Za hranou - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Daryl Chow
Josh Cappel
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v pravidlách

Na str. 13. je chybne označený obrázok spracovanie dôkazov. Sú vymenené popisky oblasť plánu a bonusová pole. Hneď mi to nedávalo zmysel, že pri žetónoch podpory vďaka ktorým si môžeš pozrieť dôkazy, tak že to platí iba pre display a tie tri polička bonusové. V skutočnosti si dôkazy môžeš pozrieť z celej oblasti  plánu.

23.12.2021 20:51:18

@Muraddin Díky, hodí se vědět (ač naštěstí to je hned poznat z textu a obrázku ve spodní půlce stránky). Já dostal hru pod stromeček, ale zatím ji jen rozbalil a nečetl pravidla. Koukám, že přibývá už i dost negativních komentářů na BGG, nenapíšeš mi do pošty (když to je mimo téma) svý dojmy? A na co dát třeba pozor?

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

4.1.2022 15:00:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ešte by som dodal že na strane 10 chýba číslo 4 pre splnenie veľkého zločinu. Trochu to mätie kvôli tomu, že po troch stranách človek zabudne, že to je jeden z hlavných krokov kola a je to teda možné vykonať až PO ukončení akcií a nie aj počas toho.

12.1.2022 20:52:00

Díky za upozornění. Opravená pravidla budou ke stažení do několika dní zde na ZH a na e-shopu TLAMA games přímo u hry. 

13.1.2022 09:58:51

Když už je řeč o opravách, tady jsou moje připomínky:

Faktická chyba: 

Str. 20, efekt Bloků: V posledním řádku má být místo “ovládací” odkládací.

Potom jsou dvě pasáže, kde nejde vysloveně o chybu, ale mohou vyvolat nejasnosti (alespoň u mě to tak bylo):

Str. 14, Tolerance: poslední věta znamená, že pokud máte toleraci -10 a můžete získat další, začínáte s braním žetonů zase od začátku (-2, -4 atd.).

Str. 20, Schopnosti zločinců: Chybí mi zde definice “nedaleké zóny” (kšeftař). Analogicky se dá odvodit, že jde o sousedící zóny, ale pro úplnost to zde být mohlo.

15.1.2022 19:17:03

@Shark 

Definicia nedaleké zóny je na poslednej strane úplne hore.

SCHOPNOSTI ZLOČINCŮ
Ve schopnostech se vyskytuje slovo nedaleký. Nedaleký zločinec či předmět je takový, který je ve stejné zóně jako zločinec nebo v sousední zóně. Zátaras je nedaleký, i pokud je na vzdálenějším okraji sousední zóny.

15.1.2022 21:40:00

@Muraddin 

V tomto textu vidím definici pojmů nedaleký předmět, nedaleký zločinec a nedaleký zátaras. Nedaleká zóna tam explicitně definována není, a o to v mém příspěvku šlo.

15.1.2022 23:28:23

Karta zločinu G2 Štěstí není náhoda:

Text říká: “Musíš být SÁM v zóně s RUŠIČKOU […]”. Na obrázku je ale dekodér. Čím se řídit? My jeli podle obrázku, ale musel jsem předem upozornit spoluhráče, že mám na kartě chybu, a dohodnout se s nimi, jestli plnit podle textu nebo podle obrázku, aby mi pak nevyčítali, že nemám splněno.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

4.9.2022 12:12:46

@Kew: Obdobná chyba je i na kartách zločinů F2 Politická síť a C3 Výměna. Zde se naopak mluví v textu o dekodéru, ale na obrázku je rušička.

20.10.2022 20:44:02

Vybíráme z Bazaru

Star Realms Deluxe Nova Collection Kickstarter
Star Realms Deluxe Nova Collection Kickstarter
Akt. cena: 2090 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas