Zaklínač: Dobrodružná hra

Zaklínač: Dobrodružná hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
CD Projekt RED
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když se Geralt vrátil do hospody a uviděl zpitého Marigolda ležet na lavici, s třeskotem hodil pár novigradských korun na stůl a odnesl básníka nahoru do pokoje. Ráno, když ještě Marigold spal, se zaklínač vydal na další průzkum. Včerejší rozhovor mu napověděl, že tu lovci zaklínačů opravdu jsou. A teď už věděl kde. Ke zrychlení ho donutila šimravá bolest v boku. Proč by ale posílali rytíře? Vždyť v té zbroji neměl moc velkou šanci? Možná spoléhali na tu šipku z kuše? A proč poslali jen tři? Když chtěli mít jistotu, mohli poslat víc? Nebo zkušenější. Kdyby se ti dva zbabělci nekrčili u koní, byl bych asi dávno pod drnem, říkal si v duchu zaklínač…

…Andrzej Sapkowski, Povídky

Hra Witcher: The Adventure Game nabízí taje podmanivého světa čar a kouzel Sapkowského Zaklínače.  V roli věhlasného Geralta, čarokrásné Triss, nezdolného Yarpena a prohnaného Marigolda se hráči vydají na pouť do Wizimy, Oxenfurtu, Novigradu nebo Tretogoru. Na svých cestách budou čelit nástrahám v podobě náručí zhrzených milenek, smrtonosných čelistí strig a jiných nešťastných „náhod“. Věčnou slávu si však dobude jen jeden z nich.

 

Základním pilířem hry Witcher: The Adventure Game jsou úkoly. Ve hře jich je celá řada od vedlejších přes podpůrné až po hlavní. Plnění úkolů je navíc hlavním zdrojem vítězných bodů, které posouvají hráče kupředu na počítadle slávy a na konci hry určují vítěze.

Nedílnou součástí plnění úkolů je sběr informací. Hráči tak při svých cestách musejí shromažďovat žetony stop. Aby to neměli jednoduché, jsou úkoly, stejně jako jim příslušné žetony stop, rozděleny do tří kategorií, a to sice boj, diplomacie a magie.

Během hry se hráči střídají v tazích. Každý tah obvykle znamená:

 1. provedení dvou akcí:
  • pohyb – rovná se přesun po mapě a s ním spojený sběr stop
  • vyšetřování – znamená tažení a vyhodnocení karty vyšetřování (boj, magie, diplomacie)
  • trénink  - umožňuje naučit se novým schopnostem
  • odpočinek – slouží k léčení utržených zranění
  • speciální akce – každý charakter má svou vlastní (Triss připraví svá zaklínadla, Yarpen využije schopnosti svých společníků, Marigold získá zpěvem zlaťáky, Geralt namíchá lektvary)
 2. vyhodnocení jedné z překážek v regionu, kde hráč zakončí svůj tah.
 3. předání kola dalšímu hráči

Hra končí po splnění předem stanoveného počtu úkolů jedním z hráčů.

Autor: Prior

Další názvy této společenské hry

 • Witcher, The: Adventure Game

Vybíráme z aukcí

Time of Legends: Joan of arc s rozšířeními
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas