nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Začarovaná věž

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
999 Games
Bergsala Enigma
Devir
Drei Magier Spiele
G3
Gigamic
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zlý černokněžník se plíží lesem. Pod kořeny starého stromu schová stříbrný klíč. V dálce je slyšet dusot kopyt. To udatný princ Robin přijíždí zachránit princeznu ze začarované věže. Pomozte Robinovi najít ukrytý klíč a zachránit princeznu.

Ve hře Začarovaná věž použijete jako herní plán přímo krabici hry. Jsou v ní vyrobeny otvory, do nichž je možné ukrát stříbrný klíč. Klíč se poté snaží najít postavička Robina - pokud se postaví na místo, kde je ukrytý, tak jej magnet zachytí. Poté se můžete pokusit odemknout klíčem věž. Když trefíte správný zámek, osvobodíte princeznu.


Průběh hry:

Hráči na začátku hry určí roli černokněžníka nebo Robina. Černokněžník ukryje klíč a Robin se jej snaží najít, dřív než jej z úkrytu opět vyzvedne černokněžník. Hráči se pohybují po hracím plánu o počet polí, které určí hod kostkou. Robin má před černokněžníkem náskok, ale černokněžník zase ví, kde je klíč schovaný. Po nalezení klíče se hráč pokouší odemknout zámek na věži. Hráč, který první odemkne správný zámek, vyhrává.

Autor: iwen

Další názvy této společenské hry

  • The Enchanted Tower