Záchranáři: Boj s ohněm

xxxxxxxxoo hodnoceno 287x (Seznam vlastníků)

Záchranáři: Boj s ohněm - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Kevin Lanzing
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Česká verze bude k dispozici zhruba za 14 dnů, tedy na přelomu června a července. Oficiální představení hry proběhne v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám česká verze líbí...
19.6.2012 08:54:03

Už je tu máme
Česká verze již k dispozici. Pokud vám nevadí kooperativní hry, určitě Záchranáře vyzkoušejte, nebudete litovat...

29.6.2012 14:06:32

super
Akonáhle bude dostupná na ihrysku, beriem :).

29.6.2012 14:35:16

acedrac
moja rec :-)

29.6.2012 17:26:28

ihrysko
Na Ihrysko snad už dnes dorazila.

29.6.2012 21:00:55

Veľmi kvitujem Mindoku, že
vylepšili figúrky hasičov z tých nechutných všeobecných, hlavatých panáčikov na fajnových plastových požiarnikov!!! :) Neviem sa dočkať kedy budem hru mať doma :).

1.7.2012 21:55:46 | Upraveno autorem (porovnej)

mindok jde do sebe :)
dojmy po otevreni krabice:

krasne a detailni velke figurky :)
prilozene pytliky na zetony
supr pravidla
hezka grafika planu

skoda ze i auticka nejsou modely misto zetonu.. :) ale to se da vyresit anglicakem :D

DOUFaM ze budou rozsireni :)
jen tak dal.. ;)

2.7.2012 23:01:42

Odehrány tři hry
rodinné varianty ve dvou hráčích a můžu jen chválit. Komponenty fakt super, a i hra je zábavná, atmosférická a užijete si už první hru. Jak nemám rád kostky, tak tady mi vůbec nevadí. Myslím, že tahle hra by mohla mít úspěch, vyřádí se v ní jak hráči, tak nehráči.

5.7.2012 11:22:51

prvé dojmy
Čo sa týka prevedenia: na jednotku s výnimkou herného plánu, ktorý je tenký a je náchylný na trhanie, takže s ním treba opatrne manipulovať. Veľmi však chválim plastové figúrky hasičov!!!

K hraniu: hra mi na viacerých miestach pripomína Pandemic, no mechanizmy akosi lepšie pasujú na tému. V podstate všetko, čo mi vadilo v Pandemicu, je v tejto hre odstránené :). Celkom som si užíval aj rodinnú verziu a teším sa aj na komplexnejšiu verziu s vyššou obtiažnosťou.
Napätie a nebezpečenstvo v tejto hre je, v porovnaní so šíriacimi sa chorobami po celom svete, oveľa konktrétnejšie. To že napr. v obývačke je uväznený človek, ktorý potrebuje pomoc, dáva hre šťavu. Oceňujem možnosť hrať rodinnú verziu pre vysvetlenie či s mladšími spoluhráčmi a nehráčmi. No a kocky ako prvok náhody sú úplne perfektné :).
Zatiaľ ma hra nesklamala, uvidíme, či komplexnejšia úroveň prekvapí :).
--
EDIT: pre poga/MINDOK
Ak bude mať hra úspech, do ďalšieho vydania určite opravte chyby v slovenskom preklade, kde je na viacerých miestach ponechaný český preklad resp. sú slovenské výrazy nesprávne vyskloňované.

5.7.2012 12:06:26 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz na pocet hracu
koupil jsem hru synovci s tim ze ji bude schopen hrat sam kdyz je to pro 1-6 hracu, pise se to jak na bgg tak na zatrolkach, ale ted koukam na krabici a je tam napsano 2-6 hracu a na strankach MindOku je taky 2-6, v pravidlech ktere jsou tady na netu neni o poctu hracu zminka ale moc nevidim duvod proc by to nemohl hrat jeden clovek. Jak to teda je s poctem hracu? je to omyl od MindOku nebo je to spis doporuceni?

28.10.2012 11:23:42

Loser
Z vlastní zkušenosti se to dá hrát v pohodě v jednom hráči, který obsáhne více postav, klidně celých šest - paradoxně se tak dá líp vyhrát, protože živí spuluhráči nadopovaný heroickým podvědomím se snaží zachraňovat, co to jde, zatimco jim barák padá na hlavu a nikdo s tim nic nedělá, tak jednotlivec může krásně systematicky rozdělovat role, aniž by se s někym hádal. Není-li teda schizofrenik nebo tak něco.

28.10.2012 11:30:37

som

Lomikar
Pravda, nehráli jsme sice moc her, ale můžu potvrdit Lomikarova slova:
Pokud při hře jede každý hráč sám na sebe, není moc šancí vyhrát. pokud se ale domluví a opravdu spolupracují, je konkrétně "rodinný mód" až nudně lehký. Zase ale hrozí, že hru ovládne jediný hráč a z ostatních se stanou jen tupí posouvači figurek...

Pokročilý mod jsme zatím nehráli

29.10.2012 07:09:19

sám v poho
nevidím v tom problém

29.10.2012 10:04:20

zmena v poctu hracu
docela by me zajimalo proc to MindOk zmenil na te krabici oproti originalu

29.10.2012 11:37:11

Posunutý tisk na žetonech, jinak super
Tak já se těšil, že budu jen chválit. Plastoví hasiči jsou super, žetony ohně krásně velké, super atmosféra.
Bohužel se nějak nezadařil soutisk, takže mám všechny žetony z jedné strany o dost posunuté, což třeba u postav a kouře vypadá celkem blbě. Ale já jsem hnidopich, někdo třeba tohle neřeší.

10.11.2012 19:36:29

Vybíráme z Bazaru

Magic: 8th edition basic lands
Magic: 8th edition basic lands
Akt. cena: 40 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas