit třetí hlavní úkol, draze zaplatil mnoha nešťastnými setkáními, Yarpen dokončil druhý hlavní úkol a vydal se na honbu za splněním třetího podpořen svými ogary. Triss sice sbírala stopy a trofeje pomaleji, díky magickému umění se ale vyhýbala nešťastným setkáním, díky čemuž mohla také pomýšlet na úspěch.

Zdánlivě rozhodnutá hra dostala nový náboj, který se znásobil v okamžiku kdy Marigold těsně před cílem neporazil papírově mnohem slabší nestvůru a byl kvůli tomu zpožděn o 2 tahy. Nicméně vzhledem k tomu, že padl znaven a zřejmě také ovíněn až těsně před hranicemi Rivie, kde měl splnit svůj třetí hlavní úkol, který pro něj byl velice jednoduchý, protože měl zaplatit 13 zlatých, museli zbylí dva uchazeči o vítězství pořádně zabrat a také trochu riskovat. To se stalo osudným Yarpenovi, který byl zpožděn a přišel tak o svůj finálový tah. Triss vše pěkně načasovala a v předposledním tahu splnila svůj druhý hlavní úkol, čímž se v počtu vítězných bodů přiblížila oběma hrdinům mužského pohlaví.

Marigold se poté dopotácel za splněním třetího hlavního úkolu a celkovým vítězstvím, překvapený tím, jak se mu hra zkomplikovala. Druhý skončil Yarpen a za ním s lehkým odstupem Triss.

 

A my už se těšíme, jak hra dopadne příště :) 

Odehráno v: neuvedeno

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář